Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Kippenvel’s webplayer: alleen in Internet Explorer?

december 31st, 2013

Tsja, voorlopig snappen wij er ook niets van, maar de webplayer waarmee je onze uitzendingen live kunt horen op dinsdagavond tussen 21:00 en 23:00 uur werkt niet in Firefox.

Hij doet het dan weer wel in Internet Explorer….

Kippenvel twittert …….

januari 22nd, 2012

….maar nog steeds alleen over muziek, uiteraard.

Het adres is het adres van deze website, maar dan zonder de punten, want die mogen niet bij Twitter: kippenvelnet.

Dat genereert een tweet op het moment dat we een bericht plaatsen op de website.

Mooier kan het niet, want dan blijf je van minuut tot minuut op de hoogte van wat wij het luisteren en lezen waard vinden….

Video Bob Bradshaw’s ’Call it what you will’

oktober 18th, 2017

Gisteravond draaiden we Call it what you will van Bob Bradshaw. Die song komt van zijn nieuwe album American echoes. Het is daarvan zelfs de single, al is het de vraag welke radiostations zo’n nummer nog draaien in het tot het uiterste gefragmenteerde radiolandschap, waarin doelgroepen heilig zijn verklaard.

Dat zo’n introspectief swingende song daardoor nooit kan worden gehoord, is treurig genoeg.

Nou ja …. nooit? Wél bij ons, dus.

Er is zelfs een video van gemaakt:

Lees meer »

oktober 17th, 2017

Playlist 518 - 17 oktober 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Call it what you will - Bob Bradshaw – American echoes – 2017 – www.bobbradshaw.net
Something changed – Sharon Jones & the Dapkings - 100 daus, 100 nights – 2007 – www.sharonjonesandthedapkings.com
Visk– Arnold Veeman – Klaai – 2014 – www.arnoldveeman.com
Garbage man - Randall bramblett – Juke joint at the end of the world – 2017 – www.randallbramblett.com
Sailin’ shoes – Carl Carlton – Lights out in wonderland – 2014 – www.carlcarlton.de
Anyho – The Tedeschi-trucks Band – 2016 – www.tedeschitrucksband.com
Slow – Leonard Cohen – Popular problems – 2014 – www.leonardcohen.com
Lord remember me – Ruthie Foster ft. the Blind Boys of Alabama – Let it burn – 2012 – www.ruthiefoster.com - www.blindboys.com
Everybody loves your little melody – John Lester – Fathers and sons – 2017 – www.johnlestermusic.com
Late again – Gerry Rafferty & Stealers Wheel – Collected/Stealers Wheel – 2011-1972 – www.gerryrafferty.com
Tweede uur:
I want Jesus – The Sherman Holmes project - The Richmond sessions – 2016 – www.shermanholmes.com
Whisper – Chastity Brown – Silhouette of sirens – 2017 – www.chatitybrownmusic.com
The spiritual beauty of material things – Rob Jungklas – Blackbirds – 2017 – www.robjungklas.com
De Rode Draad: Club Hustinx, Spanjers, Klijn
Good while it lasted – Jack Hustinx & the Southern Aces – Over yonder – 2015 – www.jackhustinx.com
Got it good – Birdcatcher – Birdcatcher - 2006
Somebody waiting – the Shiner Twins – 10 jaar Shiner Twins – selected live recordings 2002-2012
Einde De Rode Draad
Capitol - David crosby - Sky trails - 2017 - wwww.davidcrosby.com
If my love could kill – Lucinda Williams – The ghosts of Highway 20 – 2016 – www.lucindawilliams.com

De Rode Draad van Kippenvel 518 van 17 oktober: Hustinx, Spanjers en Klijn in Eindhovense Rozenknop

oktober 17th, 2017

Jack Hustinx, Roel Spanjers en Roelof Klijn zijn drie gerenommeerde namen in de Nederlandse rootsscene.

Hustinx was immers een van de voormannen van de onvolprezen, na drie ongewoon sterke albums ter ziele gegane Shiner Twins, Spanjers maakte als Birdcatcher een soloalbum, maar verrijkte met zijn toetsen en productiekennis vooral de muziek van veel bands (Ja, inderdaad: ook die van de Shiner Twins) en Klijn was de stuwende bassist en veel bands, onder wie …. de Shiner Twins.

Zij kennen elkaar dus al jaren en hun nieuwe samenwerking is dan ook even verrassend als logisch: zij treden in ieder geval vier keer samen op in de Eindhovense kroeg De Rozenknop, maar misschien wel vaker.

Tijdens die avonden spelen zij eigen nummers, maar ook covers. Bovendien vertellen ze verhalen en anekdotes, zodat het een rijke avond wordt:

donderdag 19 oktober
dinsdag 12 december
dinsdag 23 januari 2018 (met special guest Eric van Dijsseldonk)
donderdag 8 maart 2018
theaterzaal De Rozenknop – Hoogstraat 59 – 5615 PA Eindhoven
aanvang 20.30 uur, toegang € 5,00

Lees meer »

Laatste dichtbundel van Leonard Cohen aangekondigd

oktober 11th, 2017

Dat Leonard Cohen al een succesvol en bekroond dichter was voordat hij zelfs maar zijn debuut-lp uitbracht, is zo langzamerhand een voetnoot in de popgeschiedenis.

Toch spreekt er uit die gedichten vaak een even grote desolate kracht als uit zijn songs.

Volgend jaar is er de kans (opnieuw) kennis te maken met die kant van die Canadese gigant, want in oktober 2018 komt The Flame uit, Cohen’s laatste dichtbundel.

Dat duurt dus nog wel even, maar Cohen selecteerde de gedichten nog zelf, terwijl de overgrote meerderheid ervan ook niet eerder gepubliceerd is. Ook nam hij gedeelten uit zijn dagboeken op en de teksten van zijn laatste drie albums.

Cohen besteedde de laatste maanden van zijn leven aan het samenstellen ervan en completeerde de bundel enkele dagen voor zijn toch nog onverwachte overlijden.

Postuum album Sharon Jones & the Dapkings

oktober 11th, 2017

Op 17 november verschijnt Soul of a woman, het postume album van Sharon Jones & the Dapkings.
De soulzangeres overleden in november van 2016 aan pancreaskanker.
De opnames voor Soul of a woman vonden plaats tussen optredens en chemotherapie door, als ze zich althans goed genoeg voelde.
Het album bevat een combinatie van funk en georkestreerde ballads, wat vermoedelijk duidt op het gebruik van grote hoeveelheden violen.
Van Matter of time is al een video:

Lees meer »

Randy Newman live en solo in NPR’s Tiny desk-concerts

oktober 11th, 2017

De publieke radio in de VS mag dan niet zo prominent aanwezig zijn, als over de samerikaanse omroepen gaat, de National Public Radio bestaat nog altijd en doet mooie dingen.
Zo is er nog altijd de Tiny desk-serie: een eindeloze serie korte live-concerten in de redactievertrekken van de NPR.
Daar komen allerlei artiesten akoestisch spelen, nieuwe acts net zo goed als gerenommeerde namen, omdat ze dat leuk vinden waarschijnlijk en misschien doordat ze zo toch hun doelgroep bereiken, al zal dat een minderheid zijn.
De NPR stelt namelijk de inhoud centraal, of het nu om muziek gaat of over politiek en schreeuwt daarbij niet van de daken.
Dat Randy Newman zich ook naar de burelen van NPR begaf, verbaast ons desondanks.
Newman heeft weliswaar zijn beste jaren achter zich, maar is een zo grote dinosaurus in de popwereld van gisteren, dat hij de status van monument allang heeft bereikt.
Newman zette zich desondanks achter de naar binnen gereden piano voor vier songs, die hij traditiegetrouw in zijn eentje deed. Waar hij dat bij concerten uit kostenoverwegingen doet, is er nu gewoonweg geen plaats voor begeleiders:

Lees meer »

oktober 10th, 2017

Playlist 517 - 10 oktober 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Another bell unanswered – Kenny White – long list of priors – 2017 – www.kennywhite.net
All the way here - Lizz Wright – Grace – 2017 – www.lizzwright.net
Yaya – Lee Dorsey – Soul mine - the greatest hits and more 1960 – 1978
When angels dream – Doug Ingoldsby – I’ve got a picture – 2013 – www.dougingoldsby.com
That’s who I am – Taj Mahal & Keb Mo – TajMo – 2017 – www.tajblues.com - www.kebmo.com
Steal me a car – Krista Detor – Mudshow – 2006 – www.kristadetor.com
World of sorrow – Paul Batto – Straight talk , ditties, dirges and rants – 2017 – www.batto.org
Carried – Susan Cattaneo – The hammer & the heart – 2017 – www.susancattaneo.com
Mean old city part 2 – Martin Harley and Daniel Kimbro – Static in the wire – 2017 – www.martinharley.com
Love will win the war – Darden Smith – Everything – 2017 – www.dardensmith.com
Tweede uur:
The feast of St. Valentine – Sam Baker – Land of doubt – 2017 – www.sambakermusic.com
Good things – Pi Jacobs – A little blue – www.pijacobs.com
Riverboat song– Gillian Welch – Boots No. 1 – the official revival Bootleg – 2016 – www.gillianwelch.com
You can leave your hat on – Randy Newman – Original albums series/Sail away – 2011/1977 – www.randynewman.com
De Rode Draad: echte én gedroomde pleinen
Thorbeckeplein – Robert Long – Jij wou mij totaal/Levenslang – 2016/1977
Congo Square – The Neville Brothers – Live on planet earth – 1994 – www.nevillebrothers.com
Allemansplein (wat het nooit was) – De Dijk – Allemansplein – 2014 – www.dedijk.nl
Congo Square – Jesse Moore – The hoodoo man – 2003 – www.jessemoore.com
Dageraadsplein – Spinvis – Trein, vuur, dageraad – 2017 – www.spinvis.nl
Einde De Rode Draad
Beter sowieso – Stephanie Struijk – Stephanie Struijk – 2016 – www.stephaniestruijk.nl

De Rode Draad van Kippenvel 517 van 10 oktober: echte én gedroomde pleinen

oktober 10th, 2017

Vanavond gaan we in De Rode Draad op stedentrip, hoewel de vijf pleinen van vanavond in ieder geval niet in New Orleans liggen.

Daar bezoeken we twee keer Congo Square, het plein waar de zwarte slaven ooit op zondag muziek mochten maken van hun eigenaren in songs van de Neville Brothers, de supergroep die zijn belofte nooit inloste door broedertwisten en andere onderlinge spanningen, en de onbekend gebleven zanger-acteur Jesse Moore.

Van de twee drie andere pleinen zijn er twee in Amsterdam, al is Robert Longs melancholiek getinte Thorbeckeplein makkelijker te traceren dan het zowel muzikaal als tekstueel magistrale Allemansplein van De Dijk. Waar het Dageraadsplein van Spinvis is? Wie het weet, mag het zeggen……

oktober 3rd, 2017

Playlist 516 - 3 oktober 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Thinking Amelia – Deb Talan - Something burning – 2000 – www.debtalan.com
Storm warning – Jim Byrnes – Everywhere west – 2010 – www.jamestbyrne.com
Train song (Don’t let freedom fade away) – John Lester –Fathers and sons – 2017 – www.johnlestermusic.com
Don’t do it – Sherman Holmes – The Richmond sessions – 2017 – www.shermanholmes.com
Even more – Ani DiFranco – Binary – 2017 – www.righteousbabe.com
Waterfront – David Sylvian – Secrets of the beehive – www.davidsylvian.com
Dogs bark– Amelia White – Home sweet hotel – 2016 – www.ameliawhite.com
A face only a mother could love – Smutfish – Trouble – 2015 – www.smutfish.com
Alleen moeders houden van zo’n gezicht – Smetvis – De vis die niet kon zwemmen – 2017 – www.smutfish.com
Amsterda – Janis Ian – Billie’s bones – 2004 – www.janisian.com
Devil’s got a sweet tooth – Levi Parham – An Okie opera – 2017 – www.leviparham.com
Tweede uur:
Finest flowe – Ciara Sidine – Unbroken line – 2017 – www.ciarasidine.com
Be nemanic– Gerry Spehar – I hold gravity – 2017 – www.gerryspehar.com
De Rode Draad: David Crosby en Joni Mitchell
Laughing - David Crosby – If only I could remember my name – 1971 – www.davidcrosby.com
Guinnever – Crosby, Stills, Nash & Young – CSNY 1974 – 2014 – www.csny.com
Carry on – Crosby, Stills, Nash & Young – Déjà Vu – 1970 – www.csny.com
Amelia – Joni Mitchell – Hejira - 1977 – www.jonimitchell.com
Find a heart – David Crosby – Croz – 2014 – www.davidcrosby.com
Einde De Rode Draad
Carry me home – Rob Jungklas – Blackbirds – 2017 – www.robjungklas.com
Supernational radio – Tom Petty – O.S.T She’s the one – 1996 – www.tompetty.com

De Rode Draad van Kippenvel 516 van 3 oktober: David Crosby en Joni Mitchell

oktober 3rd, 2017

Dat Joni Mitchell ooit een verhouding had met David Crosby, is inmiddels oude geschiedenis.

Dat hij haar carrière een zetje gaf door haar debuut te produceren is een aspect dat we ons wellicht nog veel minder herinneren.

Toch zorgde hij er zo in ieder geval indirect voor dat Judy Collins een grote hit had met ‘Both sides now’ (Wie herinnert zich trouwens de versie nog die Euson ervan maakte?), waardoor Mitchell de wind wat meer in de zeilen kreeg.

Toch is de directe reden voor De Rode Draad van vanavond de versie van Mitchell’s Amelia die Crosby op zijn nieuwe album Sky trails zette, een cd die wij overigens (nog) niet hebben.

Toch zijn er songs zat waarop de twee op een of andere manier samenwerkten: Laughing van Crosby’s If I could only remember my name, het door Crosby onder meer voor Mitchell geschreven Guinnevere, het door haar geschreven en door Crosby, Stills, Nash & Young opgenomen Carry on, Mitchell’s eigen versie van Amelia én een song van Crosby’s Croz om de brug alvast klaar te leggen voor zijn nieuwe.

Daarop verbindt hij Croz muzikaal met Lighthouse, wat leidt tot even vertrouwde als verrassende resultaten. Zo lijkt openere She’s got to be somewhere wel een nooit uitgebrachte outtake van Steely Dan ten tijde van Gaucho.

Dat is niet toevallig, want recent sprak hij zijn lof uit voor de songs van de onlangs overleden Walter Becker en Donald Fagen:

Lees meer »