Kippenvel – Ruud Heijjer

 Elke dinsdagavond van 21:00 – 23:00 op RTV Katwijk 106.8FM

Nieuw album en tournee van The ephemerals: Egg tooth

april 19th, 2017

Van de Engelse band The Ephemerals komt vrijdag 21 april een derde album uity: egg tooth.

Op hun eerste twee, Nothing is easy en Chasin’ ghosts, rekten de leden de soul en rhythm ‘n blues al flink op met avontuurlijke melodieën en soms zeer sociaal-kritische teksten. het lijkt erop, dat ze verder gaan op die ingeslagen weg.

Op soundcloud staat namelijk het titelnummer én het openingsnummer al:

Lees meer »

Kenny White: Long list of priors

april 19th, 2017

Van de New Yorkse zanger-pianist Kenny white verschijnt op 21 april Long list of priors, zijn inmiddels vijfde studioalbum.

Daarop doen bijvoorbeeld, David Crosby, Peter Wolf, Larry Campbell en Amy Helm als gasten mee.

De man die ooit een riante boterham verdiende aan muziek voor commercials bewijst zich ook daarop weer als een meester van de weemoed:

Lees meer »

april 18th, 2017

Playlist 498 - 18 april 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Melkboer met de blues – De Dijk – Groef – 2017 – www.dedijk.nl
The worst is yet to come – Keb’ Mo’ - Live – that hot pink blues album – 2016 – www.kebmo.com
World turning – Fleetwood Mac – Fleetwood Mac – 1975 – www.fleetwoodmac.com
Baby wants to boogie – Hans Theessink – Baby wants to boogie – 1989 – www.theessink.com
Ooh poo Pah Doo Pt. 1- Jesse Hill – Y’all ready now?... plus – 1991
Déjà vu - Crosby, Sills, Nash & Young – CSNY 1974 – 2014 – www.csny
Black water – Elske Dewall – Velvet soldier – 2016 – www.elskedewall.com
In the mood - Jon Cleary –Allligator lips and dirty rice – 1993 – www.joncleary.com
Knowing what I know now – Shawn Colvin – Live ‘88 – 1995 – www.shawncolvin.com
Easy is nothing – the ephemerals – Nothing is easy – 2013 - www.ephemeralsmusic.com
Tweede uur:
Shady girl – CT Heida – little woman – 2016 – 2016 – www.ctheida.com
This little bird – Martin Harley & Daniel Kimbro – Static in the wires – 2017 – www.martinharley.com
Heart in my hands – Demi Evans – Why do you run – 2006
Until you learn – Kenny White – Symphony in 16 bars – 2004 – www.kennywhite.net
A day in the life – the Beatles – Anthology 2 – 1996 – www.beatles.com
Lonesome whistle – Bettysoo – heat, sin, water, skin – 2009 – www.bettysoo.com
De Rode Draad: Michael Ward, aangenaam…..
Gather ‘round the stone – Ben Harper – Both sides of the gun – 2006 – www.benharper.com
Mendacity – Michael Ward with Dogs and Fishes – 2016 – www.michaelwardmusic.com
MLK song – Mavis Staples – Livin’ on a high note – 2016 – www.mavisstaples.com
My neighbourhood – Michael Ward - Michael Ward with Dogs and Fishes – 2016 – www.michaelwardmusic.com
Einde De Rode Draad
Laat gaan – Paul de Munnik – Nieuw – 2016 – www.pauldemunnik.nl

De Rode Draad van Kippenvel 498 van 18 april: Michael Ward, aangenaam…..

april 18th, 2017

De Amerikaanse gitarist/zanger Michael Ward draait alweer zo’n dertig jaar mee in de muziekscene van San Francisco, maar is hij nog altijd relatief onbekend.

Nadat hij in School of fish had gezeten, werd hij door producer T-Bone Burnett bij de succesvolle band The Wallflowers gehaald, maar daar bleef hij niet lang, Daarna speelde hij ook in de bands van John Hiatt en Ben Harper, maar  hij brengt af en toen ook losse nummers uit met zijn band Dogs and Fishes.

Hij is de laatste jaren ook in de mode als producer. Zo produceerde hij vorig jaar Mavis Staples’ Livin’on a high note, een album waarop hij ook meespeelde en waarvoor hij een song leverde.

Zijn albums zijn ons onbekend, maar zijn songs Menacity en My neighborhood zijn meer dan intrigerend.

Alle reden dus vanavond eens op een rijtje zetten wat we van hem hebben.

Zijn website levert overigens niet veel achtergrondinformatie op, helaas:

Lees meer »

duoalbum Lindsey Buckingham en Christine McVie

april 12th, 2017

Verrassend genoeg hebben Fleetwood Mac’s Lyndsey Buckingham en de vrij recent in die band teruggekeerde Christine McVie een duoalbum aangekondigd.

Daarop komen tien songs te staan, zodat inderdaad van een volwaardig album gesproken kan worden.

Het blijkbaar naamloze album komt uit op 9 juni a.s. op cd, op lp en bij d emuziekstreamers van deze wereld.

Op 14 april komt echter al ‘In my world’ uit, de eerste single.

Of dat niet genoeg is, gaan de twee ook nog op tournee door de VS vanaf 21 juni.

In feite gaat het om de songs waarvan McVie al in 2014 de demo’s opnam. Die stuurde ze vervolgens naar Buckingham, waarna ze ze met John McVie en Mick Fleetwood zouden hebben opgenomen in dezelfde studio als waar ze ooit Tusk opnamen.

Stevie Nicks was daarbij toen al de grote afwezige…..

De setlist:

Lees meer »

april 11th, 2017

Playlist 497 - 11 april 2017

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Money, money (Je m’en fou) – JP den Tex – Wolf – 2017 – www.jp-den-tex.com
Fever - Eva Cassidy – imagine – 2002 – www.evacassidy.org
Suddenly – Achilles Wheel – Devil in the yard – 2016 – www.achilleswheel.com
Piano town - John Autin – Piano town – 2011 – www.johnautin.com
Riverboat song – Gillian Welch – Boots No. 1 – the official Revival bootleg – 2016 – www.gillianwelch.com
All blues – John Lester – Live at the Freight and Salvage Coffee House – 2001 - www.johnlestermusic.com
Thunder and lightning – Tom Mank & Sera Smolen – Unlock the sky – 2017 – www.tommank.net
Never take no for an answer – the Shiner Twins ft. Malford Milligan – Four souls, one heart – 2011 – www.shnertwins.com
Try – Eva Almagor – Against the grain – 2016 – www.evaalmagor.com
All wide open – Richard Shindell – Careless – www.richardshindell.com
Tweede uur:
Butterfly – Vera van der Poel – Time versus time – 2017 – www.veravanderpoel.com
Blood Alley – Chuck E. Weiss – Old souls & wolf tickets – 2002 – www.facebook.com/chuck.e.weiss
Camden Town – Wendy Webb – Step out of line – 2017 – www.wendywebbmusic.com
Unclean waters – Dirty Dozen Brass Band – we got robbed! Live in New Orleans – 2003 – www.dirtydozen.com
De Rode Draad: nog een nachtje in een hotel dan…..
Thunderbird motel – Jeffrey Halford & the Healers – Rainmaker – 2014 – www.jeffreyhalford.com
Kamer 142 – Alex Roeka – Beet van liefde – 2008 – www.alexroeka.nl
Shaky town – Jackson Browne – Running on empty – 1977 – www.jacksonbrowne.com
Raised on robbery – Joni Mitchell – Court and spark – 1974 – www.jonimitchell.com
Fortress of songs – Edo Donkers – Fortress - 2017 – www.edodonkers.com
Fade away – Olivier’s Army – Back in Command - 2014 – www.oliviersarmy.com

De Rode Draad van Kippenvel 497 van 11 april: nog één nachtje in een hotel dan……

april 11th, 2017

We hebben al drie Rode draden gemaakt over logeren in hotels.

Vanavond checken we in ieder geval voorlopig voor de laatste keer in en dus ook weer uit en dan draaien we nog niet eens Hotel California, de even onweerstaanbare als dood gedraaide klassieker van Eagles.

We zijn vanzelfsprekend in goed gezelschap: Jeffrey Halford en zijn Healers, Alex Roeka, Jackson Browne nogmaals en Joni Mitchell vergezellen ons. Als dat eens waar was……

 

jubileumeditie the Beatles’ Sgt. pepper’s lonely hearts club band

april 11th, 2017

Ter gelegenheid van het feit dat Sgt. Pepper’s lonely hearts club band van the Beatles vijftig jaar geleden uitkwam, wordt op 26 mei a.s. een jubileumeditie uitgebracht met allerlei extra’s.

Of dat iets toevoegt?

Het persbericht rept van 34 niet eerder uitgebrachte opnamen, terwijl het album ook opnieuw werd gemixt door Giles Martin (inderdaad de zoon van….) en Sam Okell.

De Deluxe versie is een dubbel-cd/download met het originele, opnieuw gemixte album en achttien complete, niet eerder uitgebrachte versies van songs van het album

Ook is er een nieuwe stereomix en een niet eerder uitgebrachte instrumentale versie van ‘Penny Lane’ en de stereomix van ‘Strawberry Fields forever’ en twee eerder niet uitgebrsachte versies van dat nummer.

De Deluxe vinyl-versie is een 180-grams dubbel-lp met uiteraard de nieuwe mix van het album op de eerste plaat en dertien complete, nier eerder uitgebrachte versies van de songs.

De Super Deluxe-versie is een box met zes (?!) cd’s waarin wij de weg hel;emaal kwijtraken, maar gelukkig is d einhoud overal op het internet te vinden:

Lees meer »

4 april: opnieuw geen Kippenvel

april 4th, 2017

Het klinkt als een erg slechte smoes, maar vanavond is er opnieuw geen aflevering van Kippenvel.

Als we nu nog in een warm land zaten te luieren, zou dat in ieder geval een hele troost zijn, maar zo is het niet.

Dat komt door dringende avondlijke verplichtingen en er opnieuw geen moment bleek te zijn, waarop Gerhard en ik in het weekeinde ons programma konden opnemen.

Een vervelend gevoel inderdaad, maar niets aan te doen, helaas.

Volgende week zijn we weer present…

Tot volgende week tot Kippenvel!

Geen Kippenvel op 28 maart

maart 28th, 2017

Vanavond is het een van die zelfzame keren dat er geen aflevering van Kippenvel te horen is tussen negen en elf.

Natuurlijk zitten we het liefst op die tijd in de studio om mooie muziek te draaien, een beetje zoals Donald Fagen in zijn mooie The nightfly: invallende duisternis, rijen studiolampjes en een microfoon voor je neus……

Dat lukt ons echter vanavond niet en de aflevering opnemen, wat dan de standaard ontsnappingsroute is, kwam er door een ongelukkige samenloop van omstandigheden ook al niet van.

Wij vinden dat zelf ook jammer, maar toch…..

Tot volgende week, tot Kippenvel!