Al het beschikbare filmmateriaal van het optreden van Led Zeppelin op het Bath Festival of Blues and Progressive Music in 1970 staat nu op YouYube.
Het is te vinden op het account van Ledzepfilm.
De beelden werden geschoten door Peter Whitehead en Ernie Vincze op 28 juni van dat jaar met een camera die alleen geschikt was voor gebruik overdag. Daardoor zijn de beelden donker, terwijl het geluid ook ‘historisch’ is: het werd opgenomen met een bandrecorder en later gecombineerd met de filmbeelden.
Dat wordt voor fans ongetwijfeld goedgemaakt doordat de groep daar ‘Immigrant Man’ voor de eerste keer live speelde en er ook gedeeltes te zien van bijvoorbeeld ‘Dazed and Confused’, ‘Since I’ve Been Loving You’en ‘Whole Lotta Love’.
Ook zijn Jimmy Page, Robert Plant en John Bonham backstage te zien, maar er is ook veel ruimte voor uitvoerige shots van het publiek.
Ook wordt het beeld ontsierd door een continu zichtbaar meelopende klok, misschien om o ie manier bij het gebruik door anderen het copyright te kunnen vaststellen.
De film duurt een uur en bijna 25 minuten:
Eerdere berichten over Led Zeppelin vind je in de categorieën nieuws, concerttips en rootsmuziek op radio, tv en internet..