Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Randall Bramblett: hemd van het lijf?

juni 21st, 2017

Ten tijde van een nieuw album worden artiesten nog al eens doorgezaagd over dat nieuwe album, dat onvermijdelijk beter blijkt te zijn dat alles wat ze ooit hebben opgenomen.

Dat bewijst in ieder geval hoe moeilijk het is kritisch te kijken naar eigen werk. Niet zo gek overigens, als je daar maanden aan hebt gewerkt en jezelf voortdurend hebt teruggehoord.

Aan de andere kant zijn muziekjournalisten vaak te veel fan om de geïnterviewde het vuur aan de schenen te leggen.

Het resultaat is dan ook nogal eens gezapig en voorspelbaar.

Toch is er voor fans dan nog wel hier een daar een spreekwoordelijke krent uit die pap te halen en dat geldt ook voor het zeer lange interview met Randall Bramblett, dat onder meer gat over zijn binnenkort verschijnende album Juke joint at the end of the world:

Lees meer »

Bruce Springsteen naar Broadway

juni 21st, 2017

Bruce Springsteen gaat optreden op Broadway, zij het dan gelukkig niet in een musical.

In het najaar gaat het acht weken achter elkaar optreden in het Walter Kerr Theatre, een zaal met een capaciciteit van 975 bezoekers.

Hij schijnt daar vanaf november vijf avonden per week een soort uitgeklede versie van zijn stadionconcerten met de E Street Band the willen geven.

Toch zijn er geruchten, dat die optredens d eopmaat zouden kunnen zijn voor een musical-versie van zijn memoires Born to run.

Wij moeten er niet aan denken:

Lees meer »

Spotify voertuig van adverteerders?

juni 21st, 2017

Spotify heeft bekendgemaakt, dat het is begonnen gesponsorde nummers toe te voegen aan playlists van gebruikers. De muziekstreamer schrijft in het persbericht, dat dit ‘vooralsnog’ alleen gebeurt bij gebruikers van de gratis variant tijdens een test om te bepalen waar die tracks worden toegevoegd aan de afspeellijsten..

Daar kunnen platenmaatschappijen tegen betaling tracks onder de aandacht brengen van gebruikers. De streamingdienst voert een test uit waar tracks worden toegevoegd aan afspeellijsten.

In een poging nog iets van de redactionele onafhankelijkheid te bewaren komen de gesponsorde nummers boven in de playlists te staan in een groter lettertype dan de andere tracks in de lijst.

Tsja…..

juni 20th, 2017

Playlist 507 - 20 juni 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Voodoo mama – Broken Brass Ensemble – Brasshopper – 2015 - www.brokenbrassensemble.nl
All alone with something to say – Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
Fat man in the bathtub – Little Feat – Dixie Chicken – 1973 – www.littlefeat.net
Bottom of the ocean – Randall Bramblett – Devil music – 2015 – www.randallbramblett.com
Against the grain – Darden Smith – Everything – 2017 – www.dardensmith.com
How to get to heaven from LA – Gerry Spehar – I hold gravity – 2017 – www.gerryspehar.com
I want to get old with you – James Hunter - …. believe what I say – 1996 – www.jameshuntermusic,com
Rondo for 3 apartments on 34th Street (demo) – Rickie Lee Jones – duchess of coolsville – 2006 - www.rickieleejones.com
Dream blues – Stef Camil Karlens – Stuck in the status quo – 2017 www.stefkamielcarlens.be
Jacqueline Kennedy’s pillbox hat - Carl Carlton – Light out in wonderland – 2014 – www.carlcarlton.de
Tweede uur:
Pacifist’s lament – Ani DiFranco – Binary – 2017 – www.righteousbabe.com
I know you – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – www.dougingoldsby
He made a woman out of me – Bettye LaVette – Nearer to you – 2011/1969 – www.bettyelavette.com
Klaai – Arnold Veeman – Klaai – 2016 – www.arnoldveeman.com
Do you think of me – CT Heida – Little woman - 2016 – www.ctheida.com
De Rode Draad: Montana: Big sky county
Big sky country – Chris Whitley – Living with the law – 1991 – www.chriswhitley
Trippin’ in Montana - Anders Osborne – Living room - 1999 – www.andersosborne.com
Big sky country – Leif Vollebekk – Twin solitude – 2017 – www.leifvollebekk.com
Einde De Rode Draad
Motel song – Giulia Millanta – Moonbeam parade – 2016 – www.giuliamillanta.com
On days like this – JP den Tex – Wolf! – 2017 – www.jp-den-tex.com
Hit the road Jack - Ray Charles – the definitive Ray Charles – 2001/1961 - www.raycharles.com

De Rode Draad van Kippenvel 507 van 20 juni: Montana, big sky country

juni 20th, 2017

De Verenigde Staten blijven voor ons het beloofde land, in ieder geval qua muziek.

Of we daarbij ooit in Montana terecht zouden komen? Frank Lloyd Wright heeft er geen huizen gebouwd zoals in Nevada bijvoorbeeld en er komen geen bands vandaan waarvan wij idolaat zijn.

Toch kennen we er een paar intrigerende songs over, dus wie weet, want Chris Whitley, Anders Osborne (in zijn goede tijd) en Leif Vollebekk maken bij ons wel degelijk de weemoed los die vooruitgaat aan het gemis…..

Alweer nieuw album Randall Bramblett: Juke joint at the end of the world

juni 15th, 2017

Op 7 juli a.s. komt Randall Bramblett’s Juke joint at the end of the world uit, zijn achtste sinds 2001 en dan laten wij zijn twee platen uit de jaren zeventig nog buiten beschouwing.

Dat is minder dan twee jaar na het zeer goede Devil music,  dus relatief snel, maar last van een writer’s block heeft de zanger-toetsenist-saxofonist nog altijd niet.

Met dat vorige album bevestigde Bramblett nog maar eens wat wij al heel lang vinden, namelijk dat hij een songwriter van uitzonderlijke klasse is.

Zijn melodieën zijn bijna alle gelaagd en voorzien van een hook die blijft hangen, zijn teksten geven te denken, zijn zang is emotioneel en schor en zijn toetsen en saxofoon laten invloeden van roots en jazz horen.

Op YouTube staan van dat album inmiddels het door een dreigende gitaar gedomineerde, door Bramblett bijtend gezongen en van een zoekende Hammond B3-solo voorziene ‘ I just don’t have the time’ en het door jazzy toetsen en idem blazers bepaalde ‘Garbage man’.

Die bevestigen zijn reputatie eens te meer:

Lees meer »

David Crosby’s Home free wordt Sky trails

juni 14th, 2017

er was al lang sprake van de opvolger voor David Crosby’s album Lighthouse.

Dat album was al bijna helemaal af, toen Lighthouse uitkwam, al was de voorlopige titel toen Home free.

Inmiddels is de titel veranderd in Sky trails en dat lijkt de definitieve titel te zijn.

Inmiddels is al een eerste single digitaal uitgekomen, een nummer dat Crosby speelde in Jimmy Fallon’s Tonight show: She’s got to be somewhere

Lees meer »

juni 13th, 2017

Playlist 506 - 13 juni 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Major Happy’s up and coming once upon a good time band – The Rutles – Archaeology – 1996 – www.rutles.org
Riverboat song – Gillian Welch – Boots no. 1 – the official Revival bootleg – www.gillianwelch.com
Great divide – Jeffrey Halford and the Healers – Lo Fi dreams - 2017 – www.jeffreyhalford.com
Charleston – Kenny White ft. Ada Dyer – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
Black widow – Lynne Hanson & the Good Intentions – 7 deadly spins – 2015 – www.lynnehanson.com
Lighthouse – James Taylor ft. David Crosby & Graham Nash – Gorilla – 1975 – www.jamestaylor.com
The city – David Crosby – Lighthouse – 2016 – www.davidcrosby.com
Dig a little deeper – Vanessa Collier - Meeting my shadow – 2016 – www.vanessacarlier
Aphrodisiac - Les Zazous – Singles party – 2009/1998 – www.zazous.nl
Never leave Amsterdam – Jude Johnstone – A woman’s work – 2016 – www.judejohnstone.com
She’s always dancing – Neil Young & Crazy Horse – Psychedelic pill – 2014 - www.neilyoung.com
Tweede uur:
Common ground – Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Deeply sorry – Chuck E.Weiss – Extremely cool – 1999 – www.chuckeweiss.com - https://www.facebook.com/GDDamnLiars
Long way from here – Levi Parham – An Okie opera – 2017/2014 – www.leviparham.com
Always on the run – Carrie Elkin – The penny collector – 2017 – ][5www.carrieelkin.com
Infrared – Richard Shindell – Careless – 2016 – www,richardshindell.com
De Rode Draad: BJ Baartmans, gitarist
What goes around – BJ Baartmans – Where lovers go – 2004 – www.bjbaartmans.nl
De Dokter – BJ Baartmans ft. Beatrice van der Poel – Voor/Achter – 2010 – www.bjbaartmans.nl
Er speelt zoveel - BJ’s Wild verband – Later – 2015 – www.bjbaartmans.nl
Sweet Johanna’s kiss – Hidden Agenda Deluxe – Pan Alley fever – 2016 – www.hiddenagendadeluxe.com
Einde De Rode Draad
Everything I do gohn be funky – Allen Toussaint – From a whisper to a scream - 1970 - www.allentoussaint.com

De Rode Draad van Kippenvel 506 van 13 juni: BJ Baartmans, zanger-gitarist

juni 13th, 2017

Wie geïnteresseerd is rootsmuziek in Nederland, kent uiteraard BJ Baartmans.

Zijn naam staat op talloze albums als producer en gitarist, terwijl hij ook al heel lang meespeelt op die albums en op andere, allerlei toerende buitenlandse muzikanten begeleidt op het podium én daarnaast ook muziek uitbrengt onder eigen naam. Dat deed hij ooit in het Engels, maar een aantal jaren maakte hij de overstap naar het Nederl;ands, al bleef zijn muziek door en door rootsy en dus Amerikaans.

Of hij zijn naam daarmee op ieders lippen ligt? Dat is nog maar de vraag, terwijl Baartmans prachtige melodieën schrijft, teksten die je bijblijven en bovendien ook nog eens mooie gitaarsolo’s speelt.

Daar mee is afdoende verklaard waarom we vanavond vier songs van Baartmans draaien.

Maaike Ouboter: tweede theatervoorstelling plus tweede album?

juni 13th, 2017

Vanaf 2018 is Maaike Ouboter opnieuw in de theaters te vinden.

Vanaf half februari tot en met april speelt ze dan haar tweede voorstelling, ‘Vanaf nu is het van jou’.

Daarin zingt Ouboter nieuwe songs, terwijl ze er ook verhalende teksten voor schreef.

Volgens het persbericht gaat de voorstelling over ‘de zoektocht naar menselijkheid en de duizenden verschillende relaties die we met elkaar aangaan’. Afgaande op haar album ‘En hoe het dan ook weer dag wordt’ zou dat best eens kunnen kloppen……

Hoewel er niet over wordt gerept, zou dat het ideale moment zijn