Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

augustus 25th, 2015

Playlist 420 - 25 augustus 2015

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Juju time – Van den Heuvel – Meanwhile at the moon parlor - 2007
She likes meeting Jesus – Zita Swoon – I paint pictures on a wedding dress – 1998 – www.zitaswoon.be
t’s how you hold me – Dayna Kurtz – Rise and fall – 2014 – www.daynakurtz.com
Sunset grill – John Lester Quartet – Jazz? – 2012 – www.johnlestermusic.com
Gaslighting Abbie – Steely Dan – In Concert – 2008 – www.steelydan.com
Angel – David Philips – If I had wings -2014 – www.davidphilips.net
You’ve got to hide your love away – The Beatles – HELP! – 1965 – www.beatles.com
Tell God about it – The Blind Boys of Alabama – Sanctify my soul – 25 gospel greats – 2005/1948?
Nieuwe dag – Maaike Ouboter – En hoe het dan ook weer dag wordt – 2025 – www.maaikeouboter.nl
Lucky -Robert Palmer – Drive – 2003 – www.robertpalmer.com
Bless us all – Bettye Lavette – Worthy – 2014 – www.bettyelavette.com
Tweede uur:
Bad year for cane -Danny Schmidt – Owls – 2015 – www.dannyschmidt.com
Bridges – Krista Detor – Flat earth diary – 2013 – www.kristadetor.com
Out of style – JJ Cale – Rewind – uneleased recordings – 2007/1975 - www.jjcale.com
Voor ik vergeet – Spinvis – Spinvis – 2002 – www.spinvis.nl
Blind – Talking Heads-Naked- 1988
Feet on the ground – Rickie Lee Jones – The other side of desire – 2015 – www.rickieleejones.com
Celebrate today – Achilles Wheel – Stones to sand – 2014 – www.achilleswheel.com
Déjà vu – Crosby, Stills, Nash & Young – CSNY 1974 – www.csny.com
Kokamo(boy Bruce) – Chuck E. Weiss – Red beans and Weiss – 2014 – www.facebook.com/chuck.e.weiss
Silence -Lizz Wright – Salt – 2003 – www.lizzwright.net

Japanse halfjaarcijfers sluiten aan bij wereldwijde trend

augustus 25th, 2015

De Japanse omzet in muziek is in het eerste halfjaar van 2015 gedaald met 2,9 procent.

Dat ligt uiteraard niet aan de digitale verkoop, want die steeg met vijf procent tot 191,8 miljoen dollar (166 miljoen euro).

De omzet in abonnementen op streaming namen toe met 43 procent tot 42,2 miljoen dollar (36,5 miljoen euro), terwijl de verkoop van digitale albums en losse nummers steeg met 7,6 procent tot 114, 6 miljoen dollar (99 miljoen euro).

De verkoop van songs op telefoons daalde echter met 55 procent tot 7,4 miljoen dollar (6,5 miljoen euro) en die van ringtones zakte in met 23 procent tot 13 miljoen dollar (11,25 miljoen euro).

De in Japanse nog erg belangrijke fysieke verkoop verloor terrein:vergeleken met het eerste halfjaar van 2014 daalde de omzet met 3,8 procent tot 1,1 miljard dollar (952 miljoen euro).

Hoewel de digitale markt in Japan zich later ontwikkelt dan elders, stijgt het marktaandeel van 10,7 procent tot 11,6 procent.

Crosby, Stills, Nash & Young kijken terug

augustus 25th, 2015

In 2006 gingen Crosby, Stlls,Nash & Young nog maar eens op tournee met hun Living with war-tournee.

Daarin spraken zij zich openlijk uit tegen de oorlog in Irak, iets wat hun niet door elk publiek in dank werd afgenomen.

Daarover spraken zij in 2008 met het Engelse popblad Uncut,hoewel daar ook hun gezamenlijke verleden en hun toenmalige samenwerking uitgebreid ter sprake kwam.

Ook daarover deden de vier opvallend eerlijke uitspraken.

Dat blijft ook vandaag lekker leesvoer:

Lees meer »

Neil Young: Pono-update

augustus 24th, 2015

De wereld had al een tijdje niets meer gehoord van het door Neil Young geïntroduceerde geluidssysteem Pono en blijkbaar van Young dat zelf ook.

In een brief op zijn facebookpagina beschijft Young hoe Pono eraan toe is: zijn toon is positief, maar het lijkt erop dat het bedrijf het moeilijk heeft.

Zo zoekt het naar een directeur die zijn sporen al heeft verdiend en naar nieuwe investeerders, onder meer om winkels te openen in Canada, Groot-Brittannië en Duitsland.

Wel heeft Pono inmiddels de medewerking van Warner Music, Sony Music, Universal Music en een aantal onafhankelijke labels:

Lees meer »

Jimi Hendrix: valse memorabilia?

augustus 24th, 2015

 

Van Jimi Hendrix zijn veel valse memorabilia te koop.

Dat stelt althans de weduwe van Mitch Mitchell, de drummer van de Jimi Hendrix Experience.

Die valse memorabilia worden dan onvermijdelijk toegeschreven als afkomstig uit de nalatenschap van de in 2008 overleden Mitchell of uit haar eigen bezit.

Ze adviseert geïnteresseerden dan ook altijd te vragen naar bewijzen van echtheid en aanvullende informatie.

Je bent dus gewaarschuwd……

Huis jonge Kurt Cobain alweer goedkoper

augustus 20th, 2015

Het wil maar niet vlotten met de verkoop van het huis waar Kurt Cobain als jongen woonde.

Het staat inmiddels al minstens te koop sinds maart 2014, al is het tussentijds ook even van de markt gehaald.

De oorspronkelijke prijs was 500.000 dollar (449.000 euro), daarna werd die 400.000 dollar (359.000 euro) en nu is ook dat bedrag weer verlaagd. Je kunt het nu het jouwe noemen voor 329.000 dollar (296.000 euro).

De vraag is, waarom het er geen koper voor is, terwijl op veilingen allerlei blijkbaar onmisbare bezittingen van popgroten worden verkocht voor vaak ongelooflijke bedragen, variërend van afgeknipte vlechten van Willie Nelson tot vliegtuigen van Elvis Presley…

Lees meer »

Will Brooker Ch-ch-ch-changes en wordt David Bowie

augustus 20th, 2015

Het is nog lang geen een april, maar dit bericht doet dat wel denken: Will Brooker, professor in film en culturele studies aan Kingston University, zal zich in totaal een jaar lang inleven in de verschillende karakters uit de songs van David Bowie.

Daarvoor zal zij zich niet alleen als hen kleden, maar ook hun favoriete gerechten eten en hun andere interesses overnemen. Ook zal hij de plaatsten bezoeken die in Bowie’s songs wopren genoemd: hij is al in Brixton, Bromley en Beckenham geweest en gaat nog naar Berlijn.

Zijn project, Forever stardust geheten, staat ten dienste van een monogafie die Brooker over Bowie zal gaan schrijven.

Hij neemt die rollen overigens in chronologische volgorde aan en kan zich zo beter in Bowie inleven, terwijl hij tegelijk kritische afstand tot zijn onderwerp wil houden.

Daarbij gaat hij echter wel ver: Brooker wil voor Bowie’s uiterlijk rond 1983 bijvoorbeeld naar de sportschool en de zonnebank, maar gaat daarvoor ook zijn tanden laten bleken:

Lees meer »

Eerste contract Beatles naar de veiling

augustus 19th, 2015

Op 19 september wordt in New York het eerste contract van de Beatles geveild.

Dat tekenden John lennon, Paul MCartney, George Harrison en (toen nog) Pete Best, toen zij nog de band waren achter zanger Tony Sheridan onder de naam The Beat Brothers.

Zij zetten hun handtekeningen voorat zij het nummer My bonnie opnamen in een studio in Hamburg.

Daaruit blijkt dat de Beatles voor die opnamesessie maar zo’n 72 euro kregen. De opbrengst van het contract wordt nu geschat op zo’n 150.000 dollar (136.000 euro).

Het nummer was bedoeld voor een single in Duitsland, maar het Engelse succes zorgde ervoor, dat Brian Epstein de Beatles contracteerde nadat hij ze in de Cavern Club in Liverpool had zien optreden.

Neil Young: gitaarles Meryl Streep

augustus 19th, 2015

Neil Young: gitaarles Meryl Streep

Zoals bekend spelt Meryl Streep een oudere rokchick in de film Ricki and the Flash van Jonathan Demme.

I een korte video is te zien hoe Neil Young haar een korte gitaarles geeft. Die bestaat er vooral uit, dat hij zegt dat je je versterker altijd harder moet zetten, hoe hard die ook staat afgesteld.

Vervolgens slaat hij een paar keer de snaren aan met zijn duim, schudt de gitaar wat heen en weer en speelt enkele rudimentaire noten.

Het is genoeg om Streep te vervullen met diepe eerbied. Daaruit blijkt maar weer eens dat zij geen echte rockchick is:

Lees meer »

augustus 18th, 2015

Playlist 419 - 18 augustus 2015

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Brass Brothers – Brasshopper - Broken Brass Ensemble – 2015 – www.brokenbassensemble.nl
Sweet tooth – Dave Rawlings machine – A friend of a friend – 2009 – www.daverawlingsmahine.com
Ik ben een renner – Alex Roeka – Zachtaardig vergooid – 2010 – www.alexroeka.nl
Blackbirds – Gretchen Peters – Blackbirds – 2015 – www.gretchenpeters.com
Cardova – The Meters – The Meters – 2001/1969 – www.themeters.org – www.funkymeters.com
Storm’s comin’ – Paul Batto - Lonesome road – 2014 – www.batto.org
Beggar - Elizabeth Simonian - Moonility – 2012 – www.elizabethsimonian.com
Song for Claudia – Richard Lindgren - Sundown on a lemon tree – 2014
Does not bear repeating – The Weepies – Sirens – 2015 – www.theweepies.com
Ik wil meer – Mathijs Leeuwis – Alweer geen revolutie – 2014 – www.mathijsleeuwis.nl
Tweede uur:
Colorado – Manassas – Manassas -1972 - www.stephenstills.com
Simple song – Lyle Lovett – Pontiac – 1987 – www.lylelovett.com
Minute by minute – The James Hunter Six – Minute by minute – 2014 – www.jameshuntermusic.com
Satan, your kingdom must come down – Foller's gold - Meschiya Lake & the Little Big Horns – 2013 – www.meschiyalake.com
Lucky bet - Carl Carlton- Lights out in wonderland – 2014 – www.carlcarlton.de
She days move on – Carole Laure – She says move on – 1991 – www.carole-laure.com
Exit – Bregje Sanne Lacourt – The keeper of changing winds – 2014 – www.bregjesannelacourt.com
De Rode Draad: Tom Waits en Keith Richards: vrienden….
Big black Mariah - Tom Waits – Raindogs – 1985 – www.tomwaits.com
That feel – Tom Waits – Bone machine – 1992 – www.tomwaits.com
Satisfied – Tom waits - Bad as me – www.tomwaits.com
Einde De Rode Draad
Geen krimp – Zijlstra – geen krimp – 2014 - www.debandzijlstra.nl