Neil Young gaat een benefietconcert in de open lucht geven voor de Northcote Campus van de Lakefield College School in Lakefield in zijn geboorteland Canada op 23 mei.

De opbrengst is bestemd voor de restauratie van een boerderij op het schoolterrein en een aantal daarnaast gelegen hutten. Alle bouwwerken dateren uit 1878.

Lakefield College School is a privéschool die zowel op het terrein wonende leerlingen heeft als ‘dagscholieren’.

Young bezocht de school met Daryl Hannah in het najaar van 2024 en kwam daarna tot zijn besluit.

Dat Hannah de leerlingen hielp met de oogst van groenten op de biologisch-dynamische boerderij zal zeker hebben geholpen. Zij en Young waren namelijk onder de indruk van het karakter van het schoolterrein en van het praktische, op het milieu gerichte onderwijs.

Young schreef in een verklaring: ‘This classic turn of the century farm, restored to its original greatness, is a testimony to the history of Canada.’:

Neil Young Archives

Dat Lakefield minder dan veertig kilometer van Omemee ligt, het stadje waar Young zijn eerste jaren doorbracht, kan ook een rol hebben gespeeld.

Eerdere berichten over Neil Young vind je in de categorieën nieuws, rootsmuziek op radio, tv en internet, Dossier Politiek en popmuziek en Dossier: Ook al dood…

Mijn recensies  van ‘Colorado’ en ‘Early Daze’ vind je in de categorie recensies rock en die van ‘Homegrown’ in recensies singer-songwriter.