Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Kippenvel met vakantie tot 9 augustus

juli 18th, 2016

Op aflevering 465 zul je een tijdje moeten wachten, want Kippenvel sluit de deuren tot 9 augustus a.s.

Wij zijn moe van alles en hebben zin in de zomer: lopen over het strand, lezen over popmuziek (b.v. Martin Brils ‘Man uit de verte’ en ‘Een plek onder de zon’) en popmuziek draaien natuurlijk.

Veel meer dan dat gaan wij de komende weken niet doen, al mag de zon ook wel beginnen met schijnen…..

Tot 9 augustus, tot Kippenvel!

Documentaire Marvin Gaye’s ‘What’s going on’ in de maak

juli 13th, 2016

Later dit jaar beginnen de opnamen voor de documentaire ‘What’s going on’ van Marvin Gaye.

Bijzonder daaraan is iet allen dat daarin niet eerder gebruikt filmmaterieel zal worden verwerkt, maar ook dat Gaye’s ex-vrouw Janis en hun drie kinderen daaraan hun meewerking verlenen.

Hoewel intussen allang bestempel tot een klassieker, was het album destijds niet alleen een onverwachte muzikale stap voor  de tot dan toe als  zanger van soulhits bekend staande Gaye.

De maatschappijkritische blik van een fictieve Vietnamveteraan op het Amerika van toen, geteisterd door getto’s, drugs, rellen en milieuvervuiling, was destijds zo explosief, dat Motown-president Berry Gordy aanvankelijk het door het Four Tops-lid Obie Benson geschreven titelnummer niet wilde uitbrengen en pas toegaf, toen Gaye weigerde ook nog maar iets op te nemen:

Lees meer »

Nieuwe single Jeroen Kant

juli 13th, 2016

Kort na het uitkomen van zijn album ‘Nooit genoeg’ heeft Jeroen Kant een nieuwe single.

Nu is dat op zich geen nieuws, want op die manier worden albums nu eenmaal gepromoot.

Kant overtreedt die marketingwet echter door een song uit te brengen die niet op ‘Nooit genoeg’terug te vinden is.

‘Engelengeduld’ is een oude song, die hij eerder al in 2011 uitbracht in een veel intiemere uitvoering. Hij nam het naar eigen zeggen ‘speciaal voor de radio’ opnieuw op, al is het de vraag op welke zenders en in welke programma’s ze dat gaan draaien.

‘Engelengeduld’is overigens een voor hem kenmerkend nummer en geeft dus toch een goed beeld van de muziek die hij maakt:

Lees meer »

Amerikaanse muziekuitgevers en Spotify: overeenstemming

juli 13th, 2016

De Amerikaanse belangenvereniging van muziekuitgevers National Music Publishers’ Association (NMPA) heeft een overeenkomst bereikt met Spotify over onbetaalde royalty’s. De overgrote meerderheid van de leden van de NMPA (naar verluidt 96 procent) is namelijk akkoord gegaan met het bedrag van dertig miljoen dollar (zo’n 27 miljoen euro) gereserveerd heeft.

Met dat bedrag koop Spotify achterstallige royalty’s af die het volgens de muziekstreamer niet kon betalen omdat onduidelijk was aan wie die moesten worden overgemaakt: Spotify wist naar eigen zeggen niet wie de rechthebbenden waren.

Van dat bedrag zou zo’n 25 miljoen dollar de royalty’s betreffen en vijf miljoen dollar zou worden verdeeld naar rato van het marktaandeel van de muziekuitgevers.
Ook heeft Spotify de muziekuitgevers beloofd een lijst te geven van gestreamde songs waarvoor het de rechthebbenden niet kon traceren. Zo kunnen die muziekuitgevers dan vaststellen of ze alsnog een claim kunnen indienen.

De in de NMPA verenigde muziekuitgevers hebben naar eigen zeggen genoegen genomen met een relatief lage schadeloosstelling doordat ze muziekstreaming zien als de toekomst van de muziekindustrie en Spotify dus niet willen dwarsbomen te groeien.

juli 12th, 2016

Playlist 464 - 12 juli 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Ik ben een renner – Alex Roeka – zachtaardig vergooid – 2010 – www.alexroeka.nl
Temptation – Holly Cole – Temptation – 1995 – www.hollycole.com
Like a king – Ben Harper – Welcome to the cruel world –1993 - www.benharper.com
Three hours – Nick Drake – Made to love magic – 2004/1969 - www.nickdrake.com – www.brytermusic.com
River man - Lizz Wright – Freedom & surrender – 2015 – www.lizzwright.net
Trans am – Neil Young & Crazy Horse – Sleeps with angels – 1994 – www.neilyoung.com
Haunted – Rickie Lee Jones – The other side of desire – 2015 – www.rickieleejones.com
Up on Cripple Creek – The Band – The Band – 2000/1970 – www.theband.hiof.no
Year began – Brooks Williams – My turn now – 2016 – www.brookswilliams.com
De rivier – Stephanie Struijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl
Tweede uur:
Allemansplein(wat het nooit was) – De Dijk – Allemansplein – 2014 – www.dedijk.nl
Witness – Trixie Whitley – Porta Bohemica – 2016 – www.trixiewhitley.com
Yellow sands – Boister – your wound is your crown – 2015 – www.boister.net
Doors of heaven – Lucinda Williams – The ghosts of Highway 20 – 2016 – www.lucindwilliams.com
Bottom of the ocean – Randall Bramblett – Devil Music – 2015 – www.randallbramblett.com
Jesus lay down beside me – Mavis Staples – Livin’ on a high note – 2016 – www.mavisstaples.com
Synchronicity blues - Theo Sieben – Delphinidin – 2016 – www.theosieben.com
Before this feeling’s gone – Freebo – The end of the beginning -2000 – www.freebomusic.com
Laat gaan – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl

Koffie na concert slecht?

juli 7th, 2016

Een nieuwe wetenschappelijk onderzoek lijkt aan te tonen, dat het drinken van koffie op de dag na een concert slecht is voor het gehoor.

Uit het onderzoek, uitgevoerd door het University Auditory Sciences Laboratory van de Canadese McGill University en gepubliceerd in een tijdschrift met de op zijn minst bijzondere naam JAMA Otolaryngol Head Neck Surgery, staan de uitkomsten van proeven waarbij vrouwelijke albinocavia’s werden blootgesteld aan cafeïne, een constante toon van 110 decibel of beide.

Bij de albinocaviaatjes die het ongeluk hadden beide te moeten verduren, herstelde het gehoor zich veel langzamer dan bij beide andere groepen.

In het vijftien dagen durende onderzoek bleek, dat de het gehoor van de groep die alleen onderworpen was geweest, bijna volledig was hersteld. Zij ondervonden alleen nog gehoorschade binnen de frequentie van 20 kHz.

De groep die zowel cafeïne als geluid toegediend had gekregen, had gehoorproblemen in de frequenties van acht, zestien en 25 kHz. Bovendien werd dit na vijftien dagen nog erger.

Het verband met concerten is duidelijk, omdat die meestal een geluid produceren van tussen de 100 en 120 decibel.

Dee geluidsproef werd overigens heel aequaat Acoustic Overstimulation Events genoemd:

Lees meer »

Advocaat die Led Zeppelin aanklaagde geschorst

juli 6th, 2016

De Amerikaanse advocaat die op verzoek van de erven van Spirit’s Randy California Led Zeppelin aanklaagde vanwege vermeend plagiaat is geschorst.

Francis Malofiy‘s gedrag was al eerder onderwerp van kritiek, maar nu zou hij zijn geschorst voor de periode van drie maanden en een dag in de staat Pennsylvania vanwege zijn gedrag in een andere copyrightzaak.

Toen hij optrad in de zaak over Usher’s Bad girls zou hij tijdens rechtszittingen diverse gedragregels hebben overtreden.

Opvallend detail is, dat Malofiy in de andere Amerikaanse staten wel als advocaat mag werken gedurende die schorsing, maar het zal zijn reputatie geen goed doen…

 

 

Bestverkopende Britse albums

juli 6th, 2016

De Britse Official Charts Company heeft uitgezocht wat de bestverkopende albums zijn vanwege het zestigjarig bestaan.

Uiteraard telt het lijstje zestig albums…..

Moedeloos makend is dan weer, dat Queen’s Greatest hits uit 1981 op de eerste plaats staat met 6,1 miljoen verkochte exemplaren, ABBA’s GOLD – greatest hits nummer twee is met een slordige 5,2 miljoen stuks, terwijl Queen’s Greatest hits II dan ook nog eens op nummer tien staat met bijna 4 miljoen stuks.

Sgt. Pepper’s lonely hearts club band van de Beatles staat derde en is het laatste album dat de vijf miljoen stuks overschreed.

De top tien ziet er zo uit:

1 Queen – Greatest hits
2 ABBA – Gold – greatest hits
3 The Beatles – Sgt Pepper’s lonely hearts club band
4 Adele – 21
5 Oasis – (What’s the story) morning glory
6 Michael Jackson – Thriller
7 Pink Floyd – The dark side of the moon
8 Dire Straits – Brothers in arms
9 Michael Jackson – Bad
10 Queen – Greatest hits II

De totale lijst zie je via deze link:

Lees meer »

juli 5th, 2016

Playlist 463 - 5 juli 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
The ferry – Nancy Brick – Nancy Brick – 2016 – www.nancybrick.nl
Nowhere fast – Marc Cohn – Careful what you dream: lost songs and rarities – 2016 – www.marccohn.net
Mustang Sally – Wilson Pickett – The definitive collection – 2006/1966 – www.wilsonpickett.com
Respect yourself – the Staple Singers – the best of - 1986/1971 – www.soulwalking.co.uk/Staples%20Singers.html
Slof – Daniël Lohues – Aosem – 2016 – www.daniellohues.nl
Oh Birmingham – Lily Kiara – Fishing in the field – 2016 – www.lilykiara.nl
She’s good crazy – Bill Price – I can’t stop looking at the sky – 2015 – www.billprice.info
Wooden ships - Crosby, Stills, Nash & Young – CSNY 1974 – 2014 – www.csny.com
Dr. John – Ricky Koole – Wind om het huis – 2011 – www.rickykoole.nl
Shining through – Achilles Wheel – Devil in the yard – 2016 – www.achilleswheel..com
Tweede uur:
Set free – 5:57 – Friends of the family - Friends of the family – 2016 - www.friendsofthefamily.nl
All alone with something to say - Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
Loser without you love - Lee Harvey Osmond – Beautiful scars – 2015 – www.leeharveyosmond.com
Once in lifetime – Talking Heads – Remain in light – 1980 – www.facebook.com/TalkingHeadsofficial
You can’t go wrong - Lemon – Perfect it will never be – www.lemonline.nl
Aapje vlooit - Flip Noorman – Make up – 2016 – www.flipnoorman.nl
Bessie’s advice – Yana Bibb – Afternoon in Paris – 2016 – www.yanabibb.com
Cover me – DeAnna J. Cartea - Second chance- songs I wrote for you – 2015 – www.deannacartea.com
Seven days – Hidden Agenda Deluxe – Pan Alley fever – 2016 – www.hiddenagendadeluxe.com
Written in red – Louise Taylor – Written in red – 2000 – www.louisetaylor.com

Drumkit Love me do te koop

juli 5th, 2016

De drumkit die werd gebruikt in het Beatles-nummer Love me do is binnenkort te koop op een veiling.

Het overigens minimale drumstel zou minstens 150.000 dollar (ruim 135.000 euro) moeten opbrengen.

Bijzonder is natuurlijk dat niet Ringo Starr tijdens de opname van dat nummer drumde, maar Andy White.Het drumstel was dan ook van hem.

Starr was al wel gevraagd als groeplid, maar had nog geen auditie gedaan en mocht dus (?) alleen tambourijn spelen tijdens de opnamesessie:

Lees meer »