Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Première The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years

september 21st, 2016

In de VS ging op maandag 19 september j.l. de film The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years in première.

Of het een veeg teken is dat deze documentaire op 18 november al op dvd uit komt?

Het zal de fans een zorg zijn, vermoeden wij, want die dvd . Die komt uit in diverse verschillende uitvoeringen: een dvd, maar ook als Blu-ray op een enkele schijf, maar ook als dubbelaar met zoals gebruikelijk veel extraatjes en een boekje van 64 pagina’s.

Een van de extra’s is een 24 minuten durende documentaire over hoe de Beatles songs schreven en hoe ze werden beïnvloed door de muziek van hun ouders, maar ook een inkijkje in de nogals specifieke humor van de band uit de beginjaren, hun betekenis voor de jongerencultuur van de jaren zestig, een ‘the making of’ van A Hard Day’s Night uit 1964 plus een alternatieve openingsscène.

Ook zijn er concertbeelden van de groep uit Japan en Australië, maar ook iets dat wordt geafficheerd als ‘Recollections of Shea Stadium’.

Of dat betekent dat er beelden te zien zullen zijn uit de dertig minuten film die tijdens dat roemruchte Amerikaanse concert geschoten zijn, is vooralsnog onduidelijk: de familie van de toenmalige concertorganisator Sid Bernstein spande op 12 september j.l. een proces aan om dat te verhinderen…..

september 20th, 2016

Playlist 471 - 20 september 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Mardi Gras in new Orleans – Allen Toussaint – American songbook – 2016 – www.allentoussaint.com
Shore leave – Tom Waits – Swordfishtrombones – 1983 – www.tomwaits.com
Last days – the Paschall Brothers – On the right road now – 2007
Sinkin’ soon – Norah Jones – not too late – 2006 – www.norahjones.com
Song with no words (tree with no leaves) – David Crosby – If I could only remember my name – 1971 – www.davidcrosby.com
Supergroover - The Rhythm Junks – 2004 – www.rhytnmjunks.com
Bound to forget – Jim White – No such place – 2001 – www.jimwhite.net
Forever – Jesse Moore – More than life itself – 2005 - www.jessemoore.com
Sympathy for the devil – Hans Theessink – Jedermann remixed – the soundcheck – 2011 – www.theessink.com
Tweede uur:
No one cares – Ludovique – The naked singer – 2016 – www.ludovique.com
Picking up the pieces – Deanna J. Cartea – Second chance – songs I wrote for you – 2015 – www.deannajcartea.com
Down in the bottom – Sonny Axell – Kickback – funky contemporary jazz – 2016 – www.sonnyaxell.com
The golden way – David Sylvian – Everything and nothing – 2000/1995 – www.davidsylvian.com
Alone in the dark – John Hiatt – Bring the family – 1987 – www.johnhiatt.com
De Rode Draad: New York City I
NYC – Brian Ferry – Mamouna – 1994 – www.bryanferry.com
Song of New York – Johnny Max Band – it’s a long road – 2011 – www.johnnymaxband.com
Daddy Don’t Live In That New York City No More - Steely Dan – 1975 – www.steelydan.com
Einde De Rode Draad
Beggar – Elizabeth Simonian – Moonility – 2013 – www.elizabetgsimonian.com
James Brown – King of the tramps – Cumplir con el Diablo – 2016 – www.kingofthetramps.com
Ik kan jou heel erg ongelukkig maken – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl

De Rode Draad van Kippenvel 471: New York I

september 20th, 2016

Vanavond in Kippenvel draaien we drie songs met New York in de titel. Tenslotte is die stad al lang een icoon.

Toch hebben wij relatief weinig songs die over The Big Apple gaan, al zijn het er wel genoeg om twee afleveringen van De Rode Draad te vullen.

Vanavond koppelden we Bryan Ferry aan de Johnny Max Band en Steely Dan. Volgende week volgt nog een drietal mooie songs, want De Rode raad blijft een excuus om mooie muziek te draaien….

New Yorkse Rough Trade-winkel airbnb

september 20th, 2016

Een par jaar gelen kwam het Rough Trade-label in het nieuws door het openen van een platenzaak in New York.

Dat was behoorlijk tegen de marktontwikkelingen in. Of het nieuwe initiatief daarmee te maken heeft, vermeldt net verhaal niet, maar de winkel wordt in oktober en November op vrijdag- en zaterdagavonden opengesteld als airbnb-locatie.

Daarvoor moet je wel een prijsvraag winnen, maar dan zou je ook mogen overnachten in e Sonos-luisterkamer,  waar je lp’s kunt draaien, Muziekbladen kunt lezen die al lang niet meer verkrijgbaar zijn en het winkelpersoneel een playlist laten samentellen van je favoriete muziek.

Een feestje geven is ook onderdeel van de prijs, al moeten de gasten om twee uur ’s nachts het pand verlaten.

Na een korte nacht mogen de winnaars dan nog even flik winkelen voor de platenzaak te verlaten.

Interesse?

Lees meer »

Neil Young: protestsong tegen de Dakota Access-pijplijn

september 20th, 2016

De laatste jaren werpt Neil Young steeds opnieuw op als milieubeschermer.

Zo nam hij niet alleen actief stelling tegen het onlangs door de Duitse chemiereus overgenomen zaadveredelaar Monsanto, maar ook voerde hij actie tegen diverse nieuwe olieleidingen door Canada en de VS.

Nu heeft hij opnieuw een song uitgebracht tegen de Dakota Access-pijplijn, die over aan de Dakota-indianen toegewezen land wordt aangelegd:

Lees meer »

Bruce Springsteen: teaser autobiografie Born to Run

september 14th, 2016

In de aanloop naar de publicatie van zijn autobiografie Born to Run propt Bruce Springsteen een hoop in die twee minuten en vijftien seconden durende teaser.

Springsteen vertelt wat hem voor ogen stond bij het schrijven: hij moest zijn herinneringen zo vormgeven dat ze de nostalgie, het sentiment en het gewone overstegen. Ook wilde hij beschrijven hoe het was op te groeien in een tijperk dat werd beheerst door de Vietnamoorlog, politieke moorden, in het oog springende economische ongelijkhei en geïnstitutionaliseerd racisme.

Ook wilde hij als songschrijver de taal van Chuck Berry, de Beach Boys en Hank Williams  gebruiken.

Zoals voor Springsteen gebruikelijk, is hij ook hierin onvoorwaardelijk:

 

 

David Crosby’s Lighthouse plus opvolger Home Free

september 14th, 2016

David Crosby doseert de publiciteit over zijn nieuwe album Lighthouse heel zorgvuldig, of misschien doet zijn spreekbuis dat wel, de website van Rolling Stone.

Daarop verschijnen iedere keer stukjes van de puzzel die het maken van een album vormt.

We wisten al dat Snarky Puppy-bassist Michael League meeschreef aan veel songs en ze ook produceerde. Onbekend was nog, dat het hele opnameproces maar twaalf dagen duurde in plaats van de geplande maand.

Crosby en Leagues speelden veel instrumenten zelf, maar hadden hulp van organist Cory Henry, pianist Bill Laurence en de zangeressen Becca Stevens en
Michelle willis.

Crosby schreef ‘Paint you a Picture’ samen met Marc Cohn, met wie hij al jaren bevriend is.

Alle songs voor die plaat zijn ieuw, al speelt Crosby het prachtige ‘What Makes it So’ inmiddels alweer zo’n twee jaar live:

Lees meer »

Nederlandse muziekomzet flink gestegen

september 14th, 2016

De muziekomzet is in de eerste zes maanden van dit jaar behoorlijk gestegen vergeleken met het eerste halfjaar van 2015, zo heeft NVPI Audio bekendgemaakt.

De markt vertoont namelijk een groei van 23,2 procent en groeide 58,7 miljoen naar 72,3 miljoen, al komt die bijna geheel tot stand door de toename van streaming: de 52 procent toename in dat genre komt voor het grootste gedeelte door het groeiend aantal abonnementsdiensten.

Downloads verloren opnieuw terrein vergeleken met een jaar geleden: het marktaandeel daarvan zakte van 5,1 miljoen euro naar 4,5 miljoen: een daling van 13,2 procent.

De digitale markt groeide met dertien miljoen euro van 31,5 miljoen naar 44,5 miljoen. Dat is een stijging van zo’n 41 procent en daardoor komt het marktaandeel van de digitale muziek op bijna tweederde van het totaal met 61,5 procent.

Aan de andere kant van het spectrum stijgt ook de populariteit van vinyl, waardoor de totale fysieke markt ook groeide, al was dan met een schamele 2,4 procent van 27,2 miljoen naar 27,8 miljoen euro. Dat zal echter in deze jaren van crisis als een welkom teken worden gezien.

NVPI Audio denkt, dat de groei in het tweede halfjaar zal doorzetten. Die ontwikkeling moet dan komen van releases waarvan veel wordt verwacht, maar waarbij wij niets van onze gading vinden…

september 13th, 2016

Playlist 470 - 13 september 2016

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Sing me home – Elske DeWall – Velvet Soldier – 2016 – www.elskedewall.com
Get up (I feel like being a) sex machine – James Brown – The godfather James Brown – the very best of …. – 2002/1970 – www.jamesbrown.com
I know you – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – wwwdougingoldsby.com
Long legged lover – Dobro Jean & band – Extended – 2005 – www.dobrojean.com
He made a woman out of me – Bettye LaVette – Nearer to you – 2011/1969 – www.bettyelavette.com
Nine days’ wonder – Brooks Williams – My turn now – 2016 – www.brookswilliams.com
Gypsy in me – Bonnie Raitt – Dig in deep - 2016 – wwwbonnieraitt.com
Big shoulders – Big shoulders – Big shoulders - 1989
Sail – Nancy Brick – Nancy Brick ep – 2016 – www.nancybrick.nl
Cissy strut – The Meters – The Meters – 2001/1969 – www.funkymeters.com – www.nocentelli.com
Halfway home – Jude Johnstone – Shatter – 2013 – www.judejohnstone.com
Tweede uur:
By surprise - Eva Almagor – Against the grain – 2016 – www.evaalmagor.com
The daily planet – Mark Hollis – Mark Hollis – 1998
De Rode Draad: de Blind Boys of Alabama op de achtergrond
None of us are free – Solomon Burke – Don’t give up on me – 2002 - www.blindboys.com
Sky blue – Peter Gabriel – Up – 2002 – www.petergabriel.com – www.blindboys.com
Take my hand – Ben Harper and the Blind Boys of Alabama –There will be a light- 2004 – www.benharper.com – www.blindboys.com
Lord remember me – Ruthie Foster – Let it burn – 2012 – www.ruthiefoster.om – www.blindboys.com
Let the mystery in – Clarence Bucaro – Like the 1st time – 2015 – www.clarencebucaro.com – www.blindboys.com
Einde De Rode Draad
Crawling up to the surface – Jack Hustinx and the Southern Aces – Over yonder – 2015 – www.jackhustinx.com
Slaap – Stephanie Struijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl

De Rode Draad van Kippenvel 470 van 13 september

september 13th, 2016

Het liefst draaien we elke week ook gospel en dan vooral songs van een kleine groep getekende mannen.

Tot onze favorieten horen de Space Spiritual Singers, een obscuur kwartet dat in de jaren zestig twee songs opnam, al is alleen Jesus will Fix It een onbetwiste klassieker.

Hoewel we veel gospel hebben, staat op onze nummer een echter zonder twijfel de Blind Boys of Alabama, de groep die eind jaren dertig van de vorige eeuw werd opgericht en na 75 jaar nog altijd een origineel lid bevat.

Jimmy Carter heeft minstens zo’n emotionele stem als Clarence Fountain, de vorige leadzanger van de groep en de nieuwere leden zijn weliswaar niet allemaal even bejaard, maar beschikken wel over de rauwe stemmen die bij veel leed en levenservaring passen.

Zij werden herontdekt na de release van het album Spirit of the Century in 2001 en werden daarna regelmatig gevraagd voor  de achtergrondzang bij allerlei pop- en rootsacts.

Daarvan zetten wij er vanavond vijf op een rijtje: natuurlijk is Peter Gabriel daarbij, de man op wiens label Spirit of the Century uitkwam, maar ook Ben Harper, die een studio- en een live-album met de groep maakte in een vrijwel perfecte wisselwerking.

Ook soulzanger Solomon Burke, Ruthie Foster en singer-songwriter Clarence Bucaro nodigden de Blind Boys uit en daarvan getuigen wij graag……..