Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Dayna Kurtz op tournee door Nederland en Spanje

februari 22nd, 2017

Met de term ‘singer-songwriter’ doe je Dayna Kurtz te kort.

Ze schijft weliswaar regelmatig eigen songs, maar zet ook die van anderen makkelijk naar haar hand met die omfloerste, relatief lage stem.

Zij is in maart uitvoerig te horen en te zien op allerlei Nederlandse podia, want ze gaat op tournee met giarist Robert Mache.

Vanaf vrijdag 3 maart treedt Kurtz op tot en met dinsdag 14 maart op sallerlei kleine podia:

Lees meer »

U2: invloed Trump op nieuw album

februari 22nd, 2017

Hoewel U2 en de Amerikaanse president Trump water en vuur zijn, heeft de laatste toch invloed op de muziek van de Ierse band, of misschien wel juist daardoor.

Het nieuwe, nog naamloze album van U2 was al klaar, maar na de verkiezing van Trump tot president van Amerika veranderde de groep van een aantal nummers de tekst.

Ook overweegt de band nog een of twee nieuwe nummers te schrijven, waarvan de inhoud zich laat raden….

Wel moet je even zoeken naar de mededeling tussen neus en lippen door:

Lees meer »

februari 21st, 2017

Playlist 492 - 21 februari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Everything I do gohn be funky (from now on) – Lee Dorsey – Soul Mine – 2011/1969
Make me stay – Yori Swart – Yori Swart – www.yoriswart.nl
Longing for LA - Vanzanden – Cling – 2012 – www.vanzanden.eu
I was feelin’ alright - Achilles wheel – Devil in the yard – 2016 – www.achilleswheel.com
too much (b) – Paul Simon – Hearts and bone – 1983 – www.paulsimon.com
Modern chain gang – Renske Taminiau – Move me – 2011 – http://ctm.nl/renske-taminiau
Washes over me – David Philips – The rooftop recordings 2 – 2016 – www.davidphilips.net
Doctor Wu – Steely Dan – Katy lied – 1975 – www.steelydan.com
Picture in a frame – Ben Harper – Both sides of the gun – 2006 – www.benharper.com
Golden way – 6:01 – David Sylvian ft. Nicola Alesini and Pier Luigi Andreoni – Everything and nothing – 2000/1996 – www.davidsylvian.com
Tweede uur:
The house – Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Angels with dirty faces – Los Lobos – Kiko –1992 – www.loslobos.org
Kiss that frog – Peter Gabriel – 1994 - www.petergabriel.com
De Rode Draad: Nog een nachtje in een hotel….
Paper walls – Marc Cohn – The rainy reason – 1993 – www.marccohn.net
Cold, cold, cold – Little Feat ft. Bonnie Raitt – Rock and roll doctor – a tribute to Leowell George – 1997 – www.littlefeat.net – www.bonnieraitt.com
Hotel – Tori Amos –From the choirgirl hotel – 1998 – www.toriamos.com
Room with a view – Chuck E. Weiss – 23rd & Stout – 2007
Motel song – Giulia Millanta – Moonbeam parade – 2016 – www.giuliamillanta.com
Einde De Rode Draad
Gold – Martin Harley & Daniel Kimbro – Static in the wires – 2017 – www.martinharley.com
Blues voor Ramses – Zijlstra – Samen in zee – 2011 – www.debandzijlstra.com

Amsterdamse North Sea Jazz Club failliet

februari 21st, 2017

Het nieuws overviel ons, want het faillissement van de Amsterdamse North Sea Jazz Club vinden wij een verlies.

In de club op het terrein van de Westergasfabriek traden immers heel wat rootsy artiesten op op wie wij dol zijn, terwijl andere op zijn minst gerenommeerd zijn in hun genre.

De precieze oorzaak blijft in nevelen gehuld.

Het is namelijk onduidelijk of het feit dat het North Sea Jazz Festival recent de licentieovereenkomst opzegde de oorzaak is van het faillissement, of slechts de druppel die de emmer deed overlopen.

Directeur Jan Willem Luyken legde in een toelichting aan Het Parool uit dat het al een tijd niet goed ging door financiële problemen, maar dat hij ook twijfels had over de programmering. Vermoedelijk doelt hijd aarbij op de concerten van artietsaen die te onbekend waren om op zijn festival op te treden.

De North Sea Jazz Club heeft blijkbaar geprobeerd onder een andere naam verder te gaan, iets wat volgens een woordvoerder werd verhinderd door de verhuurder van het gebouw.

Dat beschouwde de Westergasfabriek blijkbaar als contractbreuk en in dat geval dreigde het bedrijf de huurovereenkomst op te zeggen. Daardoor trokken de aandeelhouders zich een voor een terug en daarmee werd de neergang definitief.

De directeur van de Westergasfabriek zegt dan weer dat het geschil in de eerste plaats gaat om de enorme huurachterstand: er zou al vier maanden geen huur betaald zijn….

De Rode Draad van Kippenvel 493 van 21 februari: Nog een nachtje in een hotel…..

februari 21st, 2017

Twee weken geleden hadden we al vier songs lang mededogen met Betteye LaVette, Chris Whitley, Kenny White en Lynne Hanson & the Good Intentions

Zij bezongen diverse hotelkamers en wat daar zoals te beleven valt, of niet natuurlijk.

Zij zongen vooral de treurige kanten van het bestaan in hotelkamers: eenzaamheid, verlangen, verdriet, leegheid, lust en nog andere gevoelens waren hun deel.

Vanavond hebben we nog meer mooi leed: Marc Cohn, Little Feat met Bonnie Raitt, Tori Amos, Chuck E. Weiss en Giulia Millanti weten er alles van en dan zijn we nog niet eens aan het eind van ons lijstje……

 

Yori Swart: carrière-impulsen?

februari 16th, 2017

Het is onduidelijk hoe nieuw dit nieuws is, maar de singer-songwriter Yori Swart heeft volgens een persbericht ‘een meerjarige en wereldwijde publishingdeal gesloten met het in Amsterdam gevestigde Downtown Music Benelux’.

Volgens haar website stond zij echter al sinds september vorig jaar onder contract bij de Amerikaanse moeder, Downtown Music.

Swart is overigens ook in de laatste fase van de opnamen voor haar later dit jaar te verschijnen nieuwe album.

Het persbericht stelt verder dat ‘Downtown onder meer de songs van Yori Swart zal promoten voor gebruik in reclames, films en tv-programma’s. Daarnaast wordt de 27-jarige zangeres internationaal begeleid als songwriter voor en met andere artiesten.’

Dat is goed nieuws, want Swart maakte al in 2011 een goed naamloos debuut als winnares van de Grote Prijs van Nederland in 2011 en werd uitgekozen tot 3FM Serious Talent. Daarna maakte zij in de V.S. nog het uitstekende Golden ticket, een ep met vier songs. Die nam ze op met de hulp van  gerenommeerde muzikanten als toetsenist Mike Finnigan:

Lees meer »

VAN ZANDEN live

februari 15th, 2017

Op woensdag 15 februari speelt Josje van Zanden VANZANDEN in restaurant/café/brouwerij Troost in het Westerpark om 20:00 uur.

Dat gebeurt ook niet elke dag, terwijl het toch een uiterst swingende band is met een prachtige zangeres als frontvrouw.

Daarheen dus:

Lees meer »

februari 14th, 2017

Playlist 492 - 14 februari 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Night time is the right time – Ray Charles – The definitive collection - 2001/1958 - www.raycharles.com
Heart song – Jenee Halstead – Raised by wolves – 2012 – www.jeneehalstead.com
New Year’s Eve – Brian Cullman – New Year’s Eve – 2016 – www.briancullman
Sax and violins – Talking Heads – Talking Heads: the best of – Once in a lifetime – 1992/1988
Angel child – Randall Bramblett – Devil music – 2016 – www.randallbramblett.com
Bluesy moss – Richard Lindgren – Malmostoso – 2016 – https://nl-nl.facebook.com/Richard-Lindgren-309694235383
It’s alright to mess up – Lemon – Perfect it will never be – 2015 – www.lemonline.nl
Amnesia – Divera – Love and taboo = 2012 – www.veravanderpoel.com
Trouble – Maison du Malheur – Trouble – 2011 – www.maisondumalheur.com
The deer on the parkway – Richard Shindell – Careless – 2016 – www.richardshindell.com
Tweede uur:
Action speaks louder than words – Chocolate milk – New Orleans funk – the original sound of funk vol. 4 – 2016 – 1975
Big sky country - Leif Vollebekk – Twin solitude – 2017 – www.leifvollebekk.com
Heart of darkness – JP de Tex – Emotional nomads – 1998 – www.jp-den-tex.com
Glory – Beverly Jo Scott – Honey & hurricanes – 1991 – www.bjscott.com
Black river – Amos Lee – Amos Lee – 1995 – www.amoslee.com
De Rode Draad: dinsdag Valentijnsdag......
Valentine Day - Paul McCartney - Paul McCartney – 1970 – www.paulmccartney.com
Blue Valentines - Tom Waits - Blue Valentine – 1978 – www.tomwaits.com
Valentine’s Day - Bruce Springsteen - Tunnel Of Love – 1987 – www.brucespringsteen.com
Valentine’s Day - Scott Kirby - Row Me Home – 2009 - www.scottkirby.com
Einde De Rode Draad
More than anybody – the Gaddabouts – the Gaddabouts – 2010 – www.thegaddabouts.com

Nieuw album Vera van der Poel

februari 14th, 2017

Vera van der Poel is een veterane in de Nederlandse muziekscene.

Haar laatste wapenfeit was het album Love and taboo, dat zij maakte onder de artiestennaam Divera.

Dat album kreeg mooie recensies en dat was terecht, want het was even intiem als intens.

Wij schreven er dan ook met plezier over:

Love & Taboo – Divera

Dat zorgt voor hooggespannen verwachtingen over Vera van der Poels nieuwe: Time versus time.

Die komt deze week uit en wordt ten doop gehouden op woensdag 15 februari in Club Winston Kingdom, Warmoesstraat 129, 1012 JA Amsterdam om 21:00 uur:

Lees meer »

Tom Waits’ Blue Valentines:niet alleen in De Rode Draad, maar ook in NRC Handelsblad

februari 14th, 2017

Toeval bestaat, of misschien niet, daarover zijn geleerden en anderen het niet eens.

Over een onverwachte samenloop van omstandigheden schreef NRC Handelsblad-columnist Frits Abrahams wel eens eerder. Zijn column van dinsdag 14 februari is opnieuw een mooi voorbeeld van die zogenaamde ‘synchronicity’.

Daarin neemt hij behalve de commercie rond Valentijnsdag ook liefdevol opnieuw zijn eigen huwelijk op de hak, onderwijl diverse malen refererend aan Tom Waits’ Blue Valentines.

Daar komt dan het toeval om de hoek kijken, want laat die song nu juist deel uitmaken van De Rode Draad van vanavond.

Van de andere drie songs daarin had Abrahams er overigens makkelijk nog twee kunnen kennen…….