Kippenvel – Ruud Heijjer

 elke dinsdagavond van 20:00 – 22:00 op RTV Katwijk op 106.8FM en via deze site

The Weight Band: Limited Edition The Weight Band Acoustic Live

december 14th, 2020

The Weight Band, het onechte kind van The Band, heeft een akoestisch livealbum uitgebracht.

Dat gebeurde in een beperkte oplage van 75 stuks.

De elf songs werden opgenomen in Big Pink en de studio van Band-drummer Levon Helm en de hele oplage werd door alle leden van The Weight Band voorzien van hun handtekeningen.

Ze kosten veertig dollar per stuk plus vijf dollar porto, maar je kunt er alleen een kopen als je in de VS woont, want The Weight Band verstuurt ze niet naar overzeese bestemmingen.

De hele opbrengst komt ten goede aan de opnamen van het tweede studioalbum.

Dat moet dan wel op een koopje, want die 75 albums leveren tezamen 3000 dollar op…

Anderzijds: de leden zijn geroutineerde muzikanten die geen tientallen takes nodig hebben.
Dat je zo’n album zult bezitten, is onwaarschijnlijk, maar de setlist kan je eventueel wel laten verlangen:

Lees meer »

David Crosby overweegt verkoop muziekrechten.

december 14th, 2020

Singer-songwriter extraordinaire David Crosby overweegt het copyright van zijn songs te verkopen. Dat schreef hij verleden week in een tweet in reactie op de aankondiging dat Bob Dylan zijn muziekrechten heeft verkocht voor naar verluidt 300 miljoen dollar ( een kleine 250 miljoen euro).

Crosby meldt dat de redenen daarvoor zijn dat hij niet kan optreden vanwege de coronapandemie en dat de muziekstreamers van deze wereld de opbrengsten van zijn muziek ‘stelen’.

Zo goed als zeker bedoelt hij dat de verkoop van muziek is ingestort door de toenemende populariteit van streaming.

Crosby zegt door het opdrogen van zijn inkomsten niet meer voor zijn gezin te kunnen zorgen of zijn hypotheek te kunnen afbetalen en geen andere mogelijkheid te hebben dan zijn songs te gelde te maken.

 

Veel eerdere berichten over David Crosby vind je in de categorieën Nieuws en Rootsmuziek op radio, tv en internet. Een recensie van zijn concert tijdens het Blue Moon-festival in 2019 vind je uiteraard in de categorie Concertrecensies.

 

 

december 8th, 2020

Playlist 659 - 8 december 2020

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Mandacity – Michael Ward with Dogs and Fishes – Blind spot – 2020 – www.michaelwardmusic.com
Come together – The Beatles – Abbey Road – 1970 – www.beatles.com
Laat het gaan – De Dijk – Nu of nou – 2019 – www.dedijk.nl
This time that time – VanWyck – God is in the detour – 2020 – www.vanwyck.bl
Een-tweetje: beleggen in muziek…..
Hit the road, Jack – Ray Charles – The definitive collection – 2001/1961 – www.raycharles.com
Landslide - Fleetwood Mac – Fleetwood Mac – 1975 – www.fleetwoodmac
einde Een-tweetje
Lou Reed – Greg Copeland – The Tango Bar – 2020 – www.facebook.com/GregCopelandSongwriter – https://gregcopeland1.bandcamp.com/album/the-tango-bar
Love revolution – Bonnie Bishop – The walk – 2019 – www.bonniebishop.com
I’m in the mood – John Lee Hooker – Finest - Whiskey & wimmen – 2017/1951 - www.johnleehooker.com
Virginia Street – Tommy Malone – Soul heavy – 2001 – www.subdudes.com – www.facebook.com/TommyMaloneMusic/?ref=py_c
The end - Yori Swart – Golden ticket – 2014 – www.yoriswart.nl
tweede uur:
Heat of the moment – The Weight Band – world gone mad – 2017 – www.theweightband.com
Playing with fire – Marijn Wijnands – Stills – 1998 - www.facebook.com/marijn.wijnands
I got the same old blues – JJ Cale – Okie – 1974 – www.jjcale.com
Slinky thing – Donald Fagen – Sunken condos – 2012 – www.donaldfagen.com
Donna – Louise Taylor – Tangerine – 2012 – Louise Taylor – www.louisetaylor.com
High roller – Paul Barrere – If the phone don’t ring/On my own two feet – 1995/1983 – www.littlefeat.net
De Rode Draad: treinen IV
Move along train - The Staple Singers – Freedom Highway
Just like this train - Joni Mitchell – Court and spark – 1974 – www.jonimitchell.com
That train don’t stop here anymore – Los Lobos – Kiko – 1992 - www.loslobos.org
Night train - Amos Lee – Supply and demand – 2006 - www.amoslee.com
Chicago - Tom Waits – Bad as me – 2012 – www.tomwaits.com
einde De Rode draad
Big shot – Dr. John – Locked down – 2012 – www.thenitetripper.com

De Rode Draad van kippenvel 659 van 8 december: de trein – eindstation?

december 8th, 2020

Vanavond pakken we voor de voor de vierde week achter elkaar de trein. We reisden de al met de Staple Singers, de Eagles, John Findlay, Henk & Melle, Tom Waits, Ciara Sidine, Hans Theessink, Malford Milligan and the Southern Aces, Rich DePaolo en Keb’ Mo’ en vanavond hebben we alweer gezelschap van de Staple Singers en Tom Waits, maar ook van Joni Mitchell, Los Lobos en Amos Lee.

 

Vermoedelijk is dat trouwens wel de laatste keer voorlopig, want de treinen lijken op in onze cd-collectie….

tweede album Sunshine Cleaners op komst

december 5th, 2020

Van het Zeeuwse trio de Sunshine Cleaners is een tweede album op komst na ‘Silent voices, songs inspired by Bonhoeffer’s prison poems’

‘Sad songs for us to bear’ wordt gepresenteerd op vrijdag 11 december a.s. om 20:00 uur via een livestream van de Middelburgse boekhandel ‘De Drvkkery’.

De presentatie is te zien via

Lees meer »

Stevie Nicks: appeltje voor de dorst

december 5th, 2020

Fleetwood Mac-diva Stevie Nicks haalt regelmatig het nieuws met nieuwe plannen, maar maakte nu haar verleden te gelde.

Ze verkocht tachtig procent van de rechten op haar muziek aan een muziekuitgever. Doordat de waarde van die rechten naar verluidt op honderd miljoen dollar (ongeveer 82 miljoen euro) werden geschat, betaalde Primary Wave daarvoor vermoedelijk tachtig miljoen dollar (plusminus 66 miljoen euro).

Behalve Nicks solohits zitten in de verkoop ook Fleetwood Mac-hits als ‘Landslide’, ‘Rhiannon’ en ‘Dreams’.

Via dat nummer haalde zij laatst weer eens het nieuws vanwege een versie ervan op Tik-Tok van een rolschaatsende man die cranberry-sap dronk.

Zij reageerde met een versie waarin zij zelf ook te zien was terwijl zij een paar witte rolschaatsen aantrekt voor een vleugel, een platenspeler naast haar rechtervoet die dat nummer afspeelt en daarachter inderdaad een flesje cranberry-sap.

Eerder kocht Primary Wave overigens al bijvoorbeeld de muziekcatalogi van Ray Charles.

 

Eerdere berichten over Stevie Nicks en Fleetwood Mac vind je in de categorie Nieuws.

nieuw album Giula Millanta

december 5th, 2020

Van de in Italië geboren, maar door en door Amerikaanse Giulia Millanta verschijnt eind januari 2021 het zevende soloalbum.

Op ‘Tomorrow is a bird’ staan tien songs die Millanta opnieuw opnam in haar woonplaats Austin en weer liet produceren door multi-instrumentalist Gabriel Rhodes. Hij deed ook de productie van de mooie voorganger ‘Conversation with a ghost’.

Van dat album draaien wij regelmatig songs, net als van Millanta’s album daarvoor, ‘Moonbeam Parade’.

 

We zijn dus benieuwd….

december 1st, 2020

Playlist 658 - 1 december 2020

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Dive in the dark – Ellen Shae – Caged bird – 2020 – www.ellenshae.com
7.6.9.6 – Spinvis – 7.6.9.6. – 2000 – www.spinvis.nl
Spider’s blues (Might need it sometime) – Little Feat – Shake me up - 1991 – www.litttlefeat.net
Een-tweetje: niemandsland
No man’s land - Qeuax Qeaux Jones – No man’s land – 2013 - www.qeauxqeauxjoans.com
No man’s land man - Ilse DeLange – Gravel & dust – 2019 – www.ilsedelange.com
einde Een-tweetje
Kind of whisper – Nona Mez – Radio rain & hard luck stories – 2010 – www.nonamez.be
Gonna hold on - The Gaddabouts – 2010 - http://thegaddabouts.com/
Ghosts – Japan –The very best of/Tin drum – 2006-1981
Better or you’re gonna get burned - Kirsten Thien – Two sides - 2020 - www.kirstenthien.com
Time it’s time – Talk Talk – The colour of spring – 1986
tweede uur:
Treasure keepers – Ad Vanderveen – Treasure keepers – 2020 – www.advanderveen.com
Luck – Sunshine Cleaners – Silent voices – songs inspired by Boenhoffer’s prison poems – 2019 - www.sunshinecleaners.nl
Bad boys needed – Nostoc – Skin in the game – 2018 - https://m.facebook.com/Nostoc-2048554885458504/
Conversation with a ghost – Giulia Millanta – Conversation with a ghost – 2018 – www.giuliamillanta.com
Going home for Christmas – Spottiswoode and his enemies – Lost in the city – 2018 – www.facebook.com/spottiswoode/ - https://spottiswoode.bandcamp.com/album/lost-in-the-city
Gypsy in me – Bonnie Raitt – Slipstream – 2016 – www.bonnieraitt.com
Mary Jane’s last dance – Tom Petty and the Heartbreakers – Anthology – through the years - 2000/1993 www.tompetty.com
De Rode Draad: treinen III
Train song - Tom Waits – Franks wild years – 1987 – www.tomwaits.com
Slow train - Malford Milligan – Life will humble you – 2018 – www.malfordmiliganmusisician.com
Last train – Rich DePaolo – Killed for kings – 2018 – www.richdepaolo.com
Ridin’ on a train - Keb’Mo’ - Oklahoma – 2019 – www.kebmo.com
einde De Rode draad
KIngdom of izzness – Dr. John – Locked down – 2012 – www.thenitetripper.com

De Rode Draad van Kippenvel 658 van 1 december: de trein, de trein, de trein III

december 1st, 2020

Vanavond gaan we alweer voor de derde week achter elkaar met de trein. We zaten al in dezelfde coupé als de Staple Singers, de Eagles, John Findlay, Henk & Melle, Tom Waits, Ciara Sidine en Hans Theessink en kregen er daardoor nog lang niet genoeg van.

Daarom is Tom Waits er vanavond weer bij, maar ook Malford Milligan and the Southern Aces, Rich DePaolo en Keb’ Mo’ rijden mee.

Dat is dus ook vanavond weer twee uur muziek voor wie wil luisteren tussen acht en tien.

Tot vanavond, tot Kippenvel!

 

november 24th, 2020

Playlist 657 - 24 november 2020

Tune: Lafayette Railroad - Little Feat - Dixie Chicken – 1973 - www.littlefeat.net
Bring in the magic – Olivier’s Army – Halfdream – 2020 – www.oliviersarmy.com
Witching hour – Manasssas – Pieces – 2009/1972 – www.stephenstills.com
Shotgun down the avalance – Shawn Colvin – Live ’88 – 1995 – www.shawncolvin.com
Heeft iemand mijn ziel gezien – Jaap Boots – Terug naar zee – 2018 – www.jaapboots.nl
Fever - Eva Cassidy – Imagine – 2002 - www.evacassidy.org
Een-tweetje: getuigen
Let me be your witness - Marc Cohn – Join the parade -2007 – www.marccohnmusic.com
Witness for love - Randall Bramblett – The meantime – anniversary edition – 2020/2010 - www.randallbranblett.com
einde Een-tweetje
Sing low – Jodymoon – A love brand new – 2019 – www.jodymoon.com
Kings get broken – CPR – Gravity – 2001 – www.davidcrosby.com
All my love is gone – Lyle Lovett – Joshua judges Ruth – 1992 – www.lylelovett.com
tweede uur:
Flower of forgiveness – Kris Delmhorst – Long day in the Milky Way – 2020 – www.krisdelmhorst.com
Everybody knows – Jim Byrnes – Long hot summer days – 2017 – www.jimbyrnes.com
Kom dan bij mij – Acda en De Munnik – ’t Heerst – 2012 – www.pauldemunnik.nl – www.thomasacda.nl
City of joy – Vandeven – Ticket to paradise – 1999 - www.clemensvandeven.nl
Edge of love – Dan Penn – Living on mercy – 2020 – www.danpenn.com
De Rode Draad: treinen II
Downtown train - Tom Waits – Rain dogs – 1985 – www.tomwaits.com
Lemme drive your train - Ciara Sidine – Unbroken line – 2017 – www.ciarasidine.com
Train - Hans Theessink – Crazy moon – 1995 – www.theessink.com
einde De Rode draad
Death & love – Richard Lindgren – Death & love – 2019 - www.richardlindgrenmusic.com
Ice age – Dr. John – Locked down – 2012 – www.thenitetripper.com