Op 18 juli komt een livealbum uit van Sly & The Family Stone.

‘The First Family: Live at Winchester Cathedral 1967’ werd overigens niet opgenomen in de Engelse kathedraal, maar in de gelijknamige club Redwood City, Californië.

Daar was de groep de huisband van 16 december 1966 tot 28 april 1967.

De opnamen ervoor werden gemaakt in de nacht van 25 op 26 maart van dat jaar door Rich Romanello, de toenmalige manager van de groep, maar werden door hem opgeslagen nadat de groep een contract bij label Epic had gekregen.

Ze werden al teruggevonden in 2002 door de Nederlandse tweeling Edwin en Arno Konings, maar komen nu pas gerestaureerd uit.

Inmiddels is een promofilmpje uit en ook ‘I Gotta Go Now (Out On The Floor)/Funky Broadway’ is te horen:

I Gotta Go Now (Up On The Floor) / Funky Broadway

Sly & The Family Stone | The First Family: Live At Winchester Cathedral 1967

Het album komt uit als cd, lp en als download, maar de cd bevat een bonusnummer, een cover van Otis Redding’s ‘Try a Little Tenderness’.

Op ‘I Ain’t Got Nobody (For Real)’ na zijn alle nummers  trouwens covers.

De liner notes bij het fysieke album bevatten exclusieve interviews met Sly Stone en alle toenmalige leden van de Family Stone en uiteraard nooit eerder gepubliceerde foto’s.

de tracklist:

1. I Ain’t Got Nobody (For Real)
2. Skate Now
3. Show Me
4. What Is Soul?
5. I Can’t Turn You Loose
6. Try A Little Tenderness *
7. Baby I Need Your Loving
8. Pucker Up Buttercup
9. Saint James Infirmary
10. I Gotta Go Now (Up on the Floor)/Funky Broadway

 *bonusnummer cd-versie

Eerdere berichten over Sly and The Family Stone vind je in de categorie nieuws.