Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

bladmuziek Eleanor Rigby en begrafenispapieren naar de veiling

augustus 23rd, 2017

De originele bladmuziek voor Eleanor Rigby, met de hand uitgeschreven door producer George Martin, wordt op 11 september geveild.

Naar verwachting zal die 20.000 pond (22.000 euro) opbrengen, misschien ook vanwege de handtekening van Paul McCartney en de aantekeningen van Martin dat de muziek moest worden gespeeld door vier violen, twee viola’s en twee cello’s.

Op dezelfde veiling komen een aankoopbewijs en een kwitantie voor het graf van de vrouw die werd begraven op St Peter’s churchyard in Woolton, Liverpool.

Die worden geveild samen met een miniatuurbijbel uit 1899, waarin Eleanor Rigby’s naam geschreven staat.

De opbrengst van deze drie curieuze stukken gezamenlijk zou kunnen liggen tussen de 2000 en 4000 pond (2200 tot 4400 euro):

Lees meer »

Rerelease Lucinda Williams’ This sweet old world

augustus 23rd, 2017

Lucinda Williams brengt op 20 oktober haar album This sweet old world opnieuw uit, omdat de oorspronkelijke release dan 25 jaar geleden is.

Dat is tegenwoordig op zich al bijna geen nieuws meer, want de ene na de andere oude titel wordt heruitgegeven.

Williams maakt er echter toch iets bijzonders van door het hele album opnieuw op te nemen met haar huidige band: gitarist Stuart Mathis, bassist David Sutton, en drummer Butch Norton, terwijl Williams het produceerde met Tom Overby, haar manager en echtgenoot.

Daarbovenop nam Williams nog vier songs extra op: Factory blues, Dark side of life, Wild and blue van John Anderson en What you don’t know van John Leventhal en Jim Lauderdale.
De songlist:

Lees meer »

augustus 22nd, 2017

Playlist 511 - 22 augustus 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
The beautiful princess of never come true – John Lester – Fathers and sons – 2017 – www.johnlestermusic.com
Hello cruel world – Gretchen Peters – Hello cruel world – 2012 – www.gretchenpeters.com
crow – Maison du Malheur – Stomping ground – 2015 – www.maisondumalheur.com
Nooit genoeg – Jeroen Kant – Nooit genoeg – 2015 – www.jeroenkant.nl
Homeward through the haze – Crosby Pevar Raymond - Live at the Wiltern – 1999 – www.davidcrosby.com
Common ground – Vera van der Poel - Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Little birds – Sean Costello - We can get together – 2008 - www.seancostello.com
Blues in the sun – Helge – The days of young Petty Davis – 2017 – www.helgemusic.com
Mean old city – part 2 – Martin Harley and Daniel Kimbro – Static in the wires – 2017 – www.martinharley.com
Tweede uur:
Uneven ground – Lynne Hanson – Uneven ground – 2017 – www.lynnehanson.com
Mendacity – Michael Ward with Dogs and Fishes – 2017 – www.michaelwardmusic.com
Well, well, well – Ben Harper & the Blind Boys of Alabama – 2005 – www.benharper.com – www.blindboys.com
Oh Birmingham – Lily Kiara – Fishing in the field – 2016 – www.lilykiara.nl
Big old careless heart – Achilles Wheel – Devil in the yard – 2016 – www.achilleswheel.com
Give over – Louise Taylor – Tangerine – 2012 – www.louisetaylor.com
Blues stay away from me – Hans Theessink & Terry Evans ft. Ry Cooder – Delta time – 2012 – www.theessink.com – www.terryevansmusic.com
Political science – Randy Newman – Original album series/Sail away – 2011/1972 – www.randynewman.com –
Goodbye eternal youth – Hidden Agenda Deluxe – Pan Alley Fever – 2016 – www.hiddenagendadeluxe.com –
Ya ya – Anders Osborne – Living room – 1999 – www.andersosborne.com

Kippenvel terug van vakantie

augustus 22nd, 2017

Eindelijk mogen we dan weer. Tenminste: zo voelt het.

Vakantie is leuk, maar je zou de studio mee moeten kunnen nemen.

Doordat dat niet kan, staan we te trappelen om Kippenvel 511 te maken vanavond, zoals altijd tussen 21:00 en 23:00 uur via RTV Katwijk én via deze website.

Tot vanavond, tot Kippenvel!

Kippenvel op vakantie

juli 28th, 2017

Het is zomer en Kippenvel gaat op vakantie.

Daarop verheugen wij ons uiteraard, al gaan Gerhard en ik onze wekelijkse rootsradioshow zeer missen.

Dat lijkt een paradox en dat is het ook, inderdaad, maar desondanks (of: dientengevolge…)

is Kippenvel er niet op 1, 8 en 15 augustus.

Tot en met maandag 7 augustus kun je aflevering 510 nog terughoren, maar daarna zul je het echt twee weken zonder moeten stellen.

De even blinde als nietsontziende computer zal dan zijn volstrekt willekeurige muziekkeuze over je uitstorten tot je snakt naar Kippenvel 511 op 22 augustus.

Tot dan, tot Kippenvel!

Little Feat’s Rockpalast-optreden opnieuw uitgezonden

juli 26th, 2017

In de nacht van 23 op 24 juli werd door de WDR de eerste Rockpalast-nacht uitgezonden. Er zouden er nog vele volgen, maar die eerste werd legendarisch door het spetterende optreden van Little Feat, destijds op Europese tournee.

Hoewel Rory Gallagher destijds ook niet tot de minsten behoorde en Roger Mcguinn’s Thunderbyrd althans kon bogen op een grote reputatie, vielen zij in het niet bij het destijds door het componist/zanger/slide-gitarist Lowell George aangevoerde sextet.

Hoewel hij en de anderen achter de schermen al lang niet meer met elkaar konden opschieten door George’s onvoorspelbare, door drugs en drank bepaalde gedrag, klopte het tijdens de optredens al nooit tevoren.

De live-plaat Waiting for Columbus laat dat horen, helemaal in de uitvoering die in 2002 uitkwam: dat was een dubbel-cd, waarop minstens tien nummers meer stonden dan op de originele release uit 1978.

Zaterdagnacht 29 juli a.s. zendt de WDR opnieuw die eerste Rockpalast-nacht uit, al moet je wachte tot tien voor half vier voordat die uitzendig begint:

Lees meer »

juli 25th, 2017

Playlist 510 - 25 juli 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Prachtnacht – De Dijk – Groef – 2017 – www.dedjik.nl -
Jimmy Choos – Rickie Lee Jones - The other side of desire – 2015 – www.rickieleejones.com
Ain’t no other girl like you - Levi Parham – An okie opera – 2017 – www.leviparham.com
Things we do for love – David Crosby – Lighthouse – 2016 – www.davidcrosby.com
Cold, cold, cold -Little Feat – Waiting for Columbus 2cd – 2002/1978 – www.littlefeat.net
Dangerous angel – Amelia White - Home sweet hotel – 2016 – www.ameliawhite.com
Summer wind – Sam Baker – Land of doubt – 2017 – www.sambakermusic.com
You really got me – Robert Palmer – Double fun – 1978 – www.robertpalmer.com
Bring you home – DeAnna J. Cartea – Second chance – song I wrote for you – 2015 – www.deannajcartea.com
Lookin for a home – Jeffrey Halford and the healers – Lo-fi dreams – 2017 – www.jeffreyhalford.com
A road less traveled - Kenny White ft. David Crosby – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Tweede uur:
Sasquatch – Ani DiFranco – Binary – www.righteousbabe.com
Oh you babe – Eric Kerns – Pearls – 2017 – www.erickerns.com
Feet don’t fail me now - Martin Harley and Daniel Kimbro ft. Jerry Douglas – Static in the wires – 2017 – www.martinharley.com
Good love – Tip Jar – Gemstone Road – 2017 – www.tipjar.nl -
De Rode Draad: de gitaar als icoon
While my guitar gentle weeps – the Beatles – the Beatles – 1968 – www.beatles.com
Red guitar - David Sylvian – Brilliant trees – www.davidsylvian.com
Gitaar – BJ’ Wild Verband ft. BJ Baartmans – Later – 2015 - www.bjbaartmans.nl
Your guitar – Richard Shindell – Careless – 2017 – www.richardshindell-com
Einde De Rode Draad
Play it as it lays – Patti Scialfa – play it as it lays – 2007 – www.pattiscialfa.net
Junco partner (worthless man) – Crescent city gold – ft. Alllen Toussaint. Mac Rebennack and earl Palmer – The ultimate session – 1994 – www.allentoussaint.com - www.thenitetripper.com

De Rode Draad van Kippenvel 510 van 25 juli: de gitaar

juli 25th, 2017

Hoewel we in juli in augustus eigenlijk geen Rode Draden weven, maken we daar vanavond maar een uitzondering op.

Dan is het wel gepast voor een bijzonder onderwerp te kiezen, al is de gitaar in de popmuziek onmisbaar.

Bijna iedere jongen die droomt van muziek maken, speelt luchtgitaar en maar zelden bas of drums.

Er zijn dan ook veel songs waarin de gitaar als vanzelfsprekend de hoofdrol voor zich opeist, maar heel wat minder nummers die de gitaar als onderwerp hebben.

Vanavond zetten we er vier op eenritje: twee heel bekende en twee relatief onbekende: While my guitar gently weeps van the Beatles is al bijna verworden tot een cliché, maar blijft bij zorgvuldig luisteren een uiterst intense song, ook door de gastsolo van Eric Clapton, destijds George Harrison’s grote vriend ondanks dat hij een affaire had met Harrison’s vrouw Patti.

David Sylvian’s Red guitar stelt merkwaardig genoeg muzikaal dan weer de gitaar helemaal niet centraal met zijn bepalende dwarse drums en bas en spetterende blazers, maar in het negen minuten durende  nummer van BJ’s Wild verband en Richard Shindell is dat weer wel het geval, al blijft Shindell akoestisch en onverminderd ingetogen. Allebei schreven zij teksten die niet minder dan een eerbetoon zijn aan een gitaar en dus aan alle gitaren.

 

 

 

 

Geen Kippenvel op 18 juli

juli 18th, 2017

Vanavond is er helaas geen aflevering van Kippenvel tussen negen en elf uur.

Verplichtingen van dringende aard maken het alweer onmogelijk twee uur gevarieerde en mooie muziek te draaien, dus we zullen de alleswetende muziekcomputer zonder aanziens des persoons zijn werk moeten laten doen. Jullie weten inmiddels wat ik daarvan vind, maar het is niet anders…..

Volgende week zijn we weer present.

Tot volgende week dus, tot Kippenvel!

Gillian Welch en David Rawlings: lekker bezig

juli 12th, 2017

komt Gillian Welch’The harrow and the harvest uit op vinyl.

Ter ere daarvan toeren zij en haar onafscheidelijke David Rawlings door de VS.

Vanaf augustus gaat Dave Rawlings zlef op tournee met zijn eigen groep, de Dave Rawlings Machine. dat is dan weer ter gelegenheid van het uitkomen van Poor David’s Almanack, het derde album van die satellietgroep.

De songlist:

Lees meer »