Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Archive for the ‘Kippenvel ‘s Top Zoveel’ Category

De Kippenvel Top Zoveel 2015 deel 1

dinsdag, januari 5th, 2016

Playlist 439 - 5 januari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Let the mystery in - Clarence Bucaro & the Blind Boys of Alabama – Like the 1st time – 2015 – www.clarencebucaro.com
Blackbirds – Gretchen Peters – Blackbirds – 2015 – www.gretchenpeters.com
The cure for the pain – Gretchen Peters – Blackbirds – 2015 – www.gretchenpeters.com
A night to remember – JJ. Grey & Mofro – Ol’ glory – 2015 – www.jjgrey.com
Everything Is a song – JJ Gey & Mofro – Ol’ glory – 2015 – www.jjgrey.com
Stop – Bettye Lavette – Worthy – 2015 – www.bettyelavette.com
When I was a young girl – Bettye LaVette - Worthy – www.bettyelavette.com
Unbelievable – Bettye LaVette – Worthy – 2015– www.bettyelavette.com
A face only a mother could love – Smutfish – Trouble – 2015 – www.smutfish.com
Melleville Park – Smutfish – Trouble – 2015 – www.smutfish.com
Silver rabbit - Smutfish - Trouble - 2015 - www.smutfish.com
Tweede uur:
Angel – David Philips – If I had wings – 2015 – www.davidphilips.net
That dirty road – David Philips – If I had wings – 2015 – www.davidphilips.net
It’s how you hold me – Dayna Kurtz – rise and fall – 2015 – www.daynakurtz.com
You’re not what I need (but you’re all that I want) – Dayna Kurtz – Rise and fall – 2015 – www.daynakurtz.com
No news is good news – Pop Staples - Don’t lose this – 2015 – www.popsstaples.com
Gotta serve somebody – Pops Staples – Don’t lose this – 2015 – http://www.anti.com/artists/pops-staples
Loser without your love – Lee Harvey Osmond – Beautiful scars – 2015 – www.leeharveyosmond.com
Blue moon drive – Lee Harvey Osmond – beautiful scars – 2015 – www.leeharveyosmond.com
Sirens – The Weepies – Sirens – 2015 – www.theweepies.com
Boys who want to be girls – The Weepies – Sirens – 2015 – www.theweepies.com

dinsdag, januari 20th, 2015

Playlist 394 - 20 januari 2015

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
de Kippenvel Top Zoveel 2014 - deel 3
Run – Suzy Dexter – Journey to the end of the night – nocturnes by Suzy Dexter – 2014 – www.suzydexter.com
Wizard of Oz – Suzy Dexter – Journey to the end of the night – nocturnes by Suzy Dexter – 2014 – www.suzydexter.com
My better days are gone – Suzy Dexter – Journey to the end of the night – Nocturnes by Suzy Dexter – 2014 – www.suzydexter.com
Talking talking blues – Ethan Johns – The reckoning – 2014 – www.ethanjohns.com
Blood test – Kris Delmhorst – Blood test – 2014 – www.krisdelmhorst.com
Poignant – Mark Ripp – Quiet again – 2014 – www.markripp.com
Won’t be long – Margriet Sjoerdsma – A tribute to Eva Cassidy – www.margrietsjoerdsma.com
Fields of gold – Margriet Sjoerdsma – A tribute to Eva Cassidy – 2014 – www.margrietsjoerdsma.nl
Dat was papa – Saskia Schalekamp – Eiland in de stad – 2014 – www.saskiaschalekamp.nl
Eerst – Saskia Schalekamp – Eiland in de stad – www.saskiaschalekamp.nl
Junk on the radio -Rob Heron & the Tea Pad Orchestra – Talk about the weather – 2014 – www.teapadorchestra.co.uk
Tightrope – Lynne Hanson – River of sand - 2014 – www.lnnehanson.com
Tweede uur:
Like there’s no tomorrow – Marcia Ball – The tattooed lady and the alligator man – 2014 – www.marciaball.com
Apology blues – Eric DeVries –Close to home – 2014 – www.ericdevries.info
Dithering – Ani DiFranco – Allergic to water – 2014 – www.anidifranco.com
The truth is what you know – Achilles Wheel – Stones to sand – 2014 – www.achilleswheel.com
Simple song – Tina Lie – Immersion – 2014 – www.tinalie.com
My father’s guitar –The understate men – A major happening – 2014 – www.understatemen.nl
I won’t hide – Tip Jar – Back porch – 2014 – www.tipjar.nl
Déja vu - Crocby, Stills, Nash & Young – CSNY 1974 – www.csny.com
Down the deep well – Hardin Burns – Down the deep well – 2014 – www.hardinburns.com
Fade away – Olivier’s Army – Back in command - 2014 – eigen beheer – www.oliviesarmy.com

Deel drie Kippenvels Top Zoveel 2015 op dinsdag 20 januari

dinsdag, januari 20th, 2015

Vanavond zenden wij voor de derde week een deel uit van de Kippenvel Top Zoveel 2014.

Dat is dan ook wel het laatste, want verleden week en eerverleden week draaiden we al songs van onder anderen Lucinda Williams, Leonard Cohen, Matthijs Leeuwis, Emmylou Harris, Chuck E. Weiss, Bregje Sanne Lacourt, Krista Detor, Paul Batto, Little Feat, David Crosby, Marike Jager, Doug Ingoldsby, Zijlstra, Ernest Troost, Ellen Shae, Gait Klein Kromhof en Richard van Bergen, maar natuurlijk is er verleden jaar nog meer moois uitgekomen.

Toch willen we onze eigen alternatieve lijst vanavond afronden, want er komen nu alweer mooie albums uit en daar moeten we nodig ook iets van draaien, terwijl we ook een paar Rode Draden hebben die we willen spinnen.

Vanavond hoor je en Back in command van Oliver’s Army.

Die laatste cd kwam echt uit op de valreep van 2014, maar we hebben er verleden jaar toch al een keer een song van gedraaid, dus die zit er vanavond ook in.

Daarmee schetsten we drie weken lang een even persoonlijk als grillig beeld van de popmuziek van verleden jaar, hoewel daar eigenlijk geen voorbeelden van de pop van vandaag in zitten….

dinsdag, januari 13th, 2015

Playlist 393 - 13 januari 2015

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
de Kippenvel Top Zoveel 2014 - deel 2
What’s broken – David Crosby – Croz – 2014 – www.davidcrosby.com
Holding on to nothing – David Cosby – Croz – 2014 – www.davidcrosby.com
Set that baggage down – David Crosby – Croz – 2014 – www.davidcrosby.com
Secret – Marike Jager – The silent song – 2014 – www.marikejager.com
Pick up the phone – Marike Jager – The silent song – 2014 – www.marikejager.com
Six days a week - Ephemerals –Nothin is easy – 2014 – http://www.dieslermusic.com/2014/01/als-radio-ephemerals-interview
I know you – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2014 - www.dougingoldsby.com
Us and them – Doug Ingolsdby – I’ve got a picture – 2014 – www.dougingoldsby.com
Geen krimp – Zijlstra - Geen Krimp – 2014 – www.debandzijstra.nl
Lonesome – Hannah Aldridge – Razor wire – 2014 - www.hannah-aldridge.com
Voor jou voor mij – BJ Baartmans – Thuis – 2014 – www.bjbaartmans.com
Tweede uur:
Storm coming – Ernest Troost – O love – 2014 – www.ernesttroost.com
All I ever wanted – Ernest Troost – O love – 2014 – www.ernesttroost.com
Tying to get home – Ellen Shae – My window – 2014 – www.ellenshae.com
Down up in a tree – Ellen Shae – My window – 2014 – www.ellenshae.com
Train to nowhere – Eric Clapton, Mark Knopfler en Don White –The breeze – an appreciaton of JJ Cale – 2014 – www.clapton.com
Trouble’s lament – Tori Amos – Unrepentant Geraldines – 2014 – www.toriamos.com
Sergeant Oliver – Gait Klein Kromhof ft. Tom Mank & Sera Smolen – Gait – 2014 – www.gaitkleinkromhof.nl
Love is my religion – Gait Klein Kromhof ft. Jac Hustincx en Richard van Bergen – Gait – 2014 – www.gaitkleinkromhof.nl
Overal en nergens – De Dijk – Allemansplein 2014 – www.dedijk.nl
Steen – De Dijk – Allemansplein – 2014 – www.dedijk.nl
Will this love – Richard van Bergen – Rootbag – 2014 – www.rootbag.nl
OD on love (slight return) – Richard van Bergen - Rootbag – 2014 – www.rootbag.nl

Kippenvels Top Zoveel 2015 deel 2 op dinsdag 13 januari

dinsdag, januari 13th, 2015

Vanavond draaien we in Kippenvel weer aan aantal cd’s uit onze de Top Zoveel 2015.

Vorige week lieten we al songs van onder anderen Lucinda Williams, Mathijs Leeuwis, Chuck E. Weiss, Bregje Sanne Lacourt, Krista Detor, Paul Batto en Boister horen, maar we hebben verleden jaar nog veel meer mooie albums gedraaid.

Daardoor draaien we ook vanavond  van veel cd’s twee nummers, maar van andere toch maar een. Vanavond hoor je bijvoorbeeld songs van David Crosby, Marike Jager, Doug Ingoldsby, Zijlstra, Ernest Troost, Ellen Shae, Gait Klein Kromhof en Richard van Bergen.

Volgende week is er in ieder geval nog een deel drie, al weten we nog niet of dat een uur of twee uur gaat duren……

dinsdag, januari 6th, 2015

Playlist 392 - 6 januari 2015

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
de Kippenvel Top Zoveel 2014 - deel 1
Compassion -Lucinda Williams – Down where the spirit meets the bone – 2014 – www.lucindawilliams.com
Protection – Lucinda Williams – Down where the spirit meets the bone – 2014 – www.lucindawilliams.com
Slow – Leonard Cohen – Popular problems – 2014 – www.leonardcohen.com
My o my – Leonard Cohen – Popular problems – 2014 – www.leonardcohen.com
Je weet zo weinig – Mathijs Leeuwis – Alweer geen revolutie – 2014 – www.mathijsleeuwis.nl
Ik wil meer – Mathijs Leeuwis – Alweer geen revolutie – 2014 – www.mathijsleewis.nl
Still water – Emmylou Harris – Wrecking ball 2cd/dvd – 2014/1995 – www.emmylouharris.com
Where will I be – Emmylou Harris – Wrecking Ball Deluxe – 2014/1995 – www.emmylouharris.com
Kokomo (boy Bruce) – Chuck E. Weiss – Red beans and Weiss – 2014 – www.facebook.com/chuck.e.weiss
Shushie – Chuck E. Weiss – Red beans and Weiss – 2014 – https://www.facebook.com/chuck.e.weiss
Wasted and waiting – Bregje Sanne Lacourt – The keeper of changing winds – 2014 – www.bregjesannelacourt.com
Exit – Bregje Sanne Lacourt – The keeper of changing winds – www.bregjesannelacourt.com
Tweede uur:
Ferryman’s dream – Krista Detor – Flat earth diary – 2014 – www.kristadetor.com
Bridges – Krista Detor – Flat earth diary – 2014 – www.kristadetor.com
Fine print – Krista Detor – Flat earth diary – 2014 – www.kristadetor.com
Storm’s comin’ – Paul Batto – Lonesome road – 2014 – www.batto.org
Hey, hey, here comes a new day – Paul Batto – Lonesome road – 2014 – www.batto.org
Skate – Boister –Your wound is your crown – 2014 - http://boister.net - http://boister1.bandcamp.com
Crown – Boister – Your wound is your crown – 2014 – www.boister.net – http://boister1.bandcamp.com
Rainmaker – Jeffrey Halford & the Healers – Rainmaker – 2014 – www.jeffreyhalford.com
Thunderbird motel – Jeffrey Halford & the Healers – Rainmaker – 2014 – www.jeffreyhalford.com
Skin it back – Little Feat – Live in Holland 1976 – 2014 – www.littlefeat.net
Cold, cold,cold – Little Feat - Live in Holland 1976 – 2014/1976 – www.littlefeat.net

Kippenvels Top Zoveel 2014 deel 1 op dinsdag 6 januari

dinsdag, januari 6th, 2015

In de eerste aflevering van Kippenvel van het nieuwe jaar zenden wij bij Kippenvel traditiegetrouw het eerste deel uit van de Top Zoveel over het vorige jaar.

Natuurlijk staan daar opnieuw louter cd’s die wij verleden jaar meer dan de moeite waard vonden. Daarvan hebben we dan ook al regelmatig songs gedraaid en dat blijven we ook dit jaar doen.

Toch geven we ze vanavond nog maar eens speciale aandacht, aandacht die ze meer dan verdienen: net als in vorige jaren haasten ons daarbij niet en draaien twee nummers van elke cd en soms zelfs drie….

2014 was namelijk alweer een mooi muziekjaar voor wie wilde luisteren naar bijvoorbeeld Lucinda Williams, Leonard Cohen, Matthijs Leeuwis, Emmylou Harris, Chuck E. Weiss, Bregje Sanne Lacourt, Krista Detor, Paul Batto en Little Feat.

Volgende week zenden we dan deel twee uit en misschien op 20 januari deel drie. Dat hangt ervan af hoeveel songs we selecteren van elke cd….

Net als elk jaar blijft ons lijst een subjectieve en onvolledige keuze uit het aanbod van verleden jaar. De komende maanden zullen wij met enige spijt ongetwijfeld nog cd’s ontdekken die verleden jaar al uitkwamen.

In ieder geval kunnen de komende afleveringen misschien een gids zijn naar albums die je zelf verleden jaar gemist hebt, hoewel je dan te weinig naar Kippenvel hebt geluisterd.

Kippenvels Top Zoveel 2015

vrijdag, januari 2nd, 2015

Vanaf de eerste week van 2008 maken wij jaarlijks al de balans op van een jaar cd’s draaien.

In die Kippenvel Top Zoveel staat elk jaar weer een van te voren nog onbekend aantal albums, namelijk net zo veel als wij erg goed vonden en vinden.

De groslijst is inmiddels wel zo ongeveer af, al komen er op het laatste moment altijd nog wel enkele cd’s bij. Dat geldt dit jaar bijvoorbeeld voor het net uitgekomen derde album van Olivier’s Army, Back in command, en Eric Schwartz’ A better man.

Met een wereld die op allerlei plaatsen meer dan in brand staat, houden wij ons bezig met een heel wat overzichtelijker probleem: (more…)

Kippenvels Top Zoveel 2014 deel 3 op dinsdag 21 januari

dinsdag, januari 21st, 2014

Vanavond zenden wij bij Kippenvel alweer het derde én laatste deel uit van de Kippenvel Top Zoveel 2013.

Vorige week en de week ervoor draaiden we al songs van onder anderen Mavis Staples, Huub van der Lubbe, Kara Grainger en Elizabeth Simonian, Rob Lutes, JJ Grey & Mofro, Beatrice van der Poel en Trixie Whitley, My Baby, Dayna Kurtz, Gerry Griffin en Jeroen Kant, Dana Pomfret, The Holmes Brothers, Anders Osborne en DeLouise,  maar er is verleden jaar nog veel meer moois uitgekomen.

Met enige moeite wisten we de overige cd’s nog net in twee uur te proppen, al konden we daardoor slechts van een enkele cd twee songs draaien. Dat wilden we eigenlijk veel vaker doen, maar dan komt er helemaal geen einde aan ons eigen alternatief jaaroverzicht.

Vanavond hoor je bijvoorbeeld Daniël Lohues, The Civil Wars, Randall Bramblett en Flip Noorman, maar ook Hans Theessink, Neil Young met én zonder Crazy Horse, Grainne Duffy en Clarence Bucaro.

We vragen ons ook deze week maar weer niet af of onze totale playlist van deze drie weken representatief is voor 2013. We weten wel beter, want we draaien tenslotte alleen cd’s die we thuis ook opzetten.

Op zijn minst bewijzen we zo echter wel, dat 2013 alweer een heel mooi muziekjaar was. Dat doen we overigens eigenlijk elke week opnieuw…

Kippenvels Top Zoveel 2011 deel 2 op dinsdag 14 januari

dinsdag, januari 14th, 2014

Vanavond zijn we bij Kippenvel alweer toe aan het tweede deel uit van de Top Zoveel 2012.

Vorige week draaiden we al songs van onder anderen Mavis Staples, de James Hunter Six, Kara Grainger, Elizabeth Simonian, Rob Lutes en Beatrice van der Poel, maar hun cd’s waren nog maar een gedeelte van  onze persoonlijke voorkeur.

Ook vanavond draaien we van veel cd’s twee nummers, maar van andere na veel vijven en zessen toch maar een. Vanavond hoor je bijvoorbeeld songs van de spiksplinternieuwe cd van My Baby, maar ook songs van Dayna Kurtz, Gerry Griffin, Jude Johnstone, Dana Pomfret en DeLouise en een handvol anderen.

Ook vanavond vatten we niet het hele muziekjaar 2013 samen: verleden was er ten slotte al de eerste aflevering van Kippenvels Top Zoveel 2013 en volgende week is er in ieder geval nog deel drie. Bovendien: er zijn nog altijd cd’s van verleden jaar die we nog niet kennen….