Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Geen Kippenvel op 28 maart

maart 28th, 2017

Vanavond is het een van die zelfzame keren dat er geen aflevering van Kippenvel te horen is tussen negen en elf.

Natuurlijk zitten we het liefst op die tijd in de studio om mooie muziek te draaien, een beetje zoals Donald Fagen in zijn mooie The nightfly: invallende duisternis, rijen studiolampjes en een microfoon voor je neus……

Dat lukt ons echter vanavond niet en de aflevering opnemen, wat dan de standaard ontsnappingsroute is, kwam er door een ongelukkige samenloop van omstandigheden ook al niet van.

Wij vinden dat zelf ook jammer, maar toch…..

Tot volgende week, tot Kippenvel!

maart 21st, 2017

Playlist 496 - 21 maart 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
When it don’t come easy – Vanessa Collier – Meeting my shadow – 2017 – www.vanessacollier.com
I’ll drink to that – Edo Donkers – Fortress – 2017 – www.edodonkers.com
If I were a Carpenter – Tim Hardin – Hang on to a dream – the Verve years – 1994/1967
Jack of speed – Steely Dan – Two against nature – 2000 – www.steelydan.com
Turn me into water – Jude Johnstone – A woman’s work – 2016 – www.judejohnstone.com
Worlds within – Ad Vanderveen – Worlds within – 2016 – www.advanderveen.com
Guilty Sunday – David Philips – The rooftop recordings 2 – 2016 – www.davidphilips.et
Danny’s all-star joint – Rickie Lee Jones – Rickie Lee Jones – 1979 – www.rickieleejones.com
Synchronicity blues – Theo Sieben – Delphinidin – 2016 – www.theosieben.com
Swallow me up – Lynne Hanson – Uneven ground – 2017 – www.lynnehanson.com
Tweede uur:
Common ground –Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Love’s wild and crazy ride – Sonny Axell – Kickback – fuky contemporary jazz – 2016 – www.sonnyaxell.com
Zora – Paul Batto – Straight talk – 2017 – www.batto.org
De Rode Draad: nóg een nachtje in een hotel…..
Cocaine – Jackson Browne – Running on empty – 1977 – www.jacksonbrowne.com
Grand Hotel – Richard Lindgren – Memento 1994-2010, best of an unreleased – 2011
Hotel no name – Trixie Whitley – Fourth corner – 2013 – www.trixiewhitey.com
Home sweet hotel – Amelia White – Home sweet hotel – 2016 – www.ameilawhite,com
Einde De Rode Draad
Time its time – Talk talk – The colour of spring – 1988
After midnight – JJ Cale – Naturally – 1972 – www.jjcale.com

De Rode Draad van Kippenvel 496 van 21 maart: alweer een nachtje in een hotel…..

maart 21st, 2017

Op 21 februari bleven we voor de laatste keer een nachtje slapen in een hotel met songs van  Marc Cohn, Little Feat met Bonnie Raitt, Tori Amos, Chuck E. Weiss en Giulia Millanti.

Twee weken daarvoor deden we dat ook al, maar toen met Betteye LaVette, Chris Whitley, Kenny White en Lynne Hanson & the Good Intentions

Daar was van allerlei leed te beleven, ondanks dat het een uitje moet zijn.

Vanavond doen we het nog eens dunnetjes over, maar dan met Jackson Browne, Richard Lindgren, Trixie Whitley en Amelia White.

Als je hun teksten beluistert, zou je voortaan alleen nog thuis slapen…..

maart 14th, 2017

Playlist 495 - 14 maart 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Dirty mind – CT Heida – little woman – 2017 – www.ctheida.com
Second chanc - Jeffrey Halford & the Healers – Rainmaker – 2014 – www.jeffreyhalford.com
None but the righteous – the Holmes Brothers – In the spirit – 1989 – www.theholmesbrothers.com
It seemed the better way – Leonard Cohen – You want it darker – 2016 – www.leonardcohen.com
New Mexico – Carrie Elkin – The penny collector – 2017 – www.carrieelkin.com
Melleville Park – Smutfish – Trouble – 2015 – www.smutfish.com
Give me one reason – Big Daddy Wilson – Neckbone stew – 2017 – www.bigdaddywilson.com
Isn’t that so – Lyle Lovett – Release me – 2012 – www.lylelovett.com
Heaven stood still – Mink DeVille – Le chat blue - 1980 – www.willydevillemusic.com
Capsize – Laura Vane & the Vipertones = Sugar fix – 2011 – www.lauravaneandthevipertones.com
Tweede uur:
Careless – Richard Shindell – Careless – 2016 – www.richardshindell.com
Treat ‘im like a man – Kirsten Thien - Delicious – 2010 – www.kirstenthien.com
Into the ether – Leif Vollebekk – Twin solitude – 2017 – www.leifvollebekk.com
In the afternoon hea – Freebo – Something to believe – 2011 – www.freebomusic.com
Heel andere wereld –Dijk – Brussel – 2008 – www.dedijk.nl
De Rode Draad: Zeg dan iets!
Talk to me – Joni Mitchell – Don Juan’s reckless daughter – 1977 – www.jonimitchell.com
Action speaks louder than words – Chocolate Milk – New Orleans funk – the original sound of funk vol. 4 – 2017/1975
Strange conversations – Randall Bramblett – No more Mr. Lucky – 2001 – www.randallbramblett.com
Talk to me – Wendy Webb – Step out of line – 2017 – www.wendywebbmusic.com
Einde De Rode Draad
Did you ever have to make up your mind? – Lovin’ Spoonful – Greatest hits – 2000/1966 – www.lovinspoonful.com – www.johnbsebastian.com
Got to go – Bregje Sanne Lacourt -The keeper of changing winds – 2014 – www.bregjesannelacourt.com

De Rode Draad van Kippenvel 496: Praat tegen me…….

maart 14th, 2017

Vanavond zenden we uit, terwijl op tv het lijsttrekkersdebat plaatsvindt.

Daarin wordt veel gepraat, al staat er bij deze verkiezingen dan ook meer dan ooit op het spel.

Nadeel van dergelijke debatten is, dat je veel hoort wat je al wist, al is er veel verbaal vuurwerk te horen.

Dat wil echter ook weer niet zeggen, dat kijken naar die uitzending verloren tijd is.

Wij zetten overigens wat songs over praten op een rijtje, met bijvoorbeeld de toch tamelijk obscure funkformatie Chocolate Milk, de nog altijd veel te onbekende zanger-toetsenist Randall Bramblett, maar ook met Joni Mitchell en Wendy Webb. De laatste twee delen ook nog de songtitel van hun nummer.

Om het af te maken, leiden we de Rode Draad in met een betrokken, haast socialistisch te noemen nummer van De Dijk en sluiten we af met een toepasselijke song van Lovin’ Spoonful……

 

maart 7th, 2017

Playlist 494 - 7 maart 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Street Parade Pt. 1 - Earl King – Street Parade – 1972
Shadows and light – Joni Mitchell – The hissing of summer lawns – 1975 – www.jonimitchell.com
Static on the radio – Jim White – Drill a hole in that substrate and tell me what you see - 2004 – www.jimwhite.net
Big bones – Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Hurricane season – Trombone Shorty – Backatown – 2010 – www.tromboneshorty.com
One grain at the time – Lynne Hanson – Uneven ground – 2017 – www.lynnehanson.com
Als tijd niet bestaat – Flip Noorman – Make up – 2016 – www.flipnoorman.nl
Wasted and waiting – Bregje Sanne Lacourt – The keeper of the changing winds – 2014 – www.bregjesannelacourt.com
Het een-tweetje: Bonnie Raitt en the Subdudes
Too soon too tell – the subdudes – Primitive streak – 1996 – www.subdudes.com
Too soon to tell – Bonnie Raitt – Nick of time – 1989 – www.bonnieraitt.com
Einde van het een-tweetje
Buddy Bolden’s blues – Hugh Laurie – Let them talk – 2011 – www.hughlaurieblues.com
Yes you win – Dayna Kurtz – Rise and fall – 2014 – www.daynakurtz.com

Flip Noormans ‘Als tijd niet bestaat’ genomineerd voor de Annie M.G. Schmidt-prijs

maart 7th, 2017

Verleden week werden de zes nummers bekendgemaakt voor de Annie M. G. Schmidt-prijs 2015-2016, d eprijs voor het beste theaterlied van dat seizoen.

Tot de genomineerden hoort Flip Noorman, die vorig jaar zijn tweede album uitbracht, MAke up.

Andere genomineerden zijn  Solidariteit van Jan Rot, Moeder van Alex Roeka, Wonderlijk van Frans Mulder (tekst) en Bernd van den Bos (muziek), maar gezongen door Simone Kleinsma, Er spoelen mensen aan van Rolf Verbaant en zangeres Kiki Schippers en SM-lied van Maarten Ebbers.

Van Flip Noormans Make up draaien wij met onregelmatige regelmaat een song, net als van zijn debuut Bellse parese, maar Alex Roeka’s recente album Voort hebben wij nog altijd niet, bedachten wij met enige spijt….

Alleen Kippenvel van tien tot elf….

maart 7th, 2017

Verleden week was er al helemaal geen Kippenvel vanwege een extra uitzending van RTV Sport en vanavond is weer iets dergelijks aan de hand.

Groot verschil met verleden week is echter, dat FC Lisse – FC Rijnvogels om acht uur begint, zodat die wedstrijd om tien uur vanavond écht afgelopen kan zijn. Daardoor kunnen wij in ieder geval rekenen op een uur zendtijd.

Verleden week schreven we, dat je onze muziekkeus vanavond des te meer zou waarderen na aan de grillen van de muziekcomputer overgeleverd te zijn geweest gedurende die tijd die na Quick Boys-Odin ’59 overschoot tussen tien en elf.

Dat het vanavond slechts om een uur zou gaan, wisten wij toen ook nog niet, maar de tweede helft is dan in ieder geval voor ons, om maar eens voetbalbeeldspraak te hanteren.

Toegegeven: die grap is te flauw voor woorden, maar op die manier maskeren wij onze teleurstelling over de voorrang die de zoveelste voetbalwedstrijd krijgt boven ons programma.

In de verlenging tussen elf en twaalf uur vanavond is er echter nog Purple Haze, met daarin onder meer werk van zangeres Shaun Murphy, de vrouw die van 1993 tot 2009 leadzangeres was bij Little Feat…….

Lees meer »

Bregje Sanne Lacourt: tweede album Hurricane?

maart 2nd, 2017

Bregje Sanne Lacourt debuteerde twee jaar geleden sterk met ‘The Keeper of Changing Winds’, een album dat ons raakte en waarvan we dus nog altijd songs draaien:

http://www.kippenvel.net/?s=lacourt

Momenteel is Lacourt bezig met de crowdfunding van haar nieuwe album ‘Hurricane’. Ze noemt dat zelf ‘het meest depressieve album van 2017’, al is het jaar nog jong en zal daar een knipoog bij horen.

De looptijd voor het doneren is inmiddels nog maar zestien dagen en Lacourts gestelde doel, elfduizend euro, is nog lang niet binnen bereik.

Dat zou zonde zijn, want de eerste single, Letter to romance, is een wel zeer melancholieke pianoballad met raakvlakken met grote chanteuses als bijvoorbeeld Dayna Kurtz:

Lees meer »

Geen Kippenvel op op dinsdag 28 februari: Mardi gras……..

februari 27th, 2017

Het is een bijzondere paradox, maar toch: er is geen uitzending van Kippenvel op dinsdag 28 februari.

Het is de dinsdag van carnaval en in plaats van twee uur zou Kippenvel morgenavond maar een uur duren.

Dat heeft niets met carnaval te maken, maar met de inhaalwedstrijd tussen voetbalvereniging Quick Boys en Odin ’59, die vanaf acht uur zou worden uitgezonden.

Die twee clubs zouden om acht uur aftrappen, zodat er een uur Kippenvel verloren zou gaan, maar er zou desondanks tijd zijn om aandacht te besteden aan het enige carnaval waar wij wél naartoe zouden willen: Mardi gras in New Orleans. En dat ondanks het incident waarbij een auto inreed op feestvierende second-liners…..

Dat gevoel wordt veroorzaakt door superieur swingende feestmuziek uit de Crescent City, waarmee wij dan toch in ieder geval makkelijk een uur konden vullen.

Quick Boys – Odin ‘59 begint door een beslissing van de KNVB echter pas om 20:15 uur en dat betekent dat die wedstrijd niet eerder afgelopen is dan dik na tienen, want vooral in het amateurvoetbal duren wedstrijden nog wel eens veel langer dan de reguliere speeltijd…..

Voor het vullen van een willekeurig aantal restminuten voelen wij echter helemaal niets, want we willen in ieder geval een soort samenhangend geheel laten horen: ook Kippenvel heeft een spanningsboog.

We verbijten dus onze teleurstelling zo goed we kunnen en laten de computer in die resttijd op je los. Misschien zetten we zelfs wel een muziekje op, maar dan alleen voor onszelf.

We weten in ieder geval zeker, dat je Kippenvel volgende week opeens weer erg waardeert, als je in de armen van de muziekcomputer verstrikt raakt…..

Tot volgende week, tot Kippenvel!