Kippenvel - Ruud Heijjer

elke dinsdagavond van 20:00 - 22:00 op RTV Katwijk op 106.8FM en via deze site


Uitzending gemist

Kippenvel twittert …….

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Ernest Troost -Saving the Republic

www.ernesttroost.com

heilig vuur

Singer-songwriter Ernest Troost maakte sinds 2004 vier albums naast zijn werk als componist van filmmuziek. Ook maar liefst vijftien songs van dit album uit 2021 bevatten de voor hem karakteristieke, organische mix van folk, blues en country. Andere songs laten invloeden horen uit folkrock en de jazz uit het begin van de vorige eeuw, terwijl in ‘Cold Trail’ de muzikale erfenis van The Band doorklinkt.

Kenmerkend voor Troost’s songs zijn de soepele, vaak originele melodieën, die even compact als overtuigend zijn: zijn ervaring als componist van filmmuziek leerde hem, dat elke seconde telt.

In zijn nummers staan steeds zijn

Continue reading

Playlist 729 - 16 augustus 2022

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Good To Go – The Deslondes -Ways & Means – 2022 – www.deslondes.com
The Nightfly – Donald Fagen – The Nightfly Live – 2021- recensie – www.steelydan.com
Let’s Do It - Chris Rea – The Blue Jukebox – 2004 – www.chrisrea.com
Het een-tweetje: With a Little Help from his Friends: Joe Cocker vs. The Beatles
With a Little Help from My Friends – The Beatles – Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – www.beatles.com
With a Little Help from My Friends - Joe Cocker – Greatest Hits/with a Little Help From My Friends – 1969 – www.cocker.com
einde Een-tweetje
Girl – Liseth & the Satellites – Miss – 2021 – www.lisethhorsten.nl
Long hot Summer days – Jim Byrnes – Long Hot Summer Days – 2017 – www.jimbyrnes.com
Drowning in the Mainstream – Larry Jon Wilson – New Beginnings/Let Me Sing My Song To You – 2000/1975-1976
Toxic – Stevie Ann – Live & Acoustic 2010 – www.stephaniestruijk.nl
I’m in the Mood – John Lee Hooker & Bonnie Raitt – The Healer – 1989 – www.johnleehooker.com – www.bonnieraitt.com
tweede uur:
Air Guitar - Ad Vanderveen – Candle to You – 2022 – www.advanderveen.com
Beacon of Light – Deanna J. Cartea – Second Chance – 2015 – www.deannacartea.com
Still Dark – Rob Lutes – the bravest birds – 2013 - www.roblutes.com
Resuscitation - Sheryl Crow – The Globe Sessions – 1998 – www.sherylcrow.com
West l.a. – Kenny White – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Jij – Loes Swinkels- Alles is goed – 2022 - www.loesswinkels.nl
Klein Liedje - Bram Vermeulen – Rode wijn - 1988 - www.bramvermeulen.nl
De rode draad: simpele liedjes
Simple Song – Lyle Lovett – Lyle Lovett – 1987 – www.lylelovett.com
Simple Song - Ernest Troost – Saving the Republic – 2021 – www.ernesttroost.com – recensie
Simple Man – Graham Nash – Graham Nash: Live – Song for Beginners/Wild Tales – 2022 – www.grahamnash.com
Einde De Rode Draad
 
Riptide – Lynne Hanson – Once the Sun Goes Down – 2010 – recensie - www.lynnehanson.com
Summer Wind – JMF – Like Flowers Growing – 2021 – www.jmfmusic.nl – recensie

Kippenvel 729 van 16 augustus

In Kippenvel 729 draai ik songs van onder anderen Chris Rea en Jim Byrnes, Larry Jon Wilson en van Stephanie Struhijk toen ze nog Stevie Ann heette, Deanna Cartea en Kenny White en nieuw of recent werk van The deslondes en Liseth & the Satellites, Ad Vanderveen en Loes Swinkels.

In het Een-tweetje treedt Joe Cocker in de ring tegen de Beatles voor twee ronden en in De rode draad draaien we simpele liedjes, doordat dat vaak de mooiste zijn. Bram Vermeulen leidt nummers in van Lyle Lovett, Ernest Troost en Graham Nash.

Dat is dus ook op een lome avond weer twee uur muziek voor wie wil luisteren!

Tot vanavond om acht uur dus, tot Kippenvel!

Tom Waits: onuitgebrachte live-versies uitgebracht

Van ons lievelingsraadsel Tom Waits is al sinds 2011 geen nieuwe album uitgekomen.

Ter gelegenheid van het feit dat ‘Alice’ en ‘Blood Money’ twintig jaar geleden uitkwamen, bracht Waits nu echter niet eerder vrijgegeven live-versies van ‘All The World Is Green’ en ‘Fish and Bird uit’.

Het eerste nummer stond op ‘Blood Money’ en is nu te horen in de versie zoals Waits en zijn band die speelden in Milaan in 2008 tijdens de ‘Glitter and Doom’-tournee:

Continue reading

Gretchen Peters stopt met toeren!

Singer-songwriter extraordinaire Gretchen Peters heeft zojuist via haar nieuwsbrief en haar website bekend gemaakt te gaan stoppen met toeren.

Die aankondiging komt verrassend genoeg vrij kort na de aankondiging van haar live-album ‘The Show – Live from the UK’, dat op 19 augustus uitkomt.

Dat album is dus de afsluiting van een tijdperk van meer dan twintig jaar intensief toeren achter haar releases aan en achter haan succes in de rootswereld.

In een lange motivatie legt ze uit waarom zij en toetsenist-echtgenoot Barry Walsh ervoor kiezen na juni 2023 niet meer op tournee te gaan.

Behalve een liefdesverklaring aan optreden en aan haar publiek is het ook een motivatie waarom zij en Walsh daarmee stoppen, een liefdesverklaring aan Walsh als haar begeleider én een oproep aan jonge muzikanten om de druk van de muziekindustrie te weerstaan:

Continue reading

nieuw album Jeffrey Halford and the Healers

Op 23 september as. komt het nieuwe album uit van Jeffrey Halford and the Healers.

‘Soul Crusade’ bevat elf nummers, die elementen bevatten uit blues, folk, soul en blues.

De songtitels:

Another Skyline

Take It Slow

Pie Eyed Poet’s Plea

Wandering Kind

Kitchen Door

Sinner Man

Walk to the River

Pescadero

Devil

Picture in my Mind

Sad Sinking Feeling

Het inmiddels op YouTube gezette nummer ‘Walk tot he River’ klinkt in ieder geval even herkenbaar als veelbelovend:

Continue reading

Playlist 728 - 9 augustus 2022

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Feathers and Bones – Ernest Troost – Saving the Republic – 2021 – www.ernesttroost.com
I Look Good in Bad – Dayna Kurtz with Robert Maché – here vol. 1 – 2017 – www.daynakurtz.com
On Your Way Down – Little Feat – Waiting for Columbus Live Deluxe – 2022/1977 – The Rainbow London U.K. August 2, 1977 – recensie – www.litlefeat.net
Het een-tweetje: Beatrice van der Poel zingt Irma Thomas
Heerser van mijn hart - Beatrice van der Poel – Langzaam los – 2006 – www.beatricevanderpoel.nl
Ruler of my Heart - Irma Thomas – Irma Thomas – soul Queen of New Orleans – 2011/1963 – www.irmathomas.com
einde Een-tweetje
Rainmaker – Jeffrey Halford & the Healers – Beware of Worthless Imitations Volume I (1999-2019)/Rainmaker – 2020/2014 - www.jeffreyhalford.com
Born Under a Bad Sign – William Bell – this is where I live – 2018 – www.williambell.com
Already There - Anna Elisabeth Laube – Annamania – 2021 - www.annaelizabethlaube.com
Supergroover – The Rhythm Junks – Virus B-23 – 2004 – www.therhythmjunks.com
I Was A Witness – Malford Milligan and the Southern Aces – I Was A Witness – 2021 – www.malfordmilliganmusic.com – recensie
Ellis Island – Marc Cohn – Burning the Daze – 1998 – www.marccohnmusic.com
tweede uur:
Summertime Is In The Air – Altered Buffalo – Altered Buffalo – 2022
Nu of nou – De Dijk – Nu of Nou – 2019 – www.dedijk.nl – categorie Nieuws: De Dijk stopt ermee, verdomme!
Better Off Without Your Love – AJ Plug – Let Go… or Be Dragged – 2014 – www.ajplug.nl
Winds of Change – Thomas Lina – Places and Traces – 2021 – www.thomaslina.nl
De rode draad: ook de duivel komt om zijn loontje…
Sympathy for the Devil – The Rolling Stones – Beggars Banquet – 1968 – www.rollingstones.com
Sympathy for the Devil - Rickie Lee Jones – The Devil You Know – 2012 – www.rickieleejones.com
Sympathy for the Devil - Hans Theessink – Jedermann Remixed – the Soundtrack – 2011 – www.theessink.com
Dark Side of the Sun - Janis Ian – The Light at the End of the Line – 2021 – www.janisian.com – recensie
Einde De Rode Draad
We Do What We’re Told – milgram’s 37 – Peter Gabriel – So – 1986 – www.petergabriel.com
Westerstrand – Rick Treffers – Levensdrift – www.ricktreffers.nl

De rode draad van Kippenvel 728: ook de duivel komt om zijn loontje

‘Sympathy for the Devil’ van de Rollings Stones is uitgegroeid tot een radioklassieker en inderdaad, het is een intrigerend nummer, zowel muzikaal als tekstueel.

Muzikaal is het met zijn opzwepende, Afrikaans aandoende ritme een totaal onverklaarbaar buitenbeentje van de Stones, zowel op het vooral akoestische en door blues beïnvloede album ‘Beggars Banquet’ als in hun totale oeuvre.

Tekstueel is het al even boeiend door Jagger’s onder meer door Baudelaire geïnspireerde tekst, die hij met zijn gebruikelijke combinatie van testosteron en branie zingt: in deze versie geniet Lucifer hoogmoedig van zijn macht, terwijl zijn hoogmoed er toch al eerder voor zorgde dat hij uit de hemel werd verstoten.

Bij Rickie Lee Jones is de duivel een vrouw, ook een interessante gedachte, en bovendien hoeft zij niets meer te bewijzen. Ze is benadrukt het ritme van haar versie nauwelijks en klinkt eerder verveeld dan iets anders: moet ze dan écht nog een keer uitleggen wie hier de macht heeft?

Hans Theessink gaat terug naar de blues, niet zo gek voor een man die zijn leven in het teken van dat genre stelde na het in zijn puberteit zien van platenhoezen met hem tot dat moment onbekende blueshelden in de platenbakken van de plaatselijke vestiging van V & D.

Ook hij begint relaxed, maar bij hem komt de dreiging gaandeweg: naarmate het nummer vordert laat de muziek horen, dat er met hem niet te spotten valt.

Toch is er voor hem geen ontkomen aan, want Janis Ian bezingt zijn lot in ‘Dark Side of the Sun’, een schitterend nummer van haar ‘The Light at the end of the Line’, of is dat het moment waarop hij uit de hemel verstoten is en moet zijn tijd nog komen?

Kippenvel 728 van 9 augustus

In Kippenvel 728 draai ik songs van onder anderen Dayna Kurtz met Robert Maché, Jeffrey Halford & the Healers, Elisabeth Laube en Thomas Lina en nieuw of recent werk van Ernest Troost en Malford Milligan & the Southern Aces, Altered Buffalo en Rick Treffers.

In ons Een-tweetje draaien we Beatrice van der Poel met haar versie van Irma Thomas’ ’Ruler of my heart’ en die draaien we natuurlijk ook.

In De rode draad vragen we ons af hoe de duivel zou klinken met de klassieke song van de Rolling Stones, die werd gecoverd door Rickie Lee Jones en Hans Theessink, maar gelukkig laat Janis Ian hem uiteindelijk tóch om zijn loontje komen, Dat is weer twee uur muziek voor wie wil luisteren!

nieuw album Ernest Troost

De Amerikaanse singer-songwriter Ernst Troost heeft zijn vijfde album uitgebracht.

Op ‘Saving the Republic’ staan vijftien songs in zijn kenmerkende folky stijl, maar die verbreedde hij met invloeden uit folkrock en traditionele jazz, terwijl hij ook inspiratie putte uit het werk van The Band.

Een aantal van zijn teksten is geïnspireerd door de politieke toestand van de laatste jaren van de VS, andere zijn van die kleine persoonlijke verhalen waarin Troost zich met veel gevoel inleeft in allerlei karakters.

Bovendien speelde hij in alle songs behalve gitaren ook bas, orgel en blaasinstrumenten.

Mijn recensie volgt, maar het is duidelijk dat Troost een prachtig, voor hem karakteristiek album heeft afgeleverd.

De recensies van ‘All the Boats are Gonna Rise’, ‘Resurrection Blues’, ‘Live at McCabe’s’ en ‘O, Love’ vind je in de categorie Recensies singer-songwriter.

« Older posts