Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Archive for the ‘Kippenvel ‘s Top Zoveel’ Category

Kippenvel 529 van 16 januari: Deel 3 van de Kippenvel Top Zoveel 2017

dinsdag, januari 16th, 2018

En ja, de Kippenvel Top Zoveel 2017 is nog altijd niet ten einde, die moloch, die molensteen om onze nek vol met meer dan gemiddeld mooie rootsmuziek van vorig jaar.

Kiezen is moeilijk, dus bijna van alle acts vanavond twee songs en niet eens om het af te leren. Dan nog moesten we passen en meten om alles in die tijd uur gegoten te krijgen: songs van onder anderen Ani DiFranco, Rob Jungklas en John Lester, Ellen Shae, Edo Donkers en Ad Vanderveen. Dat is dus zoals altijd weer twee uur muziek voor wie wil luisteren!

Tot vanavond, tot Kippenvel!

dinsdag, januari 9th, 2018

Playlist 528 - 9 januari 2018

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
deel 2 van de Kippenvel Top Zoveel 2017
Havenlichten – Zijstra – Gered zonder band & gered door de band – 2016 – www.debandzijlstra.nl
Call it what you will - Bob Bradshaw – American echoes – 2017 – www.bobbradshaw.net
Who told you that – Mavis Staples – If all I was was black – 2017 – www.mavisstaples.com
Peaceful dream - Mavis Staples – If all I was was black – 2017 – www.mavisstaples.com
Into the now – Eric Kerns – Pearls – 2017 – www.erickerns.com
Orange county - Claudia Robbens – Who you want to be – 2017- www.claudiarobbens.com
World of sorrow – Paul Batto – Straight talk , ditties, dirges and rants – 2017 – www.batto.org
Wil je voorzichtig zijn – Alex Roeka – En toen ineens – 2017 – www.alexroeka.nl
Alleen maar dat dit moment - Alex Roeka – En toen ineens – 2017 – www.alexroeka.nl
Right in time – Ane Brun – Leave me breathless – 2017 – www.anebrun.com
Wash away a world – Jim White – Waffles triangles & Jesus – 2017 – www.jimwhite.net
Prisoner’s dilemma – Jim White – Waffles triangles & jesus – 2017 – www.jimwhite.net
Tweede uur:
Prachtnacht - De Dijk – Groef – 2017 – www.dedijk.nl
Melkboer met de blues – De Dijk – Groef – 2017 – www.dedijk.nl
Lemme drive your train – Ciara Sidine – Unbroken line – 2017 – www.ciarasidine.com
Trouble come find me - Ciara Sidine – Unbroken line – 2017 – www.ciarasidine.com
Breaking up somebody’s home - The Sherman Holmes Project – The Richmond sessions – 2017 – www.shermanholmes.com
Don’t do it – Sherman Holmes – The Richmond sessions – 2017 – www.shermanholmes.com
I wanna believe – Helge – The days of young Petty Davis – 2017 – www.helgemusic.com
The very last round – Helge – The days of young Petty Davis – 2017 – www.helgemusic.com
The road - Frédérique Spigt en Roel Spanjers - The Road – 2017 - www.frederiquespigt.nl
Money, money (Je m’en fou) – JP den Tex – Wolf! – 2017 – www.jp-den-tex.com
Bankrupt today – JP den Tex – Wolf! – 2017 – www.jp-den-tex-com

dinsdag, januari 2nd, 2018

Playlist 527 - 2 januari 2018

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
deel 1 van de Kippenvel Top Zoveel 2017
She’s got to be somewhere – David Crosby – Sky trails – 2017 – www.davidcrosby.com
Somebody home - David Crosby – Sky trails – 2017 – www.davidcrosby.com
High Heels - Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Big bone – Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Plas - Beatrice van der Poel – Montere weemoed – 2017 – www.beatricevanderpoel.nl
Zeg het dan - Beatrice van der Poel – Montere weemoed – 2017 – www.beatricevanderpoel.nl
Deep blue sea – Jim Byrnes – Long hot summer days – 2017 – www.jamestbyrnes.com
Everybody knows - Jim Byrnes – Long hot summer days – 2017 – www.jamestbyrnes.com
Another bell unanswered – Kenny White – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Charleston - Kenny White – Long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Can’t keep up - Richard van Bergen & Rootbag – Walk on in – 2017 – www.rootbag.nl
I'm willin' - Richard van Bergen & Rootbag – Walk on in - 2017 – www.rootbag.nl
Barley – Lizz Wright – Grace - 2017 – www.lizzwright.net
All the way here - Lizz Wright – Grace – 2017 – www.lizzwright.net
Melledorp Park – Smetvis – De vis die niet kon zwemmen – 2017 – www.smutfish.com
Alleen moeders houden van zo’n gezicht – Smetvis – De vis die niet kon zwemmen – 2017 – www.smutfish.com
White magic - Jan Terlouw jr. and the Nightclub – Jan Terlouw jr. and the Nightclub – 2017 – www.janterlouwjunior.com
When the lights are low - Jan Terlouw junior & the Nightclub – Jan Terlouw junior & the Nightclub - www.janterlouwjunior.com
Sugar baby – Amelia White – Rhythm of the rain – 2017 – www.ameliawhite.com
Rhythm of the rain - Amelia White – Rhythm of the rain - 2017 - www.ameliawhite.co
Be nemanic – Gerry Spehar – I hold gravity – 2017 – www.gerryspehar.co
How to get from heaven to LA – Gary Spehar – I hold gravity – 2017 – www.gerryspehar.com
Long way from here - Levi Parham – An Okie opera – 2017 – www.leviparham.com
Devil’s got a sweet tooth – Levi Parham – An Okie opera – 2017 – www.leviparham.com

De Kippenvel Top Zoveel 2017: deel een

dinsdag, januari 2nd, 2018

Vanavond laten we het eerste deel van de Kippenvel Top Zoveel 2017 op je los, het volkomen subjectieve en hoogst incomplete overzicht van mooie rootsmuziek van vorig jaar.

Wij wikten en wogen, maar kwamen er traditiegetrouw achter dat we weer eens niet konden kiezen: het liefst hadden we van heel van van deze albums drie of vier songs gedraaid, maar ja…. Kippenvel duurt nog steeds maar twee uur.

Vanavond hoor je in ieder geval songs van onder anderen Vera én Beatrice van der Poel, Kenny White en Lizz Wright, Smetvis en Gerry Spehar. Dat is dus zoals altijd weer twee uur muziek voor wie wil luisteren!

En volgende week is er dan deel twee……

dinsdag, januari 24th, 2017

Playlist 489 - 24 januari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
De Kippenvel Top Zoveel 2016 deel 4, écht het laatste
Tree – Anna Laube – Tree – 2016 – www.annaelizabethlaube.com
Sunny days – Anna Laube – Tree – 2016 – www.annaelizabethlaube.com
Born to be your man – Eric Bibb and the North Country Fair with Danny Thompson – the happiest man in the world – 2016 – www.ericbibb.com
On the porch – Eric Bibb and the North Country Fair with Danny Thompson – the happiest man in the world – 2016 – www.ericbibb.com
The ferry – Nancy Brick ep – Nancy Brick – 2016 – www.nancybrick.nl
Sail – Nancy Brick - Nancy Brick ep – 2016 – www.nancybrick.nl-
Times are tight – Brian Cullman – The opposite of time – 2016 – www.briancullman.com
Walk the dog before I sleep – Brian Cullman – The opposite of time – 2016 – www.briancullman.com
La Bestia – Lily Kiara – Fishing in the field – 2016 – www.lilykiara.nl
Oh Birmingham – Lily Kiara – Fishing in the field – 2016 – www.lilykiara.nl
Clean slate – Bravo Max – Bullfighter blues – 2016 – www.ilovebravomax.com
Black sugar – Bravo Max – Bullfighter blues – 2016 – www.ilovebravomax.com
Tweede uur:
Gravedigger – Lynne Hanson & the Good Intentions – 7 deadly spins – 2016 – www.lynnehanson.com
Black widow - Lynne Hanson & the Good Intentions – 7 deadly spins – 2016 – www.lynnehanson.com
I loved last night – Seth Swirsky – Circles and squares – www.Seth.com
The simplest way – Seth Swirsky – Circles and squares – 2016 – www.Seth.co
Motel song – Giulia Millanta – Moon beam parade – 2016 – www.GuliaMillanta.com
The house always wins – Giulia Millanta – Moonbeam parade – 2016 – www.GiuliaMillanta.com
Muscle Shoals – JD Fox & the Velvet Street Band - My friend - a tribute to Donnie Fritts – 2016 – www.jdfox.be
My friend – JD Fox & the Velvet Street Band – My friend – a tribute to Donnie Fritts – 2016 – www.jdfox.be
Shivered pine – Howard and Skye – Milkweed – 2016 – www.howardandskye.com
Cold morn comin’ – Howard & Skye – Milkweed – www.howardandskye.com
Shot of comfort – Ivan Waters – Out of control – 2016 – www.ivanwatersmusic.com
Already told you – Ivan Waters – Out of control – 2016 – www.ivanwatersmusic.com

dinsdag, januari 17th, 2017

Playlist 488 - 17 januari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
De Kippenvel Top Zoveel 2016 deel 3
Kick back – Sonny Axell – Kickback – funky contemporary jazz – 2016 – www.sonnyaxell.com
Down in the bottom – Sonny Axell – Kickback – funky contemporary jazz – 2016 – www.sonnyaxell.com-
Black water – Elske DeWall – Velvet soldier – 2016 – www.elskedewall.com
I’ll be round – Elske DeWall – Velvet soldier – 2016 – www.elskedewall.com
The worst is yet to come – Keb’ Mo’ – That hot pink blues album – 2016 – www.kebmo.com
A better man - Keb’ Mo’ – That hot pink blues album – 2016 – www.kebmo.com
Dangerous angel – Amelia White – Home sweet hotel - 2016 – www.ameliawhite.com
Home sweet hotel – Amelia White – Home sweet hotel – 2016 – www.ameliawhite.com
Geen lied, de blues – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl
Laat gaan – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl
Tweede uur:
Action – Mavis Staples – Livin’ on a high note – 2016 – www.mavisstaples.com
Tomorrow - Mavis Staples – Livin’ on a high note – 2016 – www.mavisstaples.com
Feet don’t fail me – Martin Harley and Daniel Kimbro – Static in the wires – 2016 - www.martinharley.com
From Hamburg with love – Martin Harley and Daniel Kimbro – Static in the wires – 2016 – www.martinharley.com
By surprise – Eva Almagor – Against the grain – 2016 – www.evaalmagor.com
Try – Eva Almagor – Against the grain – 2016 – www.evaalmagor.com
Good hands – Eva Almagor – Against the grain – 2016 – www.evaalmagor.com
See you on the other side – King of the Tramps – Complir con el Diablo – 2016 – www.kingofthetramps.com
James Brown – Kings of the Tramps – Complir con el Diablo – 2016 – www.kingsofthetramps.com
De wereld is niet roazend maakt – Daniël Lohues – Aosem – 2016 – www.daniellohues.nl
Eben weg – Daniël Lohues – Aosem – 2016 – www.daniellohues.nl
Beter sowieso – Stephanie Struijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl
Slaap – Stephanie Struijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl
 

dinsdag, januari 10th, 2017

Playlist 487 - 10 januari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
De Kippenvel Top Zoveel 2016 deel 2
Dust – Lucinda Williams – The ghosts of Highway 20 – 2016 – www.lucindawilliams.com
If my love could kill – Lucinda Williams – The ghosts of highway 20 – 2016 - www.lucindawilliams.com
Angel child - Randall Bramblett – Devil music – 2016 – www.randallbramblett.com
Reptile pilot – Randall Bramblett – Devil music – 2016 – www.randalbramblett.com
Let it ride – Achilles Wheel – Devil in the yard - 2016 – www.achilleswheel.com
Billie the mouse – Achilles Wheel – Devil in the yard – 2016 – www.achilleswheel.com
Bessie’s advice – Yana Bibb – Afternoon in Paris – 2016 – www.yanabibb.com
New home – Yana Bibb – Afternoon in Paris – 2016 – www.yanabibb.com
Trouble will soon be over – Sinead O’Connor – God don’t ever change, the songs of Blind Willie Johnson – 2016
Nowhere fast –Marc Cohn – Careful what you dream: lost songs and rarities – 2016 – www.marccohn.net
True companion – Marc Cohn – Careful what you dream – lost songs and rarities – 2016 – www.marccohn.net
Tweede uur:
Careless – Richard Shindell – Careless – 2016 – www.richardshindell.com
Satellites – Richard Shindell – 2016 – www.richardshindell.com
Nothing yet – Rebecca Pronsky – known objects – 2016 – www.rebeccapronsky.com
A.E. – Rebecca Pronsky – known objects – 2016 – www.rebeccapronsly.com
Things we do for love – David Crosby – Lighthouse – 2016 – www.davidcrosby.com
What makes it so? – David Crosby – Lighthouse – 2016 – www.davicrosby.com
My friend – Ludovique – The naked singer – 2016 – www.ludoviquemusic.com
I want you, but you’re not the only one – Ludovique – The naked singer – 2016 – www.ludoviquemusic.com
No one cares – Ludovique – The naked singer – 2016 – www.ludovique.com
Oh Lord – Friends of the family - Friends of the family – 2016 - www.friendsofthefamily.nl
Walk on – Friends of the family – Friends of the family – 2016 – www.friendsofthefamily.nl

dinsdag, januari 3rd, 2017

Playlist 486 - 3 januari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
De Kippenvel Top Zoveel 2016 deel 1
Make-up – Flip Noorman – Make up – 2016 – www.flipnoorman.nl
Omhels me – Flip Noorman – Make up – 2016 – www.flipnoorman.nl
Free your mind (while you still got time) – The James Hunter Six – Hold on! – 2016 – www.jameshuntermusic.com
In the dark – The James Hunter Six – Hold on! – 2016 – www.jameshuntermusic.com
Unintended consequence of love – Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
All alone with something to say – Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
Gypsy in me – Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
Clear as coal – Theo Sieben – Delphinidin – 2016 - www.theosieben.com
Synchronicity blues – Theo Sieben – Delphinidin – 2016 – www.theosieben.com
Klaai – Arnold Veeman – Klaai – 2016 – www.arnoldveeman.com
#lalala – Arnold Veeman – Klaai – 2016 – www.arnoldveeman.com
Loat heur Keraaiern – Arnold Veeman – Klaai – www.arnoldveeman.com
Tweede uur:
The visitor – Trixie Whitley – Porta Bohemica - 2016 – www.trixiewhitleycom
Eliza’s smile – 4:52 – Trixie Whitley – Porta Bohemica - 2016 - www.trixiewhitley.com
Empty out my head – Bill Price – I can’t stop looking at the sky, a journey – 2016 – www.billprice.info
Get me gone – Bill Price – I can’t stop looking at the sky, a journey – 2016 – www.billprice.info
She’s good crazy – Bill Price – I can’t stop looking at the sky, a journey – 2016 – www.billprice.info
Don’t give up hope – Hidden Agenda Deluxe – Pan Alley fever – 2016 – www.hiddenagendadeuxe.com
Sweet Johanna’s Kiss – Hidden Agenda Deluxe - Pan Alley fever – 2016 – www.hiddenagendadeluxe.com
Slaap zacht – Beatrice van der Poel – Electric lady – 2016 – www.beatricevanderpoel.nl
Paarse pracht – Beatrice van der Poel – Electric lady – 2016 – www.beatricevanderpoel.nl
You want it darker – Leonard Cohen – You want it darker – 2016 – www.leonardcohen.com
Traveling light – Leonard Cohen – You want it darker – 2016 – www.leonardcohen.com

Kippenvels Top Zoveel 2015 deel twee

dinsdag, januari 12th, 2016

Playlist 440 - 12 januari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Frame this – Fridolijn - Catching currents – 2015 – www.fridolijn.com
Sailing blind – Fridolijn – Catching currents – 2015 – www.fridolijn.com
Don’t let the green grass fool you - Hans Theessink & Terry Evans – True & blue – live – 2015 – www.theesssink.com – www.terryevansmusic.com
Join the weeds – Maison du Malheur – Stomping ground – 2015 – www.maisondumalheur.com
The red glow – Maison du Malheur – Stomping ground – 2015 – www.maisondumalheur.com
Queen of spades – La Corneille – I was a bird – 2015 - www.la-corneille.com
Sure – La Corneille –I was a bird – 2015 – www.la-corneille.nl
Nieuwe dag - Maaike Ouboter – En hoe het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Lijmen – Maaike Ouboter – en dat het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Jij de koning – Maaike Ouboter – en dat het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Tweede uur:
Walkin’ waste of time – Jack Hustinx & the Southern Aces – Over Yonder - 2015 – https://www.facebook.com/jack.hustinx/posts/994257000645574
Crawlin’ up to the surface – Jack Justinx & the Southern Aces – Over yonder – 2015 - https://www.facebook.com/jack.hustinx/posts/994257000645574
Time is not enough – Grainne Duffy – Live – 2015 – www.grainneduffy.com
Disbelief – Clayton Doley – Bayou billabong – 2015 – www.claytondoley.com
40 days – Jodymoon – All is waiting – 2015 – www.jodymoon.com
The donkey dance – Jodymoon – All is waiting – 2015 – www.jodymoon.com
The funeral crasher – Bow Thayer – Sundowser – 2015 – www.bowthayer.com
Bad year for cane – Danny Schmidt – Owls – 2015 – www.dannyschmidt.com
Paper cranes – Danny Schmidt – Owls - 2015 – www.dannyschmidt.com
Gitaar – BJ’s Wild Verband – Later – 2015 – www.bjbaartmans.nl

Kippenvels Top Zoveel 2016 deel 2

dinsdag, januari 12th, 2016

Zonder aankondiging vooraf zijn we verleden week begonnen aan de Kippenvel Top Zoveel 2015.

Toch is dat niets om van te schrikken, want daarin draaien we traditiegetrouw nummers van de mooiste albums van hyet afgelopen jaar en met bijvoorbeeld Gretchen Peters, Smutfish, Dayna Kurtz en Lee Harvey Osmond maakten we daarmee een overtuigende start.

Vanavond draaien we in Kippenvel alweer aan aantal albums uit die Top Zoveel 2015.

Opnieuw draaien we ook vanavond  van veel cd’s twee nummers, want uit zoveel moois is het moeilijk kiezen. Vanavond kun je ondermeer luisteren naar songs van Fridolijn, Maison du Malheur, Jack Hunstix & the Southern Aces en Jodymoon.

Uiteraard is er volgende week nog een deel drie,……