Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Engelse vinylverkoop groter dan downloads

december 7th, 2016

In het Verenigd Koninkrijk heeft de verkoop van vinyl die van downloads ingehaald. Dat is voor de eerste keer gebeurd in de week van maandag 28 november j.l.

In die week werd 2,4 miljoen pond (2,8 miljoen euro) besteed aan vinyl en 2,1 miljoen pond (2,5 miljoen euro) aan downloads. Dat is een heel verschil met precies een jaar geleden toen 1,2 miljoen pond (1,4 miljoen euro) aan vinyl werd besteed en voor 4,4 miljoen pond (5,2 miljoen euro) aan downloads werd gekocht.

De English Retailers Associaten verklaart de stijging door Black Friday, de dag waarop de lp centraal staat in onafhankelijke muziekwinkels, de kerstverkopen en het feit dat er steeds verkoopunten zijn voor lp’s, waaronder supermarkten als Tesco en Sainsbury’s:

Lees meer »

december 6th, 2016

Playlist 482 - 6 december 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Need your love – Trixie Whitley – Fourth corner – 2013 – www.trixiewhitley.com
Hit the road, Jack – Ray Charles – The definitive Ray Charles – 2001/1961 – www.raycharles.com
The simplest way – Seth Swirsky – Circles and squares – 2016 – www.seth.com
Pick up the pieces – Jon Cleary – Alligator lips and dirty rice – 1990 – www.joncleary.com
Simple life – the Weepies – happiness – 2003 – www.theweepies.com
Being for the benefit of Mr. Kite! – the Beatles – Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – 1967 – www.beatles.com
Our mom – Case Mayfield –Case Mayfield –2010 – www.casemayfield.com
The smell of summer – Jude Johnstone – Quiet girl – 2011 – www.judejohnstone.com
Jesus going to make up my dying bed – Horace Sprott – Classic African American gospel – 2008/1955 – www.folkways.si.edu
The cure for the pain – Gretchen Peters – Blackbirds – 2015 – www.gretchenpeters.com
All my love is gone – Lyle Lovett – Joshua judges Ruth – 1992 – www.lylelovett.com
Tweede uur:
Trans-island skyway – Donald Fagen – Kamakiriad – 1993 – www.donaldfagen.com
Just experience – Pat Mears – There goes the rainbow – 1991
In the afternoon heat – Freebo – Something to believe – 2011 – www.freebomusic.com
Draad: Stephanie Struijk a.k.a. Stevie Ann
Get away – Stevie Ann –closer to the heart – 2007 – www.stephaniestruijk.nl
Toxic – Stevie Ann – Live & Acoustic – 2010 – www.stephaniestruijk.nl
Perfect - Rosemary’s Sons – Home sweet home -2009
En toen kwam jij – Daniel Lohues – Aosem – 2016 – www.daniellohues.nl
Slaap – Stephanie Stuijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl
Einde De Rode Draad
Kan ik iets voor je doen? – De Dijk – Scherp de zeis – 2011 – www.dedijk.nl
Somebody waiting – the Shiner Twins – All in store – 2006 – www.shinertwins.com - www.jackhustinx.com

De Rode Draad van Kippenvel 482: Stephanie Struijk a.k.a. Stevie Ann

december 6th, 2016

Van Stevie Ann hebben we door de jaren regelmatig songs gedraaid.

We hebben en hadden veel respect voor de Nederlandse singer-songwriter die Amerika zozeer als voorbeeld nam, dat ze er regelmatig maande achtereen heen trok om te schrijven, op te nemen en op te treden, al was dat soms op open mike-avonden.

Haar songs combineerden bovendien gevoel voor tradities van roots en pop, wat ze soms een ietsje licht maakte, maar veel vaker afgerond en mooi.

Vanaf 2005 maakte ze vier studioalbums, al kwam ook Live & Acoustic uit, een dubbelaar die tegen haar zin werd uitgebracht door haar ex-manager.

Vooral de onuitgebrachte demo’s en alternatieve versies daarop voegden iets toe aan haar reguliere albums, juist doordat die versies nog ingetogener waren dan op uitgebrachte.

Haar gedaanteverwisseling tot Nederlandstalige singer-songwriter kwam voor ons dan ook als een grote verrassing, al is die achteraf ook door haarzelf heel logisch verklaard: tijdens een trektocht door de VS met Daniël Lohues naar haar optreden In Minneapolis sloeg niet alleen de vonk voor het Nederlands van hem naar haar over.

Het resulteerde ook in Lohues’ eerste liefdeslied: ‘En toen kwam jij’ op zijn Aosem.

Op haar naamloze Nederlandse album van dit jaar blijft Struijk overigens die Amerikaanse muziekwortels meer dan trouw, reden waarom wij daar ook graag iets van draaien…..

 

 

 

 

Sgt. Pepper-piano John Lennon naar de veiling

november 30th, 2016

Op 10 december wordt de piano van John Lennon geveild waarop hij Lucy in the Sky With Diamonds, A Day in the Life, Being for the Benefit of Mr. Kite en Good Morning, Good Morning schreef.

Dat het in rood en zwart uitgevoerd exemplaar van het merk John Broadwood and Sons is, zal de fans niet veel kunnen schelen, al mag je wel iets verwachten voor een richtprijs tussen de 1,2 en 1,8 miljoen dollar (1.127.000 en 1.690.000 euro).

Een kat in de zak koop je in ieder geval niet, want lennon liet al in 1971 een plaquette op de piano schroeven waarop staat dat hij bovenstaande songs erop componeerde.

Als je dan nog geld over hebt. kun je een ondertekend manuscript kopen van Bob Dylan’s Blowin’ in the Wind. Dat zou tussen de 300.000 en 500.000 dollar (281.000 to 469.000 euro) moeten opbrengen.

Ook te koop is de getypte tekst van This wheel’s on Fire van Dylan en Rick Danko samen. Dat zou een koopje kunnen zijn met een geschatte opbrengst van 60.000 dollar.

De door Don Henley en Glenn Frey geschreven tekst voor Hotel California zou dan weer 500.000 tot 700.000 moeten opleveren.

Ook schetsen gemsskt door Dylan, schilderijen van David Bowie, aantekeningen uit 1971 van Jim Morrison, John Lennon’s jack uit de film Help! en de tekst van het dor Johnny Rotten geschreven Sex Pistols-nummer Problems zijn te koop:

Lees meer »

lp-collectie Dennis Hopper te koop

november 30th, 2016

De lp-collectie van dwarse filmster Dennis Hopper is te koop voor 129.600 pond, een kleine 152.000 euro.

Daar zitten lp’s tussen van The Beatles, Bob Dylan, Van Morrison, Fleetwood Mac, Leonard Cohen and Miles Davis, maar ook handgeschreven briefjes van verschillende artiesten aan Hopper plus verscheidene niet-uitgekomen platen.

Een van die minder gemiddelde plaatjes is een opname van Blue Suede Shoes uit 1970, opgenomen door Carl Perkins onder de naam Zack Van Arsdale…….

Neil Young: boze Facebook-gebruiker

november 30th, 2016

Neil Young heeft in een lange open brief op zijn Facebook-account zijn woede geuit over de aanleg van de omstreden oliepijplijn over het land van de Sioux-indianen, het bedrieglijke karakter van Thanksgiving en ‘America’s surprise president’ Donald Trump:

Lees meer »

november 29th, 2016

Playlist 481 - 9november 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Answer me – Sharon Jones & the Dapkings – 100 day, 100 nights – 2007 – www.sharonjonesanthedapkings.com
Parasite – Nick Drake – Pink moon/Fruit tree – 1972/2007 - www.nickdrake.com – www.bryterlater.com
The city – David Crosby – Lighthouse – 2016 – www.davidcrosby.com
Lucifer’s blues – Lee Harvey Osmond – A quiet evil – 2008 – www.leeharveyosmond.com
Unintended consequence of love – Bonnie Raitt – Dig in deep – 2016 – www.bonnieraitt.com
Famous blue raincoat – Richard Lindgren – memento 1994-2010, best of & unreleased – https://www.facebook.com/richard.lindgren.52
The ferry – Nancy Brick – Nancy Brick ep – 2016 – www.nancybrick.nl
Gravity – Ilse DeLange – Livin’ on love – 2008 – www.ilsedelange.com
Valerie – Peter C. Johnson – Peter C. Johnson 1978 -1981 – 2008 – www.petercjohnson.com
See you on the other side – King of the tramps - Complir con el Diablo – 2016 – www.kingofthetramps.com
Tweede uur:
Black widow – Lynne Hanson & the Good intentions – 7 deadly spins – 2015 – www.lynnehanson.com
Bee and the boxer – Bravo Max – Bullfighter blues – 2016 – www.ilovebravomax.com
Is it hot in here? – Betty Harris – Intuition – 2007
Peculiar – Marike Jager – the beauty around – 2006 – www.marikejager.com
De Rode Draad: indianen
Cherokee Louise – Joni Mitchell – Night ride home – 1991 – www.jonimitchell.com
It’s a good way to die – Robbie Robertson & the Red Road Ensemble – Music for the native Americans – 1994 – www.robbierobertson.com
Trail of tears – Wayne Lavalee – Trail of tears – 2009 – www.waynelavallee.com
Indian son – Anna Coogan – The nowhere, Rome sessions – 2012 – www.annacoogan.com
Einde De Rode Draad
Do dat thing – Harry Connick jr. – My New Orleans – 2007 – www.harryconnick.com
Nothing yet – Rebecca Pronsky – known objects – 2016 – www.rebeccapronsky.com

De Rode draad van Kippenvel 481 van 29 november: indianen

november 29th, 2016

Soms volgen we de actualiteit in De Rode Draad, soms is er geen directe aanleiding voor het thema van die rubriek.

Nu kunnen we natuurlijk de recente steun van Neil Young aan de Amerikaanse indianen noemen tegen de aanleg van een pijplijn om olie te transporteren, maar diens Pocahontas hebben we dan weer niet in onze cd-kast staan….

Wel hebben we songs van Joni Mitchell, Robbie Robertson, Wayne Lavalee en Anna Coogan op een rijtje gezet en dat is ook een mooi kwartet.

 

november 22nd, 2016

Playlist 480 - 22 november 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Best is yet to come – Rosemary’s Sons – Home sweet home – 2009
Play with fire – Giulia Millanta – Moonbeam parade – 2016 – www.giuliamillanta.com
Us and them – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – www.dougingoldsby.com
Klaai – Arnold Veeman – Klaai – 2015 – www.arnoldveeman.com
Cover me – Deanna J. Cartea - Second chance – songs I wrote for you – 2015 – www.deannajcartea.com
I want to hold your hand revisited – Bill Price – I can’t stop looking at the sky – 2015 – www.billprice.info
Reveling – Ani DiFranco - Revelling/Reckoning – 2001 – www.anidifranco.com
I’ll walk away – James Hunter -… believe what I say – 1996 – www.jameshuntermusic.com
Action – Mavis Staples – Livin’ on a high note – 2016 – www.mavisstaples.com
Standing in line – Ivan Waters – Out of control – 2016 – www.ivanwaters.com
Ik kan jou heel erg ongelukkig maken – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl
The worst is yet to come – Keb’ Mo’ – That hot pink blues album – 2016 – www.kebmo.com
Cold morn comin’ – Howard & Skye – Milkweed – www.howardandskye.com
After all the gifts – Brian Cullman – The opposite of time – 2016 – www.briancullman.com
Forever like this – Elske DeWall – Velvet soldier – 2015 – www.elskedewall.com
De Rode Draad: de zuidelijke politicus
Southern man – Neil Young – After the goldrush – 1970 – www.neilyoung.com
Southern nights – Allen Toussaint – Southern nights/ the complete Warner recordings – 1975/2003 – www.allentoussaint.com
Southern politician – Willy DeVille – Miracle – 1987 – www.willydevillemusic.com
Einde De Rode Draad
Dreams – Fleetwood Mac – Rumours 2CD – 2004/1977 – www.fleetwoodmac.com
Gitaar! – BJ’s Wild Verband – Later – 2015 – www.bjbaartmans.nl

De Rode Draad van Kippenvel 480 van 22 november: de spreekwoordelijke Amerikaanse politicus uit het zuiden van de VS

november 22nd, 2016

Min of meer naar aanleiding van de verkiezing van Donald Trump tot president van de Verenigde Staten zetten wij vanavond de spreekwoordelijke Amerikaanse politicus uit het zuiden van de Verenigde Staten centraal.

Dat doen we met songs van Neil Young en Willy DeVille, al compenseren we die sombere nummers met een idyllische herinnering aan de nachten buiten New Orleans van Allen Toussaint. Anders zouden we met te veel pessimisme blijven zitten…….