Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Europese optredens Kenny White en Jonathan Spottiswoode

april 17th, 2019

Zanger-pianist Kenny White is een New Yorker pur sang en Jonathan Spottiswoode doet daarvoor niet veel onder, al werd deze New Yorker in Londen geboren.

Bijzonder is dat de twee naar Europa komen voor dubbeloptredens, al zijn er ook berichten dat Jonathan Spottiswoode teruggekeerd is naar zijn geboorteplaats.

Hoe het ook zij, de twee treden op in Londen op 21 april en in Denemarken, of all places, op 26, 27 en 28 april. Daarna gaat White naar Italië voor drie concerten van 4 tot en met 10 mei.

Tijdens de Deense concerten is Jonathan Spottiswoode het voorprogramma en is Kenny White de hoofdact, maar Jonathan pottiswoode is daar niet bij, want de Italianen hebben blijkbaar nog niet van Spottiswoode and his enemies gehoord, ongeacht hun zeven albums in 21 jaar….

Lees meer »

Neil Young kondigt nieuw boek aan.

april 17th, 2019

Van Neil Young komt een nieuw boek uit. Het heet ‘To feel the music: a songwriter’s mission to save high-quality audio’ en verschijnt pas na de zomer.

Of het op 10 september verschijnende boek strandlectuur zou zijn geweest, is nog maar de vraag, want het samen met technologiejournalist Phil Baker geschreven werk gaat het inderdaad over hetgeen de lange titel belooft.

Het beschrijft immers Young’s met veel bombarie aangekondigde Pono player, een apparaat waarmee audio in een ongekend hoge resolutie kan worden afgespeeld. Ondanks het succes van de Kijkcstrter-campagne, slaagde Young er niet in dat apparaat de markt te laten veroveren.

Of dat interessant leesvoer oplevert? Volgens de aankondiging in ieder geval wel:

Lees meer »

Aretha Franklin: postume toekenning Pulitzer Prize Special Citation for the arts

april 17th, 2019

Soullegende Aretha Franklin heeft de Pulitzer Prize Special Citation for the arts toegekend gekregen.

Reden was uiteraard voor haar ‘onuitwisbare bijdrage aan de Amerikaanse muziek en cultuur gedurende meer dan vijdf decennia’, zoals de organisatie het omschreef.

Franklin is de eerste zangeres die deze eer te beurt valt en bovendien een van de weinige muzikanten tout court: musicalcomponisten Rodgers & Hammerstein, componist George Gershwin, orkestleider Duke Ellington, jazzpianist Thelonious Monk, jazzsaxofonist John Coltrane, Bob Dylan en Hank Williams gingen haar voor.

 

april 16th, 2019

Playlist 586 - 16 april 2019

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Loco motives - Little Feat – Chinese work songs – 1998 – www.littlefeat.net
Albacore – Ani DiFranco – Which side are you on? – 2012 – www.righteousbabe.com
Safeway cart – Neil Young & Crazy Horse – Sleeps with Angels – 1994 – www.neilyoung.com
Another bell unanswered – 4:22 – Kenny White – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Lost in the city – Spottiswoode and his enemies – Lost in the city - https://www.facebook.com/spottiswoode - https://spottiswoode.bandcamp.com
Getting over you – Malford Milligan and the Southern Aces – Life will humble you – 2018 – www.malfordmilliganmusician.com
Love will get you through the door – Kara Grainger – Living with your ghost – 2018 – www.karagrainger.com
Sharks – Ripoff Raskolnikov Band – Small world – 2018 – www.ripoffraskolnikof.com
Wish I were alone – Danni Nichols – The melted morning – 2019 – www.danninichols.com
tweede uur:
Dead man’s hand – Jeffrey Halford and the Healers – West towards South – 2019 – www.jeffreyhalford.com
Toxic – Stevie Ann – Live & acoustic – 2010 – www.stephaniestruijk.nl
Voodoopopje – Flip Noorman – De big one – 2018 – www.flipnoorman.nl
Alabama bus – Champagne Charlie – Sixpack – 2018 – www.champagnecharlie.nl
It’s how you hold me - Dayna Kurtz - here vol. 2 – 2017 – www.daynakurtz.com
De Rode Draad: treinen
De trein - BJ Baartmans - Verzamelaar – 2018 – www.bjbaartmans.nl-
Last train – Rich DePaolo– Killed for kings – 2018 – www.richdepaolo.com
Last train – Allen Toussaint – The complete Warner recordings/Southern nights – 2001/1975 – www.allentoussaint.com
Night train – Delouise – Lay low – 2013 – https://delouisemusic.wordpress.com
einde De Rode Draad
The night belongs to Mona – Donald Fagen – Morph the cat – 2006 – www.donaldfagen.com
Coming back – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – www.dougingoldsby.com

De Rode Draad van Kippenvel 586 van 16 april: treinen

april 16th, 2019

Op 26 maart gingen we in De Rode Draad met de trein, met de ghost train om precies te zijn.

Machinisten van dienst waren het goedbewaarde Vlaamse geheim Nostoc, de vroege Counting Crows en de superieure singer-songwriter Marc Cohn.

De trein inspireert echter nog veel meer acts, want het voortrazen naar onbekende verten heft iets romantisch, hoewel je natuurlijk met volle vaart tegen een stootblok zou kunnen aanrijden.

Na twee uitstapjes naar Eric Clapton’s Crossroads Guitar Festival en JP den Tex’ heroïsche poging Joni Mitchell voor ons te verklaren, keren wij terug naar het spoor.

Als Ajax aan de titanenstrijd tegen Juventus begint (of andersom natuurlijk….), warmt Little Feat het begin van het eerste uur Kippenvel op met ‘Loco motives’ van het ten onrechte in de vergetelheid geraakte album ‘Under the radar’, terwijl in het tweede uur De Rode Draad van vanavond wordt bepaald door treinsongs van het multitalent BJ Baartmans, het verlate wonderkind Rich DePaolo, de meesterlijke Allen Toussaint en helaas nog altijd nauwelijks bekende singer-songwriter Delouise.

Kippenvel is er uiteraard vanaf negen uur live en duurt normaal gesproken nét iets langer dan Juventus-Ajax, maar bevat in ieder geval zoals altijd twee uur muziek voor wie wil luisteren.

 

David Byrne: steen voor steen

april 11th, 2019

David Byrne, die voor altijd zal worden geassocieerd met zijn band Talking Heads, is door de Schotse voetbalcub Dumbarton FC gevraagd een baksteen te kopen voor de symbolische prijs van twintig pond. Zo zou hij de bouw van het stadion kunnen sponsoren van de in de Scottish League One spelende club, de derde Schotse divisie.

Reden van dit alles is dat Byrne in dat stadje werd geboren, voordat zijn ouders naar Canada emigreerden toen hij twee was.

Of Byrne dat idee denkt dat het ‘Once in a lifetime’ is? Tot nu toe schijnt hij niet te hebben gereageerd, maar hij zal in ieder geval weinig herinneringen hebben aan het ongeveer twintigduizend inwoners tellende stadje aan de noordelijke oever van de rivier Clyde……

 

Eerdere berichten over David Byrne vind je in de categorie Nieuws.

Dylan: de smaak te pakken…..

april 10th, 2019

Bob Dylan heeft de smaak duidelijk te pakken.

Nadat hij verleden jaar al de whiskey ‘Heaven’s door’ op de markt bracht, heeft hij nu plannen onthuld voor een vervolgstap. In de herfst van 2020 opent hij in Nashville de ‘Heaven’s door Distillery and Center for the arts’.

Zijn plannen zijn heel concreet, want het adres van zijn nieuwe speeltje zijn al bekend gemaakt: 616 5th Avenue.

In de 160 jaar oude Elm Street-kerk komen een ‘whiskeybibliotheek’, een restaurant en een zaal voor 360 toeschouwers, terwijl ook Dylan’s schilderijen en metalen beelden er tentongesteld zullen worden.

Niet toevallig kwam de bekendmaking van dit plan vijftig jaar na het uitkomen van Dylan’s ‘Nashville skyline’.

nieuw album Neil Young & Crazy Horse zeker

april 10th, 2019

Bij Neil Young weet je het nooit, maar het is zo goed als zeker, want hij heeft het zelf gezegd: er komt een nieuw album van Neil Young & Crazy Horse.

Ze zouden binnenkort een keer de studio ingaan om elf nieuwe songs op te nemen, al is onduidelijk wanneer precies.

Dat komt niet alleen doordat Young zelf uitgebreid op tournee gaat in mei en juni, maar dat doet Nils Lofgren in mei ook.

Opvallend genoeg speelt Young daarbij een aantal soloconcerten en een aantal elektrische met Promise of the Real, zowel in de VS als in Europa.

Lofgren vervangt in Crazy Horse opnieuw Frank ‘Poncho’ Sampedro, de tweede gitarist van de groep sinds 1975, die eerst tijdelijk afwezig leek vanwege een gebroken hand, maar zichzelf blijkbaar met pensioen heeft gestuurd, omdat hij niet meer wil toeren.

Lofgren wil dat nog wel, maar hij is dan ook wat jonger dan Young, Ralph Molina en Billy Talbot, al kreeg hij al eens een nieuwe heup. Tenslotte was hij nog maar een broekje van zeventien toen hij meespeelde in 1970 op Young’s ‘After the goldrush’.

Hij was er opnieuw bij in 1975 op Young’s in drank gedrenkte ‘Tonight’s the night’ en verleende daarna door de jaren heen ook regelmatig zijn diensten aan Young.

 

Eerdere berichten over Neil Young, Crazy Horse, Promise of the Real, Frank Sampedro en Nils Lofgren vind je in de categorie Nieuws.

 

 

 

april 9th, 2019

Playlist 585 - 9 april 2019

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Better wake up soon – Vandenheuvel – Meanwhile at the moon parlor – 2007 – www.facebook.com/piet.vandenheuvel.5
Can’t stand losing you - Renske Taminiau – What remains when the light goes out – 2019 – www.facebook.com/rensketaminiau
In mijn eigen koninkrijk – Eric van Dijsseldonk – In mijn eigen koninkrijk – 2010 – www.dijsseldonk.nl
Whistling past the graveyard - Rob Lutes – walk in the dark – 2017 – www.roblutes.com
Flatlands of North Dakota - Helen Rose – Trouble holding back – 2019 – www.helenrosemusic.com
It’s good to be king - Tom Petty – Wildflowers – 1994 – www.tompetty.com
Text me - Solomon Burke & De Dijk –Hold on tight – 2010 – www.dedijk.nl
Sing low – Jodymoon – A love brand new – 2019 – www.jodymoon.com
Holding on to nothing - David Crosby – Croz – 2014 – www.davidcrosby.com
Leaving it all behind – Ethan Johns with the Blackeyed Dogs – Ethan Johns with the Blackeyed Dogs – 2019 - www.ethanjohns.com
tweede uur:
New Orleans - Sarah McCoy – Blood siren – 2019 – www.sarahmccoymusic.com
Georgia grind – Maria Muldaur – Don’t you feel my leg – the naughty bawdy blues of Blu Lu Barker – 2018 – www.mariamuldaur.com
Mean - Nostoc – Skin in the game – 2018 - https://vi.be/nostoc - www.facebook.com/Nostoc-2048554885458504
We do what we can – Sheryl Crow – Tuesday night music club – 1993 – www.sherylcrow.com
De Rode Draad: Ontsluiert JP den Tex Joni Mitchell?
Be cool – Joni Mitchell - Wild things run fast – 1982 – www.jonimitchell.com
Fortress of songs – Edo Donkers – fortress – 2017 – www.edodonkers.com
No easy bird – Miss Molly & Me – Rewind and say hello – 2011 - www.facebook.com/MissMollyAndMe
Amnesia – Vera van der Poel – Love and taboo – 2012 – www.veravanderpoel.com
Grace under fire – JP den Tex – Wolf! – 2017 – www.jp-den-tex.
Laat gaan – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnink.nl
Einde De Rode Draad
Goin’ gone – Kat Danser – Goin’ gone – 2018 – www.katdanser.com

De Rode Draad van Kippenvel 6585 van 9 april: ontsluiert JP den Tex Joni Mitchell?

april 9th, 2019

In De Rode Draad geven we ruim baan aan JP den Tex en het gezelschap waarmee hij Joni Mitchell gaat proberen te ontsluieren: Edo Donkers, Vera van der Poel, Paul de Munnik, Marijn Weerdenburg en JP den Tex zingen haar songs in vertaling en vertellen relevante verhalen en smeuïge anekdotes, die haar van relief voorzien. Dat is zoals altijd twee uur muziek voor wie wil luisteren.