Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

februari 9th, 2016

Playlist 444 - 9 februari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Trying to steal a minute – Randall Bramblett – The bright spots – 2013 – www.randallbramblett.com
Black Crow – Joni Mitchell - Hejira – 1976 –www.jonimitchell.com
Little black dress – Jarrod Dickenson – The lonesome traveler – 2012 – www.jarodickenson.com
Too fast – Krista Detor – Barely – 2015 – www.kristadetor.com
Aapje vlooit – Make up – Flip Noorman - 2016 – www.flipnoorman.nl
Toxic – Stevie Ann – Live & acoustic – 2010 – www.stevieann.com
Dogs bark – Amelia White – Home sweet hotel – 2015 – www.ameliawhite.com
These days – Jackson Browne – For everyman – 1973 – www.jacksonbrowne.com
Written in red – Louise Taylor – Written in red – 2000 – www.louisetaylor.com
Dr. John – Ricky Koole – Wind om het huis – 2011- www.rickykoole.nl
Tweede uur:
De Rode Draad: Mardi gras inNew Orleans:
Mardi gras Mambo - the Hawkettes - the Cosimo Matassa Story – 2007
Mardi Gras in New Orleans - Professor Longhair - Rock ‘n’Roll Gumbo – 2004/1974
Fat Tuesday - Tommy Malone - Soul Heavy – 2001
Vieux Carré – Trombone Shorty – Say that to say this – 2013 – www.tromboneshorty.com
Vieux Carré – Big Daddy O – What you gotta go through – 2007 – www.bigdaddyo.net
Congo Square – Jesse Moore – The hoodoo man – www.jessemoore.com - 2003
Congo Sqare at midnight – Chuck E. Weiss – Ould souls & wolf tickets – 2002
My people need a second line – Dr. John and the 911 – The city that care forgot – 2008 – www.thenitetripper.com
All on a Mardi gras day - the Wild Magnolias - Life Is A Carnaval – 1999 – www.wildmagnolias.net
Piano town - John Autin – Piano town – 2012 – www.rabadash.com - www.johnautin.com
Ash Wednesday blues - Anders Osborne - Ash Wednesday blues – 2001- www.andersosborne.com
Einde De Rode Draad

De Rode Draad van 9 februari: Mardi gras in New Orleans

februari 9th, 2016

Wij houden niet zo van carnaval en dat is nog vriendelijk uitgedrukt.

Wij weten niet eens, of we nu wel in New Orleans zouden willen zijn, want veel Amerikanen komen dezer dagen naar die stad om dronken te worden en niet meer dan dat. Bourbon Street is dan ook zeker nu een straat om te mijden, maar vrijwel zeker is in veel andere clubs het echte New Orleans ook nu wel te vinden.

Wij doen vanavond in ieder geval lekker alsof en het tweede uur allerlei songs over mardi gras op een rijtje: daarbij zitten de eerste band van Art Neville, the Hawkettes, en Professor Longhair, maar ook bijvoorbeeld Chuck E. Weiss, John Autin, ex-Subdude Tommy Malone en Anders Osborne en dus gaat het niet alleen om Fat Tuesday, maar ook over Ash Wednesday….

februari 2nd, 2016

Playlist 443 - 2 februari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Ju-ju time – Van den Heuvel – Meanwhile at the moon parlour – 2007 – www.pietvandenheuvel.com
Spider’s blues- - Little Feat – Shake me up – 1991 – www.littlefeat.net
Like rock ‘n’ roll radio - Ray LaMontagne & the Pariah Dogs – God willing & the creek don’t rise – 2010 – www.raylamontagne.com
I know you – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – www.dougingoldsby.com
Shelter my soul – Floatstone - Skipping over damaged area - 2015 - www.floatstone.be
Wooden ships - C, S, N & Y - CSNY 1974 – www.csny.com
Comes love – Meschiya Lake and the Little Big Horns – Lucky Devil – 2012 – meschiya lake.com
That’s what makes you strong – Melissa Greener – www.melissagreener.com
Hetzelfde - Chris – Grijs – 2015 – www.chrishelsloot.nl
Heartbreak – The James Hunter Six – Minute by minute – 2010 – www.jameshuntermusic.com
Tweede uur:
This winding road – Rachel Garlin – Wink at July – 2015 – www.rachelgarlin.com
Government cheese – Keb’ Mo’ – Live & Mo’ – 2009 – www.kebmo.net
Rollin’ – Gerrit de Boer – Roads, rivers & rain – 2010 – www.gerritdeboer.com
The book – Sheryl Crow – Sheryl Crow – 1996 – www.sherylcrow.com
Mensen zijn mensen – De Dijk – Allemansplein – 2014 – www.dedijk.nl
De Rode Draad: Venus
Venus kissed the moon – Loey Nelson – Venus kissed the moon
Eddie’s first wife - Gretchen Peters – Gretchen Peters – 2000 – www.gretchenpeters.com
Venus is rocking in the cradle of the moon – Wendy Webb – 2015 – www.wendywebbmusic.com
Einde De Rode Draad
Cool drink of water – Guy Davis – Kokomo Kidd – 2015 – www.guydavis.com
Well, well, weel - Ben Harper and the Blind Boys of Alabama - Live at the Apollo - 2005 - www.benharper.com - www.blindboys.com
The darkest day – Jenee Halstead – The river grace – 2008 – www.jeneehalstead.com
Street parade, Pt 1 – Earl King – Street Parade – 1972

januari 26th, 2016

Playlist 442 - 26 januari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Saving the best for last – Marc Cohn – Marc Cohn – 1991 – www.marccohn.net
Between forever and goodbye – Danni Nichols – Mockingbird Lane – 2015 - danninicholls.com
Peaceful easy feeling – Eagles – Eagles – 1972 – www.eagles.com
Long, long journey – Allen Toussaint – The bright Mississippi – 2009 – www.allentoussaint.com
All roads to the river – Janis Ian – Breaking silence – 1992 – www.janisian.com
Make-up – Flip Noorman – Make-up – 2016 – www.flipnoorman.nl
Call the doctor – JJ Cale – Naturally – 1972 – www.jjcale.com
Sweet morning sounds – 3:51 –Lea Kliphuis – The world owes me noting – 2015 - www.leakliphuis.com
Florida room – Donald Fagen – Kamakiriad – 1993 – www.donaldfagen.com
Ain’t worth the trouble – Hank Shizzoe – This place belongs to the birds – 2015 – www.hankshizzoe.com
All is well – Randall Bramblett – The bright spots – 2013 – www.randallbramblett.com
Tweede uur:
Pretty things – Gretchen Peters – Blackbirds – 2015 – www.gretchenpeters.com
Paradise man – Smutfish – Trouble – 2014 – www.smutfish.com
If I had wings – David Philips – If I had wings – 2014 – www.daviphilips.net
The connection – Maison du Malheur – Stomping grond – 2015 – www.maisondumalheur.com
I won’t surrender – Jack Hustinx & the Southern Aces – Over yonder - 2015 - www.jackhunstinx.com
Still waving – Fridolijn – Catching currents – 2015 – www.fridolijn.com
Well done - ephemerals – chasin ghosts – 2015 – www.ephemeralsmusic.com
Just between you and me and the wall, you’re a fool – Bettye LaVette – Worthy – 2015 – www.bettyelavette.com
Hey hey hey – Lee Harvey Osmond – Beautiful scars – 2015 – www.leeharveyosmond.com
Dragons to slay – Olivier’s Army – Back in command – 2014 – www.oliviersarmy.com
Back in command – Olivier’s army – Back in command – 2014 – www.oliviersarmy.com

Kippenvels Top Zoveel 2015 deel drie

januari 19th, 2016

Playlist 441 - 19 januari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Time – Big Daddy Wilson – Time – 2015 – www.bigdaddywilson.de
Dead end road – Big Daddy Wilson – Time – 2015 – www.bigaddywilson.de
Too fast – Krista Detor – Barely – 2015 – www.kristadetor.com
Brass Brothers – Broken Brass Ensemble – Brasshopper - 2015 – www.brokenbassensemble.nl
Got the funk – Broken Brass Ensemble – Brasshopper – 2015 – www.brokenbrassensemble.nl
Pigs in the sky – Douglas Firs – The long answer is no – 2015 – www.douglasfirs.be
The long answer is no - Douglas Firs -The long answer is no - 2015 - www.douglasfirs.be
Jimmy Choos – Ricky Lee Jones – The other side of desire – 2015 – www.rickieleejones.com
Haunted - Rickie Lee Jones – The other side of desire – 2015 – www.rickieleejones.com
You can’t go wrong - Lemon – Perfect it will never be – 2015 – www.lemonline.nl
It’s alright to mess up – Lemon – Perfect it’ll never be – 2015 – www.lemonline.nl
Tweede uur:
The start of nothing – Bob Bradshaw – Whatever you wanted – 2015 – www.bobbradshaw.net
Sad songs Bob Bradshaw – Whatever you wanted – 2015 – www.bobbradshaw.net
White light – Carl Carlton – Lights out in wonderland – 2015 – www.carlcarlton.de
Get’cha GoGo juice – Jon Cleary – GoGo Juice - 2015 – www.joncleary.com
Boneyard – Jon Cleary – GoGo Juice – 2015 – www.joncleary.com
Mean eyed cat – Tip Jar – Let go - 2015 – www.tipjar.nl
Oh yeah habibi – NO Blues – Oh yeah habibi – 2015 – www.noblues.nl
Two trains – NO Blues – Oh yeah Habibi – 2015 – www.noblues.nl
Dangerous angel – Amelia White – Home sweet hotel - 2015 – www.ameliawhite.com
You’ll never see me cry – ephemerals – chasin ghosts – 2015 – www.ephemeralsmusic.com
Nooit genoeg – Jeroen Kant – Nooit genoeg – 2015 – www.jeroenkant.nl
De hemel huilt – Jeroen Kant – Nooit genoeg – 2015 – www.jeroenkant.nl

Kippenvels Top Zoveel 2015 deel twee

januari 12th, 2016

Playlist 440 - 12 januari 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Frame this – Fridolijn - Catching currents – 2015 – www.fridolijn.com
Sailing blind – Fridolijn – Catching currents – 2015 – www.fridolijn.com
Don’t let the green grass fool you - Hans Theessink & Terry Evans – True & blue – live – 2015 – www.theesssink.com – www.terryevansmusic.com
Join the weeds – Maison du Malheur – Stomping ground – 2015 – www.maisondumalheur.com
The red glow – Maison du Malheur – Stomping ground – 2015 – www.maisondumalheur.com
Queen of spades – La Corneille – I was a bird – 2015 - www.la-corneille.com
Sure – La Corneille –I was a bird – 2015 – www.la-corneille.nl
Nieuwe dag - Maaike Ouboter – En hoe het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Lijmen – Maaike Ouboter – en dat het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Jij de koning – Maaike Ouboter – en dat het dan ook weer dag wordt – 2015 – www.maaikeouboter.nl
Tweede uur:
Walkin’ waste of time – Jack Hustinx & the Southern Aces – Over Yonder - 2015 – https://www.facebook.com/jack.hustinx/posts/994257000645574
Crawlin’ up to the surface – Jack Justinx & the Southern Aces – Over yonder – 2015 - https://www.facebook.com/jack.hustinx/posts/994257000645574
Time is not enough – Grainne Duffy – Live – 2015 – www.grainneduffy.com
Disbelief – Clayton Doley – Bayou billabong – 2015 – www.claytondoley.com
40 days – Jodymoon – All is waiting – 2015 – www.jodymoon.com
The donkey dance – Jodymoon – All is waiting – 2015 – www.jodymoon.com
The funeral crasher – Bow Thayer – Sundowser – 2015 – www.bowthayer.com
Bad year for cane – Danny Schmidt – Owls – 2015 – www.dannyschmidt.com
Paper cranes – Danny Schmidt – Owls - 2015 – www.dannyschmidt.com
Gitaar – BJ’s Wild Verband – Later – 2015 – www.bjbaartmans.nl

Kippenvels Top Zoveel 2016 deel 2

januari 12th, 2016

Zonder aankondiging vooraf zijn we verleden week begonnen aan de Kippenvel Top Zoveel 2015.

Toch is dat niets om van te schrikken, want daarin draaien we traditiegetrouw nummers van de mooiste albums van hyet afgelopen jaar en met bijvoorbeeld Gretchen Peters, Smutfish, Dayna Kurtz en Lee Harvey Osmond maakten we daarmee een overtuigende start.

Vanavond draaien we in Kippenvel alweer aan aantal albums uit die Top Zoveel 2015.

Opnieuw draaien we ook vanavond  van veel cd’s twee nummers, want uit zoveel moois is het moeilijk kiezen. Vanavond kun je ondermeer luisteren naar songs van Fridolijn, Maison du Malheur, Jack Hunstix & the Southern Aces en Jodymoon.

Uiteraard is er volgende week nog een deel drie,……

 

Stijging Britse muziekverkoop

januari 7th, 2016

De totale omzet van muziek in het Verenigd Koninkrijk is in 2014 gestegen en dat is voor het eerst sinds 2004.

Overigens is die toename minimaal, want in 2015 werd 1,06 miljard pond omgezet ( 1,43 miljard euro), terwijl dat bedrag in 2014 1,03 miljard pond (1,39 miljard euro) was.

De stijging komt voor rekening van de stijgende verkoop van vinyl en de stijging van het marktaandeel van muziekstreamers.

De toename van de vinylverkoop apart is wel groot, namelijk 64 procent. Datzelfde geldt voor de stijging van streams: daarvan warden er in het VK 26,8 miljard beluisterd en dat is een toename van 82 procent.

Of dat bedrag van 1,43 miljard euro nu exact juist is, weet de British Phonographic Industry ook niet: de opbrengst van de omzet van de muziekstreamers werd geschat bij gebrek aan exacte cijfers…..

Toch geen aanklacht tegen Donald Fagen?

januari 7th, 2016

Gisteren werd bekend, dat Donald Fagen op 4 januari was gearresteerd vanwege huiselijk geweld tegen Liby Titus, zijn echtgenote.

Fagen werd vrijgelaten, maar kreeg een contactverbod. Bovendien zou Titus zou een aanklacht willen indienen en ook al de eerste stappen hebben gezet om van Fagen te scheiden.

Vandaag melden Amerikaanse websites, dat Titus naar eigen zeggen via Fagen’s manager contact met hem heeft gezocht en zeker geen aanklacht zou willen aandienen, omdat ze vrienden zijn.

Eerste video Bonnie Raitt’s Dig down deep

januari 7th, 2016

Hoewel Bonnie Raitt’s nieuwe album Dig down deep past uitkomt op 26 februari a.s., is er toch al een eerste video.

Gypsy in me is een iets meer dan vier minuten durende song in mediumtempo die van begin tot eind wordt bepaald door Raitt’s slepende slidegitaar.

Tekstueel is de song een voorbode van wat Raitt na de release van haar album te wachten te staat. Ze bezingt namelijk haar onvermogen lang op dezelfde plaats te zijn en gebruikt daarvoor bijvoorbeeld het in de popmuziek ongewone woord ‘wanderlust’.

Dat ze is behept is met die eigenschap is een gelukkig toeval, want vanaf 22 februari gaat ze ongeveer twee jaar lang op wereldtournee.

Of het hier een dichterlijke vrijheid betreft is aan haar gezichtsuitdrukking niet te zien, want het gaat om een zgn. ‘tekstvideo’, met overigens sfeervolle beelden van wegen, motels en vrachtwagens:

Lees meer »