Producer David Z is overleden aan de gevolgen van een infectie. Hij was 78 jaar oud.
David ‘Z’ Rivkin was een van de architecten van de Minneapolis sound, een geluid dat hij ‘the sound of ignorance’ noemde, doordat hij volgens hem ontstond in een omgeving zonder muzikale invloeden van buitenaf.
Hij werkte al met Prince aan demo’s nog voordat hij door Warner Records onder contract werd genomen, maar de twee continueerden die samenwerking heel lang. Zo was hij bijvoorbeeld betrokken bij de opnames van Prince’ monsterhit ‘Kiss’.
David Z kreeg twee keer een Grammy voor producties met zangeres Etta James, maar werd ook voor die onderscheiding genomineerd vanwege ‘She Drives Me Crazy’ van de Fine Young Cannibals.
Vaak mixte hij veel bluesgeoriënteerde albums van bijvoorbeeld Ana Popovic, John Mayall and the Bluesbreakers en Bernard Allison of speelde erop mee.
Ook op Kara Grainger’s ‘Shiver & Sigh’ was hij erbij als mixer en als producer. Dat derde album had vermoedelijk haar doorbraak moeten worden, maar werd het niet, hoewel het daarvoor goed genoeg was.
Dat kwam misschien doordat Grainger en hij vooral vasthielden aan haar eigen rootsy, door blues geïnspireerde geluid, al zijn hier en daar poppy accenten te horen.
Het opvallend modieus klinkende ‘Holding Out For Love’ steekt daar juist door die ongetwijfeld hip bedoelde productie bleekjes bij af….
Mijn recensies van ‘Shiver and Sigh’ vind jein de rubriek recensies roots, net als die van ‘LA Blues’en ‘Living with Your Ghost’.
Die van haar ‘That’s How I Got to Memphis’vind je dan weer in recensies blues.
Andere berichten over Kara Grainger vind je in de categorieën nieuws en rootsmuziek op radio, tv en internet.